www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 9:47 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wilki
PostNapisane: Śr wrz 05, 2012 4:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Dzik napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Rozumiem, że jeśli bliska Ci osoba mówi coś, co Bóg nazywa grzechem i obrzydliwością, Ty nazywasz to "soczystością"? A jeśli dalsza Ci osoba cytuje te słowa, to ona jest winna "plotkarstwu"? Jeśli tak, to Twój relatywizm moralny znajduje się na poziomie niejakiego Kalego...
Smoku. Po co się wcinasz w dyskusję jeśli nie przeczytałeś zapisu dyskusji od samego początku...Zwróć uwagę, że Łowca nazwał Ryszarda "demonicznym oszołomem" zanim zabrałem głos w dyskusji. Moje posty są prowokacją jak i też prośbą o podanie dowodów tak ciężkich oskarżeń. Nie sądziłem, że tłumaczowi zdarzają się problemy z rozumieniem tekstu. Naprawdę wolałbym iść z jakąś sprawą do świeckiego sądu niż spłonąć na stosie w kościele :(
Dyskusję czytam od początku. Niestety, bronisz niesłusznej sprawy dlatego, że ktoś znajomy postąpił w naganny sposób. Twoja odpowiedź jest wyłącznie odwróceniem uwagi od problemu. Stosujesz podwójne standardy moralne w zależności od tego, czy ktoś jest Twoim znajomym, czy nim nie jest. Ja napisałem o konkretnej wypowiedzi zacytowanej przez Łowcę Wilków, której był świadkiem. Jeśli już odpowiadasz na mój post, spróbuj mówić na temat.

Dzik napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Przekaż Ryszardowi, żeby nie grzeszył językiem wypowiadając się publicznie w zgromadzeniu świętych. I nie przerzucaj odpowiedzialności z gorszyciela na zgorszonych. Pamiętasz, kto ma problem z Bogiem, kiedy gorszy maluczkich? Słowa Ryszarda, które zacytował Łowca wilków nie były "głupie". Były obrzydliwe i niegodne miejsca, w których zostały wypowiedziane. Wierzący są dziećmi światłości i nie interesuje mnie to, że istnieje o wiele większa ciemność niż zaprezentowana w wyżej wymienionym dowcipie.
A dlaczego nie przerzucać ? :shock:
Z bardzo prostego powodu:

„Kto zaś zgorszy jednego z tych małych, którzy wierzą we mnie, lepiej będzie dla niego, aby mu zawieszono u szyi kamień młyński i utopiono go w głębi morza” [Mat. 18:6]

Odpowiedzialność za obiektywne zgorszenie spada na tego, który zgorszył. To jest bardzo proste. Miarę obiektywnego zgorszenia wyznacza Bóg, a nie Ty. I była już pokazywana powyżej w niniejszym wątku.

Dzik napisał(a):
Jeśli ktoś oburza się z powodu prostej prawdy o seksualności człowieka to niech opuści zgromadzenie, dlaczego mówca ma się dostosowywać do słuchaczy, to byłby populizm i znajdywanie sobie "wygodnych mówców". Ja też bym wyszedł jeśli Ryszard bez przerwy sadziłby takie kawały, ale to był tylko kawał, zresztą to tylko spekulacja bo niektóre dowcipy opowiada się w trzeciej osobie, a i tak nie mamy nagrania. Jak widzę wam wystarczą spekulacje żeby wydać wyrok. Mentalność gorsza niż u czytelników brukowców.
Po pierwsze, w Kościele mówca ma się dostosować do Słowa Bożego:

"Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże. Jeśli kto usługuje, niech czyni to z mocą, której udziela Bóg, aby we wszystkim był uwielbiony Bóg przez Jezusa Chrystusa. Jego jest chwała i moc na wieki wieków. Amen." [I Piotra 4:15]

To nie słuchacze mają wychodzić, tylko mówca ma się upamiętać w takiej sytuacji. Opowiadanie "prostych prawd" w postaci cielesnych i światowych żartów jest naganne, co jest napisane wyraźnie:

"Także bezwstyd i błazeńska mowa lub nieprzyzwoite żarty, które nie przystoją, lecz raczej dziękczynienie. Gdyż to wiedzcie na pewno, iż żaden rozpustnik albo nieczysty, lub chciwiec, to znaczy bałwochwalca, nie ma udziału w Królestwie Chrystusowym i Bożym" [Ef. 5:4-5]

Jeśli kierujesz się standardami tego świata i takie standardy przykładasz do kogoś, kto mieni się sługą Bożym, to przynajmniej nie próbuj wykręcać prawdy i odwracać kota ogonem, przerzucając odpowiedzialność za nieprzyzwoite żarty na ich słuchaczy. W Królestwie Bożym takie rzeczy nie przejdą, co masz napisane powyżej.

Dzik napisał(a):
Ja rozumiem, że bronisz swoich owiec i jest to socjologicznie jak najbardziej uzasadnione. Nie życzę Ci nigdy, żeby jakiś opętaniec podrzucił Ci barana wypchanego siarką 8) Czy to nie jest "pokatolickie beknięcie" ? Domagasz się świętości od człowieka za "ołtarzem" zamiast szukać świętości u Boga ?
Po pierwsze, tu nie ma "moich owiec". Owce są Pańskie. Po drugie, jeśli chodzi o barana wypchanego siarką, to czasem są mi podrzucani na forum, co widać, słychać i czuć (siarką). Jakoś sobie dzięki Bogu z nimi radzę. Po trzecie, u Boga nie ma potrzeby szukać świętości, bo On jest święty i wyraźnie powiedział, że mamy być święci:

"Jako dzieci posłuszne nie kierujcie się pożądliwościami, jakie poprzednio wami władały w czasie nieświadomości waszej, lecz za przykładem świętego, który was powołał, sami też bądźcie świętymi we wszelkim postępowaniu waszym, ponieważ napisano : Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty" [I Piotra 1:14-15]

Nie po to nas Bóg wyzwolił z brudów tego świata, żeby usprawiedliwiać publiczne wypowiedzi tego typu. Nikt nie powinien tak mówić, a jeśli już powie, to powinien zostać napomniany. "Katolickie beknięcie" jak byłeś łaskaw się wyrazić, polega na usprawiedliwianiu grzechów tych, którzy stoją za ołtarzem i zamiataniu ich pod dywan, jak to się dzieje w przypadku każdej większej afery z udziałem duchowieństwa krk. My nie powinniśmy naśladować takich zwyczajów.

Dzik napisał(a):
Ja się nie czuję kontrolowany przez Boga. To trudny związek wymagający decyzji opartej o wolny wybór, a nie poganianie Biblią. Tak samo jak "Truman" dokonał wyboru i wybrał prawdziwe życie zgodne z samym sobą zamiast opartego na "zrób to" "zrób tamto" "zachowuj się tak", tak samo życzę sobie i innym ludziom prawdziwego życia z Bogiem opartego na prawdziwych emocjach, przeżyciach i w końcu dojścia do celu.
:shock: "Życie zgodne z samym sobą"? A cóż to jest? Podwórkowa psychologia? Czy rozumiesz określenie "Jezus jest PANEM"? Nigdy nie dojdziesz do celu, jeśli będziesz chciał żyć w zgodzie z "samym sobą", bo Ty sam nie jesteś punktem odniesienia dla siebie.

"Albo czy nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który jest w was i którego macie od Boga, i że nie należycie też do siebie samych? Drogoście bowiem kupieni. Wysławiajcie tedy Boga w ciele waszym." [I Kor. 6:19-20]

Albo jesteś odkupiony i należysz do Boga, postępując według Jego standardów i pod kierownictwem Jego Ducha, albo wydaje Ci się, że jesteś wolny i postępujesz według cielesnych standardów w zgodzie z własną cielesnością czyli z "samym sobą". Trzeciej opcji nie ma.

Dzik napisał(a):
Nie wciskaj mi, że nie chcesz uciec przed samym sobą bo z tym zmagam się ja jak i zmagał się św Paweł "kto mnie wyzwoli z tego ciała śmierci". Zresztą nie ma to nic wspólnego z Indiami. To już jest postanowione i za dużo mostów popaliłem, żeby się teraz wycofać.
Nie doczytałeś fragmentu, na który się powołujesz. Paweł nie żył "w zgodzie z samym sobą", bo dobrze wiedział, że on jako człowiek "zewnętrzny" w skażonym ciele jest cielesny [Rzym. 7:14-20], a jako człowiek wewnętrzny miał upodobanie w Prawie rozumianym duchowo [Rzym. 7:12,14,22], a nie w "samym sobie". Chciał żyć w zgodzie z Bożym Słowem, ale jako człowiek "zewnętrzny" nie mógł. I dlatego pragnął wyzwolenia z tego ciała śmierci, które pchało go do grzechu. Zwycięstwo przyszło przez Jezusa Chrystusa i dlatego Paweł pisze: "Bogu niech będą dzięki przez Jezusa Chrystusa". Zwycięstwo nie polega na ucieczce przed samym sobą, tylko na ukrzyżowaniu starego człowieka przez wiarę w Jezusa Chrystusa. Temat ciekawy, możemy pociągnąć w jakimś innym wątku, jeśli chcesz. Przynajmniej jest konstruktywny.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wilki
PostNapisane: Śr wrz 05, 2012 4:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 5:22 pm
Posty: 246
Smoku ja Cię proszę nie rób z Łowcy biednej zagubionej owieczki, która zgorszyła się bardziej "sążnym" dowcipem. Nie zauważyłem, żeby Łowca odszedł od Pana w powodu tego dowcipu i z tego co widzę to nawet zwiększyło jego zawziętość w "łojeniu" odstępców i "złodziei owiec". Wcale nie jest taki maluczki tylko ma "twardy łeb" krąży w poszukiwaniu pożywki.
Jak chrześcijanie żyli bez internetu ? Przestań mnie kontrować wersetami tylko zdobądź realne dowody i będziemy kwita. Ewentualnie poproś administratora o usunięcie tak żenującego plotkarstwa. Trochę żałuję, że zareagowałem bo mogłem przewidzieć, że skończy się to strzelaniem do mnie wersetami na czerwono jak w paintbolu. Niech się sam Ryszard wypowie po co mówi coś takiego. Nie widzę zgorszenia u Łowcy, tylko lekkie ukłucie jego drażliwej świętości. Stwórz społeczność w realu, pokaż prawdziwy chrześcijański standart to wtedy możemy prowadzić dyskusję, a tak mówimy o jakimś Marixie.

A co z listem do Tymoteusza o nie przyjmowaniu skargi przeciwko starszym ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wilki
PostNapisane: Śr wrz 05, 2012 5:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Dzik napisał(a):
Smoku ja Cię proszę nie rób z Łowcy biednej zagubionej owieczki, która zgorszyła się bardziej "sążnym" dowcipem. Nie zauważyłem, żeby Łowca odszedł od Pana w powodu tego dowcipu i z tego co widzę to nawet zwiększyło jego zawziętość w "łojeniu" odstępców i "złodziei owiec". Wcale nie jest taki maluczki tylko ma "twardy łeb" krąży w poszukiwaniu pożywki.
I znowu usiłujesz nazywać grzech "sążnym dowcipem". Biblia nazywa to jednoznacznie i inaczej. Nieprzyzwoite żarty wypowiadane publiczne w kościele są powodem zgorszenia maluczkich i z tego powodu nie wolno tego robić - poza samym faktem, że ich opowiadanie stanowi złamanie apostolskiego przykazania. Czy To do Ciebie dociera, czy nie? Bo widzę, że próbujesz odbić piłeczkę i oskarżać Łowcę zamiast zobaczyć prawdę i po prostu ją uznać.

Dzik napisał(a):
Jak chrześcijanie żyli bez internetu? Przestań mnie kontrować wersetami tylko zdobądź realne dowody i będziemy kwita.
Nie przestanę Cię kontrować wersetami, ponieważ Twoja argumentacja w niniejszej dyskusji jest sprzeczne ze Słowem Bożym i ja po prostu to pokazuję właśnie na podstawie Słowa. Łowca wskazał źródło realnych dowodów (Twoje żądania przedstawienia nagrań na forum są raczej niewykonalne), o ile dobrze przeczytałem. Możesz sprawdzić (podobnie jak każdy inny) i ewentualnie zarzucić mu kłamstwo lub fałszywe świadectwo przeciwko bliźniemu. Problem polega jednak na tym, że Ty próbujesz zbagatelizować problem zapodany przez Łowcę i usprawiedliwiasz coś, co uznałeś za fakt.

Dzik napisał(a):
Niech się sam Ryszard wypowie po co mówi coś takiego. Nie widzę zgorszenia u Łowcy, tylko lekkie ukłucie jego drażliwej świętości. Stwórz społeczność w realu, pokaż prawdziwy chrześcijański standart to wtedy możemy prowadzić dyskusję, a tak mówimy o jakimś Marixie.
Chrześcijański standard masz opisany w Biblii, tylko nie bardzo chcesz się z nim pogodzić, bo Ci się nie podobają wersety. Takimi dowcipami można zgorszyć wiele osób, które nie po to przychodzą do kościoła, żeby słuchać nieprzyzwoitych żartów.

Dzik napisał(a):
A co z listem do Tymoteusza o nie przyjmowaniu skargi przeciwko starszym ?
Nic. Bo Ryszard nie jest starszym, o ile wiem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wilki
PostNapisane: Śr wrz 05, 2012 8:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 5:22 pm
Posty: 246
Kiedy widziałem go rok temu jeszcze był biskupem. Musiał zostać pozbawiony stanowiska przez Łowcę Wilków za opowiadanie takich dowcipów. :!: Skazany bez dowodów na podstawie zeznania jednego świadka bo znam go już kilka lat i jeszcze nie słyszałem od niego świńskiego dowcipu. Jeśli nawet ów "grzech" daje prawo do nazywania kogoś ot tak "demonicznym oszołomem" to możesz nawet cytować Koran czy co tam chcesz, ale taki sposób postępowania z ludźmi jest nie do przyjęcia. Słowo Boże nie ma mocy jeśli jest wypisywane tylko na sztandarach, a wojsko idzie gwałcić kobiety bo pozostaje tylko literą...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wilki
PostNapisane: Śr wrz 05, 2012 9:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Dzik napisał(a):
Kiedy widziałem go rok temu jeszcze był biskupem.
Biskupem CZEGO? Proszę o jakieś źródła potwierdzające tę godność Ryszarda. O ile wiem, starszy zboru nie ma objazdowej służby proroczej, bo nie od tego jest starszym, żeby go nie było z zborze, tylko po to, żeby tam był.

Dzik napisał(a):
Musiał zostać pozbawiony stanowiska przez Łowcę Wilków za opowiadanie takich dowcipów. :!: Skazany bez dowodów na podstawie zeznania jednego świadka bo znam go już kilka lat i jeszcze nie słyszałem od niego świńskiego dowcipu. Jeśli nawet ów "grzech" daje prawo do nazywania kogoś ot tak "demonicznym oszołomem" to możesz nawet cytować Koran czy co tam chcesz, ale taki sposób postępowania z ludźmi jest nie do przyjęcia. Słowo Boże nie ma mocy jeśli jest wypisywane tylko na sztandarach, a wojsko idzie gwałcić kobiety bo pozostaje tylko literą...
Dowody masz podane, sprawdź sobie po prostu. Jeśli nigdy nie słyszałeś czegoś od kogoś, to nie znaczy, że słyszałeś wszystko, co mówił gdziekolwiek. Jeśli nieprzyzwoite żarty nie są dla Ciebie grzechem, to znaczy, że Biblia nie jest dla Ciebie autorytetem. Ja rozmawiam z Tobą na konkretny temat, a Ty bronisz grzechu, nazywasz go łagodnie, żeby lepiej brzmiało i robisz wszystko, żeby odpowiedzialność za coś, co zostało powiedziane, zrzucić na słuchaczy. To jest rzeczywiście nie do przyjęcia. I to mnie najbardziej porusza - że jesteś w stanie dowodzić, że nieprzyzwoitość jest przyzwoita, byle tylko bronić kolegi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wilki
PostNapisane: Śr wrz 05, 2012 9:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
Dzik napisał(a):
Kiedy widziałem go rok temu jeszcze był biskupem. Musiał zostać pozbawiony stanowiska przez Łowcę Wilków za opowiadanie takich dowcipów. :!: Skazany bez dowodów na podstawie zeznania jednego świadka bo znam go już kilka lat i jeszcze nie słyszałem od niego świńskiego dowcipu. Jeśli nawet ów "grzech" daje prawo do nazywania kogoś ot tak "demonicznym oszołomem" to możesz nawet cytować Koran czy co tam chcesz, ale taki sposób postępowania z ludźmi jest nie do przyjęcia. Słowo Boże nie ma mocy jeśli jest wypisywane tylko na sztandarach, a wojsko idzie gwałcić kobiety bo pozostaje tylko literą...
Oj, robi się coraz bardziej niesmacznie i nielogicznie ... To już jakiś strumień świadomości chyba. Dzisiaj odezwała się do mnie na skypie znajoma, która nie wie nawet, że czasem tu piszę. Nigdy wcześniej nie wiedziałam, że czyta szczegółowo różne wątki. Oto, co napisała (cytuję, bo może to Ci da trochę do myślenia):

"czytałam dzis forum up - jestem zgorszona wypowiedziami niejakiego dzika. Wolałabym tego nie przeczytać. Pisze o zboczonych rzeczach i jeszcze to bagatelizuje i w jakims sensie pochwala. Co to za gosc i czemu to robi?"

Wiele osób czyta to Forum, choć nie mają czasu i sił wdawać się w dyskusje a czasem długie polemiki. Niestety, wypowiedzi, w takim duchu, jak powyżej, pozostawiają niesmak i zażenowanie. Ludzie chcą pić czystą wodę (zdrowi ludzie i żywi) a nie pomyje, a nawet coś gorszego ...

Normalnie wolę cytować Biblię, ale teraz aż się prosi z Trylogii "Kończ Waść, wstydu (własnego) oszczędź".

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wilki
PostNapisane: Cz wrz 06, 2012 12:11 pm 
Offline

Dołączył(a): N cze 03, 2012 10:09 am
Posty: 31
Smok Wawelski napisał(a):
Dzik napisał(a):
Kiedy widziałem go rok temu jeszcze był biskupem.
Biskupem CZEGO? Proszę o jakieś źródła potwierdzające tę godność Ryszarda. O ile wiem, starszy zboru nie ma objazdowej służby proroczej, bo nie od tego jest starszym, żeby go nie było z zborze, tylko po to, żeby tam był.

Dzik napisał(a):
Musiał zostać pozbawiony stanowiska przez Łowcę Wilków za opowiadanie takich dowcipów. :!: Skazany bez dowodów na podstawie zeznania jednego świadka bo znam go już kilka lat i jeszcze nie słyszałem od niego świńskiego dowcipu. Jeśli nawet ów "grzech" daje prawo do nazywania kogoś ot tak "demonicznym oszołomem" to możesz nawet cytować Koran czy co tam chcesz, ale taki sposób postępowania z ludźmi jest nie do przyjęcia. Słowo Boże nie ma mocy jeśli jest wypisywane tylko na sztandarach, a wojsko idzie gwałcić kobiety bo pozostaje tylko literą...
Dowody masz podane, sprawdź sobie po prostu. Jeśli nigdy nie słyszałeś czegoś od kogoś, to nie znaczy, że słyszałeś wszystko, co mówił gdziekolwiek. Jeśli nieprzyzwoite żarty nie są dla Ciebie grzechem, to znaczy, że Biblia nie jest dla Ciebie autorytetem. Ja rozmawiam z Tobą na konkretny temat, a Ty bronisz grzechu, nazywasz go łagodnie, żeby lepiej brzmiało i robisz wszystko, żeby odpowiedzialność za coś, co zostało powiedziane, zrzucić na słuchaczy. To jest rzeczywiście nie do przyjęcia. I to mnie najbardziej porusza - że jesteś w stanie dowodzić, że nieprzyzwoitość jest przyzwoita, byle tylko bronić kolegi.


Wilki w owczych skórach nie lubią jak ich się napomina za nieprawość i herezje. Taka już natura wilka. :) Demoniczny oszołom to moje określenie na tych co przekręcają naukę Jezusa Chrystusa zawartą w nieomylnym Słowie Bożym czyli w Biblii.
Dzięki Smoku że bronisz mnie przed zarzutami o nieprawość i plotkarstwo. Jak już mówiłem Dzikowi ja nie nagrywałem wykładów ale wystarczy jak Dzik pójdzie do Betlejemki i popyta większość ludzi w Zborze o usługę prorocką Ryszarda Krzywego. Niby co mam zrobić aby udowodnić Dzikowi że nie kłamię? Mam stanąć na głowie czy co? Nie zamierzam się tłumaczyć bo przebieg zdarzenia podawałem czyli nieprzyzwoite żarty,niebiblijne kryterium rozpoznawania proroków,antybiblijne uczenie prorokowania i fałszywe proroctwa są wystarczającą rekomendacją usługi "brata" Krzywego. A Dzik niech się uspokoi bo nie atakuje Jego osoby i wybaczam mu wszystkie insynuacje jakobym wprowadzał wszystkich w błąd,kłamał i plotkował. Może jednak zacznę polować na Dziki. :twisted: Pozdrawiam Wszystkich.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wilki
PostNapisane: Cz wrz 06, 2012 12:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 5:22 pm
Posty: 246
Jak już powiedziałem, żałuję, że rozpocząłem ten spór. Dałem się ponieść emocjom z powodu zwykłej ludzkiej przyzwoitości nakazującej bronić przyjaciół przed bezpodstawnymi oskarżeniami. W Dziejach Apostolskich znajduję służbę proroczą i dlatego ją uznaję u tego człowieka (21/10). Tak niestety wygląda problem osądzania i wybaczania błędów innych na tym forum. Niech w takim razie Bóg broni ludzi, którzy są w służbie u Niego i to nie przed demonami tylko głównie przed ludźmi.
Łowco Wilków, poluj sobie też na Dziki jeśli musisz byle zza ekranu komputera, uważaj, żeby ktoś nie dostał rykoszetem kulą w łeb i nie stracił wiary podczas Twoich przygód.
Smoku napisz ostatnie słowo, bo w końcu to Twoje podwórko i zgodnie z radą Mamy Muminka zakończmy to.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wilki
PostNapisane: Cz wrz 06, 2012 8:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Niestety, "z powodu zwykłej ludzkiej przyzwoitości" bronisz nieprzyzwoitości. I na to nie ma zgody. Druga sprawa, to fakt, że służba prorocza istnieje, ale nie oznacza to, że każdy, kto ogłasza siebie prorokiem, naprawdę nim jest. Dlatego nie można uznawać czyjejś służby proroczej tylko dlatego, że sama służba jest wymieniona w Biblii. Proroków trzeba sprawdzać, a proroctwa rozsądzać - to też jest w Biblii i jest bardzo ważne.

Co do osądzania, to nikt nie osądza tutaj w sensie zabronionym przez Słowo Boże (patrz odpowiedni wątek i/lub artykuł na stronie). Rozsądzanie natomiast jest naszym obowiązkiem. Ja osobiście nie jestem taki szybki w stwierdzaniu, że ktoś jest w służbie u Boga. Zgodnie z Ewangelią wolę popatrzeć najpierw na owoce życia i służby - właśnie dlatego, żebym wilka w owczej skórze nie wziął za prawdziwego sługę Bożego. A błędy żeby wybaczyć, trzeba najpierw błąd uznać i mieć komu wybaczyć. Bo jeśli ktoś się nie przyznaje do błędu, albo nazywa czarne białym, to nie ma czego wybaczać. Kończmy zatem.

Dziękuję Dziku za wygaszenie niezdrowych emocji, a innych proszę o ich nie wzniecanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wilki
PostNapisane: Cz wrz 06, 2012 8:41 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Łowca wilków napisał(a):
Nie twierdzę że Ryszard Krzywy robi przekręty finansowe lub uprawia cudzołóstwo ale niestety na własne oczy widziałem usługę Krzywego i w poprzednich postach pisałem o jego niebiblijnym kryterium rozeznawaniu proroctw, o zboczonych żartach i zacytuje teraz Krzywego dowcip -"Ludzie mówię że kobieta dochodzi do serca mężczyzny przez żołądek ja jednak uważam że klucz do serca mężczyzny znajduje się kilka centymetrów niżej" To nie wszystko bo było tego więcej ale nie chcę Was katować a poza tym niektórych z nich już nie pamiętam. Poza tym admin by mnie napomniał za zboczone żarty.

To może jeszcz ja. Nie znam R. Krzywego ( po prostu nie znam człowieka), ale wiem też, że dużo zależy od kontekstu, od sposóbu wypowiedzi - czasami te same słowa powiedziane w innym kontekście i w inny sposób, mogą oznaczać coś dimetralnie innego.
Dla ciebie był to żart - i co do zasady, jeśli to był żart, a szczególnie jeśłi takich żartów było więcej, no to coś jest nie tak. OK, absolutnie nie powinno to mieć miejsca.
Ale jeśli to nie był żart ( ty to tak odebrałeś - nie wiem, nie byłem przy tym, ale tak sobie przemyśliwuję :) ) to jednak dużo zależy od kontekstu, np. można ww. wypowiedź odnieść do świata ( do ludzi ze świata, R. Krzywy też chyba się kiedyś nawrócił ), powiedzieć to w sposób, który będzie de facto po prostu stwierdzeniem faktu, z którym on się jako chrześcijanin nie zgadza, ale to widział w świecie. Przeczytajcie ww. wypowiedź R. Krzywego ale nie jako żart, ale jako opis pewnego zjawiska w świecie ( mężczyzna reprezentuje tutaj kogoś ze świata, a nie nawróconą osobę, męża ) - prawda, że inaczej to wygląda ?
Proszę nie traktować mojej wypowiedzi jako obrony zachowania ( w ogóle nie mówię tu o innych sprawach np. proroctwa - skupiam się jedynie na ww. wypowiedzi ), ale wskazanie możliwości jakie umykają nam, jeśli nie byliśmy świadkami jego słów.
Jeśłi inni ludzie się śmiali po usłyszeniu tych słów, no to rzeczywiście to mógł być żart, ale może jednak wypowiedź została źle odebrana ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wilki
PostNapisane: Pt wrz 21, 2012 12:11 am 
Offline

Dołączył(a): N cze 03, 2012 10:09 am
Posty: 31
wujcio napisał(a):
To może jeszcz ja. Nie znam R. Krzywego ( po prostu nie znam człowieka), ale wiem też, że dużo zależy od kontekstu, od sposóbu wypowiedzi - czasami te same słowa powiedziane w innym kontekście i w inny sposób, mogą oznaczać coś dimetralnie innego.
Dla ciebie był to żart - i co do zasady, jeśli to był żart, a szczególnie jeśłi takich żartów było więcej, no to coś jest nie tak. OK, absolutnie nie powinno to mieć miejsca.
Ale jeśli to nie był żart ( ty to tak odebrałeś - nie wiem, nie byłem przy tym, ale tak sobie przemyśliwuję :) ) to jednak dużo zależy od kontekstu, np. można ww. wypowiedź odnieść do świata ( do ludzi ze świata, R. Krzywy też chyba się kiedyś nawrócił ), powiedzieć to w sposób, który będzie de facto po prostu stwierdzeniem faktu, z którym on się jako chrześcijanin nie zgadza, ale to widział w świecie. Przeczytajcie ww. wypowiedź R. Krzywego ale nie jako żart, ale jako opis pewnego zjawiska w świecie ( mężczyzna reprezentuje tutaj kogoś ze świata, a nie nawróconą osobę, męża ) - prawda, że inaczej to wygląda ?
Proszę nie traktować mojej wypowiedzi jako obrony zachowania ( w ogóle nie mówię tu o innych sprawach np. proroctwa - skupiam się jedynie na ww. wypowiedzi ), ale wskazanie możliwości jakie umykają nam, jeśli nie byliśmy świadkami jego słów.
Jeśłi inni ludzie się śmiali po usłyszeniu tych słów, no to rzeczywiście to mógł być żart, ale może jednak wypowiedź została źle odebrana ?


Witajcie wszyscy. W odpowiedzi na post wujcio odpowiadam. Ryszard Krzywy niestety żartował a nie cytował pogląd ludzi ze świata to jedno a po drugie wygłasza niebiblijne kryterium rozpoznawania proroków a po trzecie głosił fałszywe proroctwa które się nie sprawdziły. Wszytko to już podawałem wszystkim forumowiczom i nie ma sensu dalej ciągnąć tematu fałszywego proroka Krzywego. Są inni zwodziciele i ich ofiary które należy zdemaskować i dlatego opowiem coś zaraz w temacie "Festiwal Życia w Krakowie". Dzik mam nadzieje że nie obraziłeś się na mnie bo żartowałem z tym polowaniem na dziki. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wilki
PostNapisane: Pt wrz 21, 2012 12:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
A jakies konkretne falszywe proroctwa RK moze ktos zamiescic? Tak zeby nie byc goloslownym w dyskusjach z kims... Jesli w ogole "proroctwa" RK i jemu podobnych wspolczesnych "prorokow" maja cos wspolnego z konkretami, bo dla mnie zawsze bylo to lanie wody pasujace do kazdego i kazdej sytuacji...

_________________
Poznanie nadyma.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wilki
PostNapisane: Pt lis 23, 2012 12:29 am 
Offline

Dołączył(a): So lis 10, 2012 5:48 pm
Posty: 8
Łowca wilków napisał(a):
...Olechnowicz(polityczny oszołom zwolennik PO),Andrzej Stiepanow(zbór Spichlerz), "prorok" Ryszard Krzywy i wielu innych demonicznych oszołomów. Fałszywy prorok lub nauczyciel schlebia ludziom,obiecuje pokój i bezpieczeństwo nawet gdy nie jesteśmy posłuszni Bogu. Tak było w starożytnym Izraelu i tak jest też dziś w Kościele-Jeremiasza 8:11  I leczą ranę córki mojego ludu powierzchownie, mówiąc: Pokój! Pokój! Choć nie ma pokoju.

Łowca wilków napisał(a):
Witajcie wszyscy. W odpowiedzi na post wujcio odpowiadam. Ryszard Krzywy niestety żartował a nie cytował pogląd ludzi ze świata to jedno a po drugie wygłasza niebiblijne kryterium rozpoznawania proroków a po trzecie głosił fałszywe proroctwa które się nie sprawdziły. Wszytko to już podawałem wszystkim forumowiczom i nie ma sensu dalej ciągnąć tematu fałszywego proroka Krzywego. Są inni zwodziciele i ich ofiary które należy zdemaskować i dlatego opowiem coś zaraz w temacie "Festiwal Życia w Krakowie". Dzik mam nadzieje że nie obraziłeś się na mnie bo żartowałem z tym polowaniem na dziki. :)

Łowca wilków napisał(a):
Miał fałszywe proroctwo (jakiś czas wcześniej zanim zorganizowano to spotkanie) dotyczące pewnej starszej siostry u której była osoba(syn lub mąż) ciężko chora a on mówił że ta osoba zostanie uzdrowiona i nawróci się ale tak się nie stało czyli nastąpiła szybka śmierć tej osoby bez nawrócenia. :(


Myślę, że powinieneś dość mocno uważać z nazywaniem kogoś demonicznym oszołomem, szczególnie jeśli chodzi o R. Krzywego, bo może się okazać, że mówisz przeciwko Duchowi Świętemu.
Mysle ze nieslusznie został on nazwany tutaj fałszywym prorokiem czy tez zwodzicielem. Moge się podzielic kilkoma rzeczami z jego poslugi, ktorej bylem swiadkiem:
Po pierwsze to co do mnie prorokowal to widze po uplywie roku czasu, ze sie spelnilo, prorokowal mi jakby o trudnym czasie mowiąc mi na wstępie, że ma sie mnie spytac czy sie nie cofne i potem powtorzyl jeszcze to pytanie - od tego czasu mialem dosc ciezkie doswiadczenia w pewnej sprawie i faktycznie mialem ochote sie wycofac ale wtedy nie mialbym usprawiedliwienia, bo przeciez mowilem ze sie nie cofne. Dalej prorokowal mi o czyms co tez moge stwierdzic ze sie wypelnilo. Jeszcze nie wszystko sie wypelnilo z tego proroctwa ale odnosnie tej jeszcze nie spelnionej czesci to dostalem pozniej potwierdzenie tego, niemalze slowo w slowo, od innej osoby.
Gdy prorokowal do innych to byla taka sytuacja, ze jak zaczal sie modlic nad pewnym bratem z ktorym tam przyszedlem to nagle przywolal jedna siostre od nas i sie jej spytal czy ona lubi tego brata, ona powiedziala szczerze ze nie, to R. Krzywy jej odpowiedzial, zeby sie modlila za niego i mu blogoslawila - takich rzeczy falszywi prorocy nie robia!! chyba ze sie ugadaja z kims . Poza tym sluchajac proroctw do innych osob widze z tej perspektywy czasu jaką jest ponad rok, ze sie wypelnily i wypelniaja te rzeczy o ktorych mowil.

Jesli chodzi o jakies moze nieprzyzwoite zarty, to ja sie z tym osobiscie nie spotkalem, chyba ze mowil to co sie w swiecie mowi i to jakby cytowal. Poza tym nawet jesli mu sie zdarzylo to byc moze juz z tego pokutowal i juz mu sie nie zdarza. Poza tym Paweł w liscie do Koryntian pisał im, że nie brak im zadnego daru laski a dalej pisal, ze sa wsrod nich spory, rozlamy, wszeteczenstwo itd.

Byc moze zdarzylo mu sie pororokowac falszywie albo na siłę - jest przeciez napisane, zeby gorliwie starać się o dar proroczy, wiec moze cos na sile robil ale nawet jesli kiedys blednie prorokowal to mysle ze to juz przeszlosc.

Jesli chodzi o to proroctwo o uzdrowieniu to byc moze ktos cos przekrecil - jeden brat tez slyszal proroctwo od Krzywego i sie na cos lekko nakrecil i zaczal to powtarzac przed innymi ale zapomnial ze przed tym na co sie nakrecil bylo slowo w stylu 'jesli bedziesz posluszny, wytrwaly itd...' - odnosnie uzdrowienia kogos kiedys tez slyszalem proroctwo od innej osoby, ze potrzeba jeszcze zrobic maly krok wiary. Osoba jednak nie zostala uzdrowiona i czy to znaczy, ze proroctwo bylo falszywe, mysle ze to znaczy ze po prostu nie bylo tego kroku wiary. Moze tam tez bylo slowo, ze np trzeba sie gorliwie modlic a bedzie uzdrowiona itd.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wilki
PostNapisane: Pt lis 23, 2012 11:22 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Witaj, Kocham Jezusa :)

Byłoby fajnie, gdybyś się przedstawił w wątku do tego przeznaczonym:

viewtopic.php?f=10&t=12

Kocham Jezusa napisał(a):
Byc moze zdarzylo mu sie pororokowac falszywie albo na siłę - jest przeciez napisane, zeby gorliwie starać się o dar proroczy, wiec moze cos na sile robil ale nawet jesli kiedys blednie prorokowal to mysle ze to juz przeszlosc.
Jeśli zdarzyło mu się prorokować fałszywie, to po prostu... fałszywie prorokował. I nie ma żadnej gwarancji, że jest prawdziwym prorokiem, jeśli raz prorokuje prawdziwie, a innym razem fałszywie. Chyba się zgodzisz? Staranie się o dar nie polega na tym, że ktoś prorokuje raz prawdziwie, a raz fałszywie. Nie wiem, skąd wziąłeś takie kryteria dotyczące proroka. Obawiam się, że z książek samych fałszywych proroków, którzy opowiadają banialuki o tym, że prorok może być "prawdziwy w 65%" albo że "niedojrzały prorok" wypowiada więcej fałszywych proroctw niż "dojrzały".

Ja znam człowieka, który sam był "zamieszany" w fałszywe proroctwo "matrymonialne" RK. Proroctwo oczywiście się nie spełniło. Jest uczestnikiem tego forum, więc może sam się odezwie. Słyszałem również "proroctwo", w którym przekonywał słuchaczy w kościele, że muszą się otworzyć i że to Bóg do nich mówi. Dziwne, bo prorok od Boga nie musi robić takich zastrzeżeń. Fałszywi prorocy robią je często.

"Mówienie przeciwko Duchowi Świętemu" to jest typowy manewr stosowany przez samych fałszywych proroków i ich gorliwych obrońców. Tutaj nikt się na to nie nabierze. Zakładam, że jesteś młodym człowiekiem, który mało jeszcze widział i słyszał, ale jest pod wrażeniem ludzi, których posługę trzeba sprawdzać zamiast się nimi bezkrytycznie zachwycać. Jeśli prorokują, trzeba rozsądzać proroctwo [I Kor. 14:29], jeśli nauczają, trzeba badać na podstawie Słowa Bożego, czy mówią prawdę [Dz. Ap. 17:10-12], a jeśli ich proroctwa się nie spełniają, to ich nie słuchać [V Mojż. 18:21-22].

Punktem odniesienia tutaj na forum i w życiu jest Słowo Boże. Ludzie posiadający ducha wieszczego mogą przychodzić nawet do kościołów i podawać się za proroków. To jeszcze nie oznacza, że nimi są. Dlatego proroków należy sprawdzać nie tylko po samych proroctwach, ale również po owocach, jakie wydają w życiu [Mat. 7:15-23]. Proroctwo typu "będziesz przechodził trudny czas" może wypowiedzieć każdy i ono się spełni, bo każdy przechodzi kiedyś trudny czas. Tzw. "proroctwa warunkowe" też są bardzo "bezpieczne", bo w razie ich niewypełnienia można winę zrzucić na tego, kto je otrzymał zamiast na proroka.

Nie chcę Cie zniechęcić do proroctw prawdziwych, ale chciałbym Ci uświadomić, że nie każde proroctwo jest prawdziwe, nie każdy, kto się podaje za proroka, jest nim naprawdę i że mówienie przeciwko fałszywym prorokom nie jest mówieniem przeciwko Duchowi Świętemu. Oczywiście nie oznacza to, że należy używać określeń typu "demoniczny oszołom". Można łagodniej.

Polecam Ci przeczytanie wątku od początku, żebyśmy niektórych rzeczy nie musieli powtarzać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wilki
PostNapisane: So lis 24, 2012 7:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 12, 2011 6:21 pm
Posty: 137
Smok Wawelski napisał(a):

Tzw. "proroctwa warunkowe" też są bardzo "bezpieczne", bo w razie ich niewypełnienia można winę zrzucić na tego, kto je otrzymał zamiast na proroka.



Spotkałam się z 'proroctwami warunkowymi' i zgadzam się, że dają prorokom 'furtkę' w razie 'wpadki'. Ale co sądzicie o takich proroctwach, które się nie sprawdziły? Na przykład proroctwo Jonasza o zburzeniu Jerozolimy. Jon. 3:4 -10. Chociaż w proroctwie nie było warunku, to jednak nie spełniło się. Można powiedzieć, że Jonasz wypowiedział fałszywe proroctwo.

Mam jeszcze jedno pytanie. Kiedyś słyszałam o prorokini, która wypowiedziała proroctwa, a potem powiedziała coś w tym stylu, że teraz muszą ci, do których proroctwo było wypowiedziane, zrobić pierwszy krok w kierunku jego wypełnienia. Np. proroctwo mówiło, że ktoś będzie misjonarzem w jakiejś części świata i ten ktoś powinien teraz szukać szkoły misyjnej. Co myślicie o czymś takim?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL