www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 8:18 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn wrz 03, 2012 11:25 am 
Offline

Dołączył(a): N wrz 02, 2012 9:35 pm
Posty: 8
Nie wiedziałem, w jakim dziale to napisać, uznałem to za problem, więc tutaj.

Otóż mam dar tłumaczenia języków, jednak chyba jest on jakoś "nierozwinięty" ponieważ nigdy nie rozumiem 100% z języków, lecz zaledwie zdanie, kilka słów, lub ogólną tematykę tej modlitwy. Nie chce być sługą, który zakopał talent, dlatego szukam pomocy. Szukam ludzi którzy tłumaczą, szukam zborów, gdzie są tłumaczenia. Czy znacie takich?
O ile te dwa poniżej linki mają przesłanie do ludzi, ja rozumiem modlitwy od człowieka do Boga, zazwyczaj wielbienie, proszenie. Czesto jest tak, że dana osoba po językach mówi coś bardzo podobnego po polsku.
Raz tylko przetłumaczyłem zdanie z czasownikiem w czasie przyszłym i to się wydarzyło jakiś czas później.

W internecie znalazłem zaledwie dwa filmiki z tłumaczeniem języków "na żywo"
http://www.youtube.com/watch?v=SWNoDCCtxUo
Tutaj rozumiem tylko tematykę- na początku jest napominanie, a w drugiej części uwielbianie.

http://www.youtube.com/watch?v=iFVYTRff-ko
(od 5:08) a z tych języków nic nie zrozumiałem

Podkreśliłem cel tego wątku, bo może nie zauważyliście.


Ostatnio edytowano Pn wrz 03, 2012 5:39 pm przez pytanie, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn wrz 03, 2012 2:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Cóż jeśli chodzi o tłumaczenia języków to powinienieś poszukać w International House ;)

A tak na poważnie to skąd wiesz, że rozumiesz zdanie, dwa lub ogólny kontekst? Jak to odróżniasz, że z tej modlitwy rozumiesz zdania a z tamtej ogólny kontekst? Może po prostu tylko tak Ci się wydaje? Ja kiedyś na jakiś tam kursach proroczych miałem wmawiane, że mam dar proroctwa :) Nawet coś tam "zaprorokowałem" po namowach... Ech stare dzieje...

pozdrawiam

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn wrz 03, 2012 2:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Pytanie, nie dawaj się podpuścić. Syn Marnotrawny jest cynikiem, który wnosi na Ulicę Prostą... hm... pewien folklor. :)

Aha, i gdybyś mógł, to przedstaw się króciutko w "kawiarence" - tam jest wątek do tego przeznaczony.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn wrz 03, 2012 7:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Ja króciutko ....języki anielskie rozumie się tak jak każdy inny język.
Znam 2 języki obce i jesli zdarzy i się rozumieć jak ktoś się modli to jest dokładnie tak samo.
Po prostu wiesz.
No - tak jest u mnie :)

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 04, 2012 6:58 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Smok Wawelski napisał(a):
Pytanie, nie dawaj się podpuścić. Syn Marnotrawny jest cynikiem, który wnosi na Ulicę Prostą... hm... pewien folklor. :)


Masz Smoku rację - lubię Diogenesa ale sam pewnie nie wiesz jak bardzo myśl pierwszych cyników jest podbna do myśli pierwszych chrześcijan :P

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 04, 2012 8:02 am 
Offline

Dołączył(a): N wrz 02, 2012 9:35 pm
Posty: 8
nie wiecie jak mi pomóc, ani też nie znacie nikogo takiego- prawda?
A jeśli znacie, to dlaczego nikt tego nie napisze?

A skoro nie wiecie, to dlaczego tu offtopic robicie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 04, 2012 9:02 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 12, 2011 6:21 pm
Posty: 137
Witaj pytanie(ciekawy nick:),

Słyszałam, że w zborze zielonoświątkowym w Kołobrzegu jest chłopak, który usługuje darem wykładania/tłumaczenia języków. Może spróbuj się z nim skontaktować przez ich stronę internetową. Oto ona:

http://kzkolobrzeg.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 04, 2012 10:54 am 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Pytanie - chciałam Ci powiedzieć,że ja czasami rozumiem języki innych.To się zdarzało.Po prostu.Nie jest to dar , którym mogę usługiwać bo to się po prostu" zdarza"kiedy Bóg uzna za stosowne.
Tutaj masz link do zboru zielonych w Zielonej Gorze :) www.emaus.zgora.pl.To zdrowa społecznść.Spróbuj przez ich forum

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 04, 2012 11:05 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Pytanie, zwróć się do użytkowniczki o nicku krystyna - być może ona również będzie mogła Ci pomóc (to nie jest kristina). Gdybyś miał problemy z kontaktem, daj mi znać na priva.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 04, 2012 4:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 5:22 pm
Posty: 246
Syn Marnotrawny napisał(a):

Masz Smoku rację - lubię Diogenesa ale sam pewnie nie wiesz jak bardzo myśl pierwszych cyników jest podbna do myśli pierwszych chrześcijan :P


Chrześcijanie nie robili kupy w centrum miasta i nie tłumaczyli ludziom, że jest to etycznie obojętne...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 05, 2012 6:56 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Nie tylko kupy ;) Zresztą podobieństwa to nie tożsamość i różnice były oczywiście. Niemniej słowo cyniczny ma dziś inny wydźwięk niż w owym czasie... ZResztą podbnie jak dzisiaj sofista (kiedyś to po prostu mędrzec)

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 05, 2012 11:30 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
pytanie napisał(a):
Otóż mam dar tłumaczenia języków, jednak chyba jest on jakoś "nierozwinięty" ponieważ nigdy nie rozumiem 100% z języków, lecz zaledwie zdanie, kilka słów, lub ogólną tematykę tej modlitwy. Nie chce być sługą, który zakopał talent, dlatego szukam pomocy. Szukam ludzi którzy tłumaczą, szukam zborów, gdzie są tłumaczenia. Czy znacie takich?
O ile te dwa poniżej linki mają przesłanie do ludzi, ja rozumiem modlitwy od człowieka do Boga, zazwyczaj wielbienie, proszenie. Czesto jest tak, że dana osoba po językach mówi coś bardzo podobnego po polsku.
Raz tylko przetłumaczyłem zdanie z czasownikiem w czasie przyszłym i to się wydarzyło jakiś czas później.


Wierzę, że tak jak kiedyś, tak też teraz są dary duchowe i Duch Święty je rozdziela wierzącym, tak jak chce, ku wspólnemu pożytkowi (1 Kor. 12:7-11)
Moje otwarte pytanie w tej kwestii brzmi: Czy Duch może obdarzyć wierzącego "nierozwiniętym" darem, który należy potem rozwijać? Powyższe pytanie dotyczy moim zdaniem zarówno daru wykładania języków (opisanego powyżej), jak też wszystkich innych darów.
Czy możliwa jest na przykład sytuacja, że ktoś ma "nierozwinięty" dar uzdrawiania? Co byśmy powiedzieli, gdyby ktoś kogoś "trochę" uzdrowił?
Czy znajdujecie w Biblii miejsca wskazujące na konieczność rozwijania darów duchowych, czy też raczej Duch Święty obdarza wierzących tylko "pełnym" darem, po otrzymaniu którego następuje na przykład całkowite uzdrowienie chorego, czy też pełny wykład języków?

Ciekaw jestem waszego zdania w tej kwestii. Jeśli gdzieś była już o tym mowa, a ja to przegapiłem, to proszę o wskazanie właściwego linku.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 05, 2012 12:38 pm 
Offline

Dołączył(a): N wrz 02, 2012 9:35 pm
Posty: 8
I właśnie dlatego szukam ludzi z tym darem, aby przekonać się, czy dar tłumaczenia wygląda właśnie tak jak u mnie, czy też nie...A może ten dar ma różne warianty działania, jak dar prorokowania. Jeśli to jest to - to chciałbym usługiwać innym.

Jeśli jednak to nie jest dar tłumaczenia to niech mi to Bóg zabierze. Lecz do tej pory nie zabrał, nawet dziś rano rozumiałem moją modlitwę na językach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 05, 2012 3:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 5:22 pm
Posty: 246
Syn Marnotrawny napisał(a):
Nie tylko kupy ;) Zresztą podobieństwa to nie tożsamość i różnice były oczywiście. Niemniej słowo cyniczny ma dziś inny wydźwięk niż w owym czasie... ZResztą podbnie jak dzisiaj sofista (kiedyś to po prostu mędrzec)


Dzisiejsi cynicy to po prostu libertyni, a cynizm to sposób na życie, a raczej wypełnianie ubytków w sumieniu. Ogólnie byli to ludzie obrzydliwi jak obrzydliwy jest film "Salo", którego nie obejrzałem do końca bo też nie było na co patrzeć. Swoją drogą to ciekawy temat na wątek bo cynicy byli bardzo liczną grupą na spotkaniach chrześcijan i sam jestem ciekawy jak to funkcjonowało. W dzisiejszym świecie to nie do pomyślenia wpuścić do kościoła takiego zbereźnika...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 05, 2012 4:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 5:22 pm
Posty: 246
pytanie napisał(a):
I właśnie dlatego szukam ludzi z tym darem, aby przekonać się, czy dar tłumaczenia wygląda właśnie tak jak u mnie, czy też nie...A może ten dar ma różne warianty działania, jak dar prorokowania. Jeśli to jest to - to chciałbym usługiwać innym.

Jeśli jednak to nie jest dar tłumaczenia to niech mi to Bóg zabierze. Lecz do tej pory nie zabrał, nawet dziś rano rozumiałem moją modlitwę na językach.


Opowiem o tym co mi się przydarzyło ostatnio. Mam ostatnio bardzo trudny czas i nie rozumiem w jakim dokładnie jestem miejscu dlatego proszę Boga o zbadanie ścieżek. W desperacji modliłem się językami, które zaniedbałem bo tak jak większość tutaj uważałem za bezsensowne "peplanie". (Co więcej "ple ple " oznacza "w łacińskim" "bar-ba" skąd pochodzi słowo barbarzyńca co jeszcze bardziej mnie utwierdziło, że jest to bezsensowne). No, ale pomodliłem się i zajrzałem do podręcznika do nauki Hindi, którego teraz próbuję się uczyć. Okazało się, że niektóre frazy przypominają ten język obecnie staram się rozszyfrować co to dokładnie znaczy. Nie jest to proste bo muszę nauczyć się alfabetu, ale za to bardzo zachęcające tym bardziej, że planuję związać swoją przyszłość z Indiami.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL