www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 7:22 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt paź 05, 2012 7:05 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 25, 2010 12:10 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Norwegia
W cieszynie mocno zaczęła działać antytrynitarialna sekta Ararat http://cwc_ararat.republika.pl/ za którą stoi AWCF http://awcf.org/ zapraszają ludzi na swoje konferecje itd. udając braci i siostry, a za jedyne zadanie mają podważyć wiarę w Boga Trójjedynego

_________________
www.przemek-owczarski.blogspot.com
www.youtube.com/user/przemowczarski
www.chomikuj.pl/przemowczarski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt paź 05, 2012 8:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
Faktycznie, byłam na ich stronie - nie ujawniają się drukowanymi literami ale kiedy szukałam wyznania wiary, znalazłam jedynie takie mętne hasła o jedności i takie tam, np:

" ... ma charakter ponad wyznaniowy i nie ważne, kto do jakiego kościoła czy wspólnoty należy. Najważniejsze jest należeć do Pana Jezusa Chrystusa i być Jego wyłączną własnością [...]"

Ale za to tutaj http://awcf.republika.pl/ już jest jasno powiedziane, szkoda tylko że takimi małymi literkami, bo łatwo tego nie zauważyć:

" Należymy do tego nurtu ruchu zielonoświątkowego który określa się mianem jednościowców. Współpracujemy z organizacjami; AWCF. Wysoko cenimy tradycję polskich protestantów a w szczególności Braci Polskich, naszych poprzedników antytrynitarian. Wszystkich uznających wagę chrztu w imię Mesjasza, oraz prowadzenia przez Ducha Świętego. Zapraszamy do współpracy."

Ogromnie mi przykro, że współpracuje z nimi Chrześcijańska Fundacja Elim, której założyciela poznałam kiedyś, jako bardzo oddanego służbie brata. Chyba miał wtedy poukładane w głowie i nie przyszła mu do głowy pewnie w ogóle myśl, że Pan Jezus może nie być Bogiem. A jak jest teraz, skoro współpracują razem! Czyżby ich wessało w ten heretycki ruch? Ogromnie mi przykro! Misja ta ma wiele dobrych owoców na swoim koncie, więc przydaje się na pewno jako szyld przydający tamtym wiarygodności. :cry:

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn paź 08, 2012 1:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 7:19 pm
Posty: 142
Ach ta globalizacja :) Człowiek z Norwegii ostrzega mnie (mieszkańca Śląska Cieszyńskiego) przed "sektą z Cieszyna", z którą nigdy wcześniej się nie spotkałem...

A teraz poważnie:

Mamo Muminka ! Po prostu wyrwałaś mi z ust moje przemyślenia. Nie chce mi się wierzyć, aby brat Paweł z Fundacji Elim mógł świadomie w czymś takim brać udział. Jest on dla mnie wzorem niezłomnego i prawowitego sługi Pana, a owoc jego życia jest niesamowity: dziesiątki ludzi, których Pan wyrwał z beznadziejnych sytuacji. Nie wiem co o tym myśleć. Chyba będę musiał go odszukać i zapytać o to wprost. To co zacytowałaś ze stronki Araratu, tzn: "...ma charakter ponad wyznaniowy i nie ważne, kto do jakiego kościoła czy wspólnoty należy. Najważniejsze jest należeć do Pana Jezusa Chrystusa i być Jego wyłączną własnością ..." hmm wydaje mi się, że już to gdzieś słyszałem. Bardzo podobnie zaczynała Ch. F. "Życie i misja" po czym doszli do wniosku, że jednak "wyznanie" jest ważne i się oficjalnie zarejestrowali jako związek wyznaniowy czy coś w tym guście.

Zastanawia mnie, że pomimo tej otwartości na "wszystkich wierzących" jednocześnie da się wyczytać "karzące spojrzenie" w kierunku tych dla których czysta nauka apostolska jest ważna. Poza tym, promują nietrynitarianizm, a w artykułach linkują bloga, w którym opisana jest praktycznie trynitarna biblijnie uzasadniona nauka: http://przemek-sliwka.blog.onet.pl/BOG- ... 93908468,n

Poza tym angażują się w przyjazd pastora, Davida Ndlovu, który "...cechuje się dużą precyzją i trafnością wypowiadanego słowa proroczego..." Hmmm Jakieś to wszystko pomieszane i podejrzane. Byłbym raczej ostrożny


Ostatnio edytowano Wt paź 09, 2012 8:47 am przez Off_czyk, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn paź 08, 2012 5:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 15, 2010 9:13 pm
Posty: 132
rzeczony bloger wejdzie do każdej sekty,aby tylko zostać kimś ważnym.Tego oczekują jego bliscy.To takie smutne....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn paź 08, 2012 6:05 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz cze 02, 2005 7:44 pm
Posty: 269
Mama Muminka napisał(a):
Chyba miał wtedy poukładane w głowie i nie przyszła mu do głowy pewnie w ogóle myśl, że Pan Jezus może nie być Bogiem.


O ile mnie pamięć nie myli, to Jednościowcy co prawda nie uznają Trójcy, ale nie przeczą bóstwu Pana Jezusa. Według nich Ojciec, Syn i Duch Święty to jedna i ta sama osoba, jeden Bóg, choć w trzech przejawach.

_________________
None but Jesus...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn paź 08, 2012 6:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
arielxv napisał(a):
O ile mnie pamięć nie myli, to Jednościowcy co prawda nie uznają Trójcy, ale nie przeczą bóstwu Pana Jezusa. Według nich Ojciec, Syn i Duch Święty to jedna i ta sama osoba, jeden Bóg, choć w trzech przejawach.
Hm, no to i tak mają poważny problem: Kto namaścił Namaszczonego czyli Mesjasza? Herezja modalizmu nie jest niczym nowym. Dziwię się tylko, że duch antychrysta, który za nią stoi [I Jana 4:2-4] jest tak łatwo akceptowany przez ludzi mających Ducha Świętego. No, ale takie mamy czasy. "Docelowy" Antychryst ma coraz lepszy grunt, żeby się pojawić.

Off_czyk napisał(a):
Zastanawia mnie, że pomimo tej otwartości na "wszystkich wierzących" jednocześnie da się wyczytać "każące spojrzenie" w kierunku tych dla których czysta nauka apostolska jest ważna.
Dziwisz się? Przecież ci najprędzej ich zdemaskują.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn paź 08, 2012 7:40 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz cze 02, 2005 7:44 pm
Posty: 269
Smok Wawelski napisał(a):
arielxv napisał(a):
O ile mnie pamięć nie myli, to Jednościowcy co prawda nie uznają Trójcy, ale nie przeczą bóstwu Pana Jezusa. Według nich Ojciec, Syn i Duch Święty to jedna i ta sama osoba, jeden Bóg, choć w trzech przejawach.
Hm, no to i tak mają poważny problem: Kto namaścił Namaszczonego czyli Mesjasza?


Problemów jest więcej - mi chodziło jedynie o to, że nie zaprzeczają bóstwu Pana Jezusa.

_________________
None but Jesus...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn paź 08, 2012 8:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
arielxv napisał(a):
Problemów jest więcej - mi chodziło jedynie o to, że nie zaprzeczają bóstwu Pana Jezusa.
ok, jasne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn paź 08, 2012 9:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 7:19 pm
Posty: 142
jeszcze jedno ciekawe spostrzeżenie mi się nasunęło:
otóż dawno temu był tutaj na ulicy prostej taki wątek: http://www.ulicaprosta.net/forum/viewto ... bed0d2e294
Jednym z dyskutantów był użytkownik o nazwie plaskowicki ryś czy jakoś tak. Później zlikwidował (poprosił o usunięcie swojego konta). Rozognił dyskusję, w której pałeczkę przejął po nim niejaki Henryk z B-B. A patrząc na stronkę: http://cwc_ararat.republika.pl/ w aktualnościach widzę: wśród usługujących jest Ryszard Płaskowicki. Znów się spotykamy. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt paź 09, 2012 1:34 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 25, 2010 12:10 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Norwegia
Mama Muminka napisał(a):
Ogromnie mi przykro, że współpracuje z nimi Chrześcijańska Fundacja Elim, której założyciela poznałam kiedyś, jako bardzo oddanego służbie brata. Chyba miał wtedy poukładane w głowie i nie przyszła mu do głowy pewnie w ogóle myśl, że Pan Jezus może nie być Bogiem. A jak jest teraz, skoro współpracują razem! Czyżby ich wessało w ten heretycki ruch? Ogromnie mi przykro! Misja ta ma wiele dobrych owoców na swoim koncie, więc przydaje się na pewno jako szyld przydający tamtym wiarygodności. :cry:

Nie koniecznie Elim ma z tym coś wspólnego, na stronie Elim nie ma ani słowa o tym ruchu i o ich konferencji itd. To Ararat zamieściłna swojej stronie linka do Elim ale to jeszcze o niczym nie świadczy, tym bardziej, że ludzie z Ararat to straszni manipulatorzy, w innym miejscu twierdzili, że wykładowcami na konferencji byli ludzie z http://www.kz.pl co oczywiście okazało się kłamstwem, gdyż jeden został dawno temu wykluczony z KZ, a drugi sam odszedł. No ale oni manipulują aby przyciągnać i zachęcić ludzi do siebie.

Off_czyk napisał(a):
Ach ta globalizacja :) Człowiek z Norwegii ostrzega mnie (mieszkańca Śląska Cieszyńskiego) przed "sektą z Cieszyna", z którą nigdy wcześniej się nie spotkałem...

hehe ja pochodzę z tamtych rejonów :D poza tym próbowali mnie zwerbować do siebie, no i niektórych z nich znam 8)


arielxv napisał(a):
Mama Muminka napisał(a):
Chyba miał wtedy poukładane w głowie i nie przyszła mu do głowy pewnie w ogóle myśl, że Pan Jezus może nie być Bogiem.


O ile mnie pamięć nie myli, to Jednościowcy co prawda nie uznają Trójcy, ale nie przeczą bóstwu Pana Jezusa. Według nich Ojciec, Syn i Duch Święty to jedna i ta sama osoba, jeden Bóg, choć w trzech przejawach.

tak naprawdę przeczą bóstwu Pana Jezusa, nauczaja, że Jezus to był zwykły człowiek w którego wstąpił Bóg podczas chrztu, coś na wzór opętania :? gdy rozmawiałem z Ryszardem Płaskowickim to nie chicało mu przejśc przez gardło, że Jezus jest Bogiem, wolał powiedzieć, że w Jezusie objawił się Bóg


Off_czyk napisał(a):
jeszcze jedno ciekawe spostrzeżenie mi się nasunęło:
otóż dawno temu był tutaj na ulicy prostej taki wątek: http://www.ulicaprosta.net/forum/viewto ... bed0d2e294
Jednym z dyskutantów był użytkownik o nazwie plaskowicki ryś czy jakoś tak. Później zlikwidował (poprosił o usunięcie swojego konta). Rozognił dyskusję, w której pałeczkę przejął po nim niejaki Henryk z B-B. A patrząc na stronkę: http://cwc_ararat.republika.pl/ w aktualnościach widzę: wśród usługujących jest Ryszard Płaskowicki. Znów się spotykamy. :)

Ryszard Płaskowicki to główna postać w ARARAt i AWCF Polska, w zasadzie to on jest tam filarem i sprawcą całego zamieszania... Warto troszkę przybliżyć tą postać: kilka lat temu został wykluczony z KZ za głoszenie herezji, a konkretnie za antytrynitarializm i nauki Branhama, poszedł do Branhamowców tam wziął kolejny chrzest bo niby ten w imię Ojca, Syna i Ducha Św. jest niewazny, człowiek ma być ochrzczony tylko w imię Jezusa, lecz u Branhamowców też nie zagrzał długo, jednka od nich sam odszedł, wstąpił do jakiś innych jednościowców, tam też szybko zakończył karierę i od dłuższego czasu jest w AWCF w którym czynnie się udziela, między innymi stałsię współzałożycielem Ararat.

_________________
www.przemek-owczarski.blogspot.com
www.youtube.com/user/przemowczarski
www.chomikuj.pl/przemowczarski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn paź 15, 2012 8:22 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 15, 2010 9:13 pm
Posty: 132
dziękuję gorąco forum za dyskusję na te tematy właśnie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt paź 16, 2012 7:53 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 7:19 pm
Posty: 142
Powiedz mi Milenko czy pisząc:
Milenka napisał(a):
rzeczony bloger wejdzie do każdej sekty,aby tylko zostać kimś ważnym.Tego oczekują jego bliscy.To takie smutne....
miałaś na myśli blog Przemka Śliwki czy Przemka Owczarskiego? I czy potrafisz to jakoś udokumentować, żeby nie brzmiało to jak rodzaj insynuacji i pomówienia? PS2 czy znasz osobiście kogoś z "Ararata/u"
Dziękuję...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt paź 16, 2012 9:20 am 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 15, 2010 9:13 pm
Posty: 132
nie znam,ale o Owczarskiego napewno mi nie chodziło.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 08, 2013 3:12 am 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 07, 2013 2:04 am
Posty: 54
Milenka napisał(a):
nie znam,ale o Owczarskiego napewno mi nie chodziło.

Skoro nie znasz nikogo z Ararat, nie udokumantowalas nawet "jakos", a nie chodzi o Owczarskiego, ktory podobnie jak Ty nie udokumentowal swoich plotek, tzn. ze piszesz insynuacje i pomowienia. :x

Mama Muminka napisał(a):
Faktycznie, byłam na ich stronie - nie ujawniają się drukowanymi literami ale kiedy szukałam wyznania wiary, znalazłam jedynie takie mętne hasła o jedności i takie tam, np:

" ... ma charakter ponad wyznaniowy i nie ważne, kto do jakiego kościoła czy wspólnoty należy. Najważniejsze jest należeć do Pana Jezusa Chrystusa i być Jego wyłączną własnością [...]"
nie wiem czy jak pisalas ten post to rzeczywiscie nie bylo wyznania wiary, bo wczoraj bylo, bylo tez napisane, ze bez zgody autora nie mozna nic kopiowac, a poza tym co Ci sie nie podoba w tym co zacytowalas, ze nazywsz to "metnymi haslami o jednosci i takie tam" ?

Cytuj:
Ale za to tutaj http://awcf.republika.pl/ już jest jasno powiedziane, szkoda tylko że takimi małymi literkami, bo łatwo tego nie zauważyć:

" Należymy do tego nurtu ruchu zielonoświątkowego który określa się mianem jednościowców. Współpracujemy z organizacjami; AWCF. Wysoko cenimy tradycję polskich protestantów a w szczególności Braci Polskich, naszych poprzedników antytrynitarian. Wszystkich uznających wagę chrztu w imię Mesjasza, oraz prowadzenia przez Ducha Świętego. Zapraszamy do współpracy."
na tej stronie tez jest naisane, ze bez zgody autora nie mozna nic kopiowac.

Cytuj:
Ogromnie mi przykro, że współpracuje z nimi Chrześcijańska Fundacja Elim, której założyciela poznałam kiedyś, jako bardzo oddanego służbie brata. Chyba miał wtedy poukładane w głowie i nie przyszła mu do głowy pewnie w ogóle myśl, że Pan Jezus może nie być Bogiem. A jak jest teraz, skoro współpracują razem! Czyżby ich wessało w ten heretycki ruch? Ogromnie mi przykro! Misja ta ma wiele dobrych owoców na swoim koncie, więc przydaje się na pewno jako szyld przydający tamtym wiarygodności. :cry:
Proponuje bys zanim zaczniesz nazywac cos "heretyckim ruchem", zbadala to, a nie osadzala na podstawie jednego zerkniecia na stronke, gdzie zauwazylas tylko "metne hasla i takie tam".

Off_czyk napisał(a):
Ach ta globalizacja :) Człowiek z Norwegii ostrzega mnie (mieszkańca Śląska Cieszyńskiego) przed "sektą z Cieszyna", z którą nigdy wcześniej się nie spotkałem...

A teraz poważnie:

Mamo Muminka ! Po prostu wyrwałaś mi z ust moje przemyślenia. Nie chce mi się wierzyć, aby brat Paweł z Fundacji Elim mógł świadomie w czymś takim brać udział. Jest on dla mnie wzorem niezłomnego i prawowitego sługi Pana, a owoc jego życia jest niesamowity: dziesiątki ludzi, których Pan wyrwał z beznadziejnych sytuacji. Nie wiem co o tym myśleć. Chyba będę musiał go odszukać i zapytać o to wprost. To co zacytowałaś ze stronki Araratu, tzn: "...ma charakter ponad wyznaniowy i nie ważne, kto do jakiego kościoła czy wspólnoty należy. Najważniejsze jest należeć do Pana Jezusa Chrystusa i być Jego wyłączną własnością ..." hmm wydaje mi się, że już to gdzieś słyszałem. Bardzo podobnie zaczynała Ch. F. "Życie i misja" po czym doszli do wniosku, że jednak "wyznanie" jest ważne i się oficjalnie zarejestrowali jako związek wyznaniowy czy coś w tym guście.

Zastanawia mnie, że pomimo tej otwartości na "wszystkich wierzących" jednocześnie da się wyczytać "karzące spojrzenie" w kierunku tych dla których czysta nauka apostolska jest ważna. Poza tym, promują nietrynitarianizm, a w artykułach linkują bloga, w którym opisana jest praktycznie trynitarna biblijnie uzasadniona nauka: http://przemek-sliwka.blog.onet.pl/BOG- ... 93908468,n

Poza tym angażują się w przyjazd pastora, Davida Ndlovu, który "...cechuje się dużą precyzją i trafnością wypowiadanego słowa proroczego..." Hmmm Jakieś to wszystko pomieszane i podejrzane. Byłbym raczej ostrożny


Tak, ostroznosc zalecam rowniez w przyjmowaniu plot i plotkowaniu, dobrze jak osobiscie porozmawiasz czy tez zbadasz temat u zrodel.


arielxv napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
arielxv napisał(a):
O ile mnie pamięć nie myli, to Jednościowcy co prawda nie uznają Trójcy, ale nie przeczą bóstwu Pana Jezusa. Według nich Ojciec, Syn i Duch Święty to jedna i ta sama osoba, jeden Bóg, choć w trzech przejawach.
Hm, no to i tak mają poważny problem: Kto namaścił Namaszczonego czyli Mesjasza?


Problemów jest więcej - mi chodziło jedynie o to, że nie zaprzeczają bóstwu Pana Jezusa.

Tak arieluxv, pamiec Cie nie myli, Jednosciowcy nie przecza bostwu Pana Jezusa, a problemy to jakie masz na mysli i u kogo ? :?

Off_czyk napisał(a):
jeszcze jedno ciekawe spostrzeżenie mi się nasunęło:
otóż dawno temu był tutaj na ulicy prostej taki wątek: viewtopic.php?f=6&t=867
Jednym z dyskutantów był użytkownik o nazwie plaskowicki ryś czy jakoś tak. Później zlikwidował (poprosił o usunięcie swojego konta). Rozognił dyskusję, w której pałeczkę przejął po nim niejaki Henryk z B-B. A patrząc na stronkę: http://cwc_ararat.republika.pl/ w aktualnościach widzę: wśród usługujących jest Ryszard Płaskowicki. Znów się spotykamy. :)
Co to znaczy, ze rozgonil dyskusje ? i czy wogole tamten watek mozna nazwac dyskusja ?

Hardi napisał(a):
Mama Muminka napisał(a):
Ogromnie mi przykro, że współpracuje z nimi Chrześcijańska Fundacja Elim, której założyciela poznałam kiedyś, jako bardzo oddanego służbie brata. Chyba miał wtedy poukładane w głowie i nie przyszła mu do głowy pewnie w ogóle myśl, że Pan Jezus może nie być Bogiem. A jak jest teraz, skoro współpracują razem! Czyżby ich wessało w ten heretycki ruch? Ogromnie mi przykro! Misja ta ma wiele dobrych owoców na swoim koncie, więc przydaje się na pewno jako szyld przydający tamtym wiarygodności. :cry:

Nie koniecznie Elim ma z tym coś wspólnego, na stronie Elim nie ma ani słowa o tym ruchu i o ich konferencji itd. To Ararat zamieściłna swojej stronie linka do Elim ale to jeszcze o niczym nie świadczy, tym bardziej, że ludzie z Ararat to straszni manipulatorzy, w innym miejscu twierdzili, że wykładowcami na konferencji byli ludzie z http://www.kz.pl co oczywiście okazało się kłamstwem, gdyż jeden został dawno temu wykluczony z KZ, a drugi sam odszedł. No ale oni manipulują aby przyciągnać i zachęcić ludzi do siebie.

Off_czyk napisał(a):
Ach ta globalizacja :) Człowiek z Norwegii ostrzega mnie (mieszkańca Śląska Cieszyńskiego) przed "sektą z Cieszyna", z którą nigdy wcześniej się nie spotkałem...

hehe ja pochodzę z tamtych rejonów :D poza tym próbowali mnie zwerbować do siebie, no i niektórych z nich znam 8)


arielxv napisał(a):
Mama Muminka napisał(a):
Chyba miał wtedy poukładane w głowie i nie przyszła mu do głowy pewnie w ogóle myśl, że Pan Jezus może nie być Bogiem.


O ile mnie pamięć nie myli, to Jednościowcy co prawda nie uznają Trójcy, ale nie przeczą bóstwu Pana Jezusa. Według nich Ojciec, Syn i Duch Święty to jedna i ta sama osoba, jeden Bóg, choć w trzech przejawach.

tak naprawdę przeczą bóstwu Pana Jezusa, nauczaja, że Jezus to był zwykły człowiek w którego wstąpił Bóg podczas chrztu, coś na wzór opętania :? gdy rozmawiałem z Ryszardem Płaskowickim to nie chicało mu przejśc przez gardło, że Jezus jest Bogiem, wolał powiedzieć, że w Jezusie objawił się Bóg


Off_czyk napisał(a):
jeszcze jedno ciekawe spostrzeżenie mi się nasunęło:
otóż dawno temu był tutaj na ulicy prostej taki wątek: viewtopic.php?f=6&t=867
Jednym z dyskutantów był użytkownik o nazwie plaskowicki ryś czy jakoś tak. Później zlikwidował (poprosił o usunięcie swojego konta). Rozognił dyskusję, w której pałeczkę przejął po nim niejaki Henryk z B-B. A patrząc na stronkę: http://cwc_ararat.republika.pl/ w aktualnościach widzę: wśród usługujących jest Ryszard Płaskowicki. Znów się spotykamy. :)

Ryszard Płaskowicki to główna postać w ARARAt i AWCF Polska, w zasadzie to on jest tam filarem i sprawcą całego zamieszania... Warto troszkę przybliżyć tą postać: kilka lat temu został wykluczony z KZ za głoszenie herezji, a konkretnie za antytrynitarializm i nauki Branhama, poszedł do Branhamowców tam wziął kolejny chrzest bo niby ten w imię Ojca, Syna i Ducha Św. jest niewazny, człowiek ma być ochrzczony tylko w imię Jezusa, lecz u Branhamowców też nie zagrzał długo, jednka od nich sam odszedł, wstąpił do jakiś innych jednościowców, tam też szybko zakończył karierę i od dłuższego czasu jest w AWCF w którym czynnie się udziela, między innymi stałsię współzałożycielem Ararat.


a toto toto ... :x ... to jak to nazwac ?, zal komentowac caly watek (oprocz wypowiedzi ariela) juz od pierwszego postu.

Poznalam Ryszarda P. na innych forach i wiem , ze Hardi pisze nieprawde:
z http://forum.protestanci.info/viewtopic ... c&start=15
Ryszard P. jako ojkot napisał(a):

Kto ma Syna ma i Ojca
kto znalazł Jezusa znalazł Boga
Jezus to Bóg który przychodzi w ciele
Nie wierzysz że Jezus Jest Bogiem?
a poza YHVH nie ma Boga
Nie wierzysz że Bóg Jeden Jest
ja wierzę
wierzę że Ojciec Jest w Synu
a Syn w Ojcu
Bo oni są Jedno to YHVH
pozdrawiam


na tym forum we wspomnianym watku viewtopic.php?f=6&t=867 napisal;
tez to powiedzial;

Smok Wawelski napisał(a):
Witaj na forum Rysiu

Ponieważ od pierwszego wpisu piszesz o cudach w waszej "jednocie", chciałbym się upewnić, z jakiego one były źródła. Dlatego pozwól, że zadam Ci proste pytanie i oczekuję odpowiedzi "tak" lub "nie" - nieczego więcej, żadnego rozwlekania tematu. Oto moje pytanie:

Czy wyznajesz, że JHWH Zbawiciel [Jeszua] przyszedł w ludzkim ciele jako Mesjasz? [I Jana 4:2-3]

Z góry dziękuję za krótką odpowiedź "tak lub "nie". To mi pomoże zrozumieć, o jakim Jezusie mowa w Twoim poście.


wiec odpowiedzial "Tak";
Cytuj:
Tak
wszystko co czynie w mowie i uczynku czynię w Imię Pana Jezusa Chrystusa
nakładam ręce namaszczam chorych ze zboru obmywam stopy łamię chleb ,chrzczę wszystko w Imię Mesjasza



Smok Wawelski napisał(a):
Płaskowicki Rys napisał(a):
Chrzczę w imię Ojca i Syna i Ducha Sw, które brzmi Pan Jezus Chrystus

Rysiu, zadam Ci pytanie wprost, bo widzę, że jakiś taki jesteś niewyraźny. Nie bardzo rozumiem to zdanie, bo imię trzech Osób nie brzmi Pan Jezus Chrystus, skoro to On jest jedną z Osób. Czy Ty wierzysz w Trójjedynego Boga?

Jeśli jesteś antytrynitarianinem, to po prostu napisz - nikt Cię tutaj za to nie zabije. Ale nie udawaj kogoś, kim nie jesteś, bo to byłoby niepotrzebne, a nawet nieuczciwe. Jeśli pod pojęciem "jednościowiec" kryje się herezja modalizmu, to przecież masz prawo wierzyć, w co chcesz - to jest wolny kraj. Chcę wiedzieć, z kim mam do czynienia i czy jest moim bratem w tym samym Chrystusie jako jednej z Osób Trójjedynego Boga, czy też mamy dwóch różnych Panów. Na stronie Twojej "jednoty" jest napisane, że jest ona antytrynitariańska - ale ludzie się zmieniają, pokutują i może teraz wierzysz inaczej. A jeśli tak, to się uraduję Twoim wyznaniem.

Apostolska Wspólnota Nowe Jeruzalem uważa z kolei Jezusa za człowieka i uważa arian za swoich poprzedników:

http://nowa-jednota.pl.tl/

Kompletne zamieszanie. To kim jest w końcu dla Ciebie Jezus Chrystus? Jeśli chcesz, możesz odmówić odpowiedzi. Ale się nie zdziw, że będę Cię traktował z pewnym dystansem.


wiec odpowiedzial kim jest da niego Jezus Chrystus;

Smoku
Dla mnie Jezus jest świątynią ciała w której zamieszkała pełnia Boża
czyli w Jezusie objawił się Bóg YHVH
Boga nikt nigdy nie widział ale Jednorodzony Syn Ten nam Go objawił
Bóg jest Duchem ,który wszystko ogarnia.
On jest i Będzie wszystkim we wszystkim.
Ten wielki Bóg o którym Jezus powiedział Bóg to Duch jest niewidzialny.
Aby dać się poznać swemu stworzeniu -człowiekowi objawia się
W starym testamencie objawiał się posługując najczęściej aniołem YHVH ,w nowym zaś przygotował sobie ciało w którym się objawił ludziom.
Jezus powiada te rzeczy ,które ja czynię nie ja czynię ale Ojciec ,który we mnie mieszka dzieła swoje wykonuje.
Reasumując
Wyznaje że jeżeli chodzi o mnie Jest Jeden Bóg i jeden pośrednik człowiek Jezus Chrystus
W Nim Bóg objawia się w ciele
W Jezusie niewidzialny Bóg daje się poznać widzialnemu światu w pełni Bożej
Słowem Jezus To Bóg YHVH za zasłona ciała
Wierzę że Bóg przyszedł w ciele Jezusa Chrystusa
W Nim świat ze sobą pojednał
Nie dzielę Boga na osoby choć wyznaję że Jeden Bóg objawił się jako Ojciec w niebie
zamieszkał w Synu Jezusie Chrystusie na ziemi i przebywa wśród nas w Duchu SW czyli w swej odwiecznej naturze wszak Bóg to Duch Świety Izraelski
Nie jestem arianinem nie głoszę dwóch osób Bożych,szanuje tylko ich tradycję tolerancji-moi przodkowie byli w 17 wieku arianami i pod kara śmierci musieli "powrócić' do katolicyzmu
Bóg to Duch -nie osoba podobna ludziom
nie jestem więc modalistą bo nie twierdze że Bóg to jedna osoba.
Bóg to Duch -ani jedna osoba ani dwie ani trzy
Jeden Duch w którym jest wszystko
niczego nie ukrywam takie poglądy miałem i na protestantach kiedy rozmawialiśmy i takie prezentuje na biblia.webd
Przyjmuje że mogę zmienić poglądy ale raczej do Słowa a nie od Słowa -Niceję odrzucam to niebiblijna koncepcja
pozdrawiam[/quote]

Smok Wawelski napisał(a):
Dziękuję za odpowiedź, choć na moje pytanie "Czy wierzysz w Trójjedynego Boga" wystarczyło odpowiedzieć "Nie". Byłoby krócej. Nie jest to wątek na dyskusję w tych sprawach, więc nie będe jej rozwijał. Powiem tylko, że strasznie to skomplikowane i widzę szereg samozaprzeczeń w Twoim wyznaniu wiary. Gdybyś chciał poznać szczegóły moich spostrzeżeń, możesz śmiało pisać na priva. Wiem, co chciałem wiedzieć. Jeszcze raz dziękuję, różnież za cierpliwość, kulturę i brak agresji.


Smok dziekuje tu Ryszardowi za cierpliwosc, kulture i brak agresjii, wiec off-czyku to nie Ryszard "rozwalil dyskusje".

jeszcze jedna ciekawostka, w koncu dalej Smok zrozumial kim jest Jezus Chrystus dla Ryszarda jak widac, ale nie zauwaza, ze w swej "gorliwosci" nazywa "duchem zwodniczym" ?
Smok Wawelski napisał(a):
Ciekawe zjawisko: duchy zwodnicze popierają siebie nawzajem przeciwo prawdzie, choć same się ze sobą nawzajem nie zgadzają. Duch stojący za naukami wyznawanymi przez Rysia uważa, że Jezus to JHWH, a duch stojący za naukami HenRysia uważa, że Jezus to jedynie człowiek z krwi i kości. Co nie przeszkadza HenRysiowi poperać Rysia.

"Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go" [Jan 1:18]





"Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie, który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu, lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem, uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej" [Flp. 2:5-8]

"(...) lecz [Ojciec mówi] do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego. Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich. Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, i niebiosa są dziełem rąk twoich" [Hebr. 1:8-10]

"Rzekł JHWH Panu memu: Siądź po prawicy mojej, Aż położę nieprzyjaciół twoich jako podnóżek pod nogi twoje! (...) Adonai [JHWH] po prawicy twojej zetrze królów w dzień swego gniewu. Będzie sądził narody, pobije wielu, Roztrzaska głowy jak ziemia szeroka. Będzie pił w drodze ze strumienia, Dlatego głowę podniesie" [Ps. 110:1,5-7]

"Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój. Rzekł mu Jezus: Że mnie ujrzałeś, uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli" [Jan 20:28-29]

Henrysiu, czy w Twoim przedszkolu nie mówili Ci, że posiadanie 2 Panów to byłby politeizm? I że posiadanie 1 Boga i służenie dwom Panom jest sprzeczne z pierwszym przykazaniem i Ewangelią? :D
Smutne to!

_________________
SZEMA ISRAEL ADONAJ ELOHENU ADONAJ ECHAD!
Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 08, 2013 11:28 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Agnieszko, nie wiem za bardzo o co Ci chodzi. Zostało wykazane, że zarówno Rysio jak i HenRysio są heretykami. Rysio jest modalistą, choć kilka zdań dalej twierdzi, że nie jest - ale duchy zwodnicze mają to do siebie, że kłamią, bo pochodzą od ojca kłamstwa. Ponadto duchy zwodnicze mają do do siebie, że się nawzajem wspierają. Tolerancja nie polega na tym, że nazywamy bratem każdego heretyka, bo tego Biblia zabrania [Tyt. 3:10-11; II Jana 9-10]. Heretyk ma prawo do swojej herezji i nikt nie powinien pozbawiać go tego prawa. Ale nie ma prawa szerzyć herezji w Kościele i dlatego nie powinien być nawet pozdrawiany, a co dopiero wpuszczany do domu. Szczególnie, jeśli ma się na nauczyciela i próbuje głosić swoje nauki.

Rysio P nie odpowiedział na moje pytanie, że wyznaje, iż JHWH Zbawiciel [Jeszua] przyszedł w ludzkim ciele jako Mesjasz. Najpierw napisał odpowiedź pokrętną i nie na temat, a zmuszony do konkretnej odpowiedzi napisał. że "Jeden Bóg objawił się jako Ojciec w niebie zamieszkał w Synu Jezusie Chrystusie na ziemi i przebywa wśród nas w Duchu SW" (herezja modalizmu), a kilka zdań potem napisał, że nie jest modalistą tylko dlatego, że nie nazywa Ducha Osobą. Ale w typowo modalistyczny sposób Rysio wierzy w różne "przejawy" Ducha - raz jako Ojca, raz jako Syna i raz jako Ducha". To jest herezja modalizmu.

Czyżbyś uwierzyła kłamstwu i chciała je tutaj wprowadzić z powrotem "tylnymi drzwiami"? Jeśli masz do powiedzenia coś merytorycznego na temat jednościowców albo na jakiś inny temat, to dobrze. Jeśli natomiast miałabyś ochotę wzniecić awanturę w obronie herezji, to niedobrze. Proponuję przyjrzeć się poglądom konkretnej osoby i odróżnić je od samej osoby. Jeśli poglądy są sprzeczne ze Słowem Bożym, osobę należy napomnieć, a nie przytulać. Raz i drugi ostrzec, a potem unikać. Ja tak czytam w Słowie Bożym. Czy przeczytałaś w Biblii, że stosunek Kościoła do heretyków, fałszywych nauczycieli i fałszywych proroków ma być jakiś inny? Jeśli nie, to przeczytaj. I odpowiedz mi na podstawie Biblii, jaki powinien być.

Aha, jeszcze jedno. Offczyk napisał, że Ryś "rozognił" dyskusję, a nie "rozwalił". Rozognić znaczy tyle, co rozpalić. Przeczytaj dokładnie to, z czym polemizujesz.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL