www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 4:40 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nefilimowie
PostNapisane: Wt sty 17, 2012 12:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Od paru dni toczę boje z bratem w sprawie ojców tajemniczych nefilim opisanych w Ks.Rodzaju 6:4. Napiszcie czy ojcami gigantów byli ludzie czy aniołowie?

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nefilimowie
PostNapisane: Wt sty 17, 2012 1:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Wątek podobny już tutaj był i można go wznowić pod adresem:

viewtopic.php?f=2&t=102

żeby nie powielać wątków. Dlatego wpisz się tam, i tam będziemy ewentualnie kontynuować dyskusję.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nefilimowie
PostNapisane: Pt lip 11, 2014 11:34 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 7:19 pm
Posty: 142
przepraszam, że odkurzam starocie, ale myślałem ostatnio na te tematy.

Po pierwsze zastanawiam się na ile warto drążyć ten temat i czy w ogóle bezpiecznie jest zgłębiać ten temat bez ryzyka "odpłynięcia" w jakieś "new ageowe" klimaty?

Z pewnością jednak przez ten pryzmat łatwiej zrozumieć dlaczego Pan tak bezwzględnie "czyścił" niektóre ludy Kanaanu. Choć z drugiej strony gdyby to było istotne, Biblia wspomniałaby o tym trochę więcej.
T.S.CHRISTWEAPON napisał(a):
Od paru dni toczę boje z bratem w sprawie ojców tajemniczych nefilim opisanych w Ks.Rodzaju 6:4...

Tomaszu, zauważyłem, że słowa te napisałeś 17 stycznia, a parę dni wcześniej opublikowałeś film: http://www.youtube.com/watch?v=CmFYQLGCRrQ. Czy to była iskra, która rozpoczęła twoje boje z bratem? Ale w zasadzie istotne dla mnie jest to, iż sam Chuck Missler wydaje się być dosyć wiarygodnym i zrównoważonym człowiekiem. Moje pytanie jest czy on pierwszy zaczął drążyć te tematy i czy on połączył zagadnienia ufo z nefilim ? Zauważyłem, że ostatnio dosyć aktywny w tym temacie jest pan o imieniu L.A. Marzulli. Niestety nie wiem o nim zbyt dużo. Czy ktoś mógłby mi przybliżyć jego osobę i dzieło? Z tego co udało mi się dociec (przy moim angielskim) - wywnioskowałem, że idzie on podobnym tokiem myślenia co Missler, choć chyba jednak nieco dalej. Można go zobaczyć w akcji chociażby tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=FDW7VQozgB4. Co ciekawe dosyć mocno go cytującym w języku polskim jest autor bloga: www.popotopie.blogspot.com. W zasadzie wnioskuję, że osoba ta opiera się głównie na Marzullim, jednak zainteresowało mnie to, że jest ona pro maryjna, że się tak wyrażę i uważa np że to Maryja pomogła w "ewangelizacji" Ameryki przez konkwistadorów i to dzięki niej przełamał się impas w nawracaniu indian.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nefilimowie
PostNapisane: So lip 12, 2014 9:38 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 8:43 am
Posty: 255
Lokalizacja: Podlasie
Nie wiedziałem trochę gdzie się z tym wtrącić, ale w watkach o "nefilim" padało kilka razy twierdzenie, ze wymarli oni w trakcie potopu. Jednak w Stary Testamencie jest o nich mowa jeszcze później w wielu miejscach, ot choćby 4 Mojżeszowa 13:33 "Widzieliśmy też tam olbrzymów (הַ נְּ פִ ילִ ים), synów Anaka, z rodu olbrzymów (הַ נְּ פִ ילִ ים), i wydawaliśmy się sobie w porównaniu z nimi jak szarańcza, i takimi też byliśmy w ich oczach."

W innych fragmentach (a jest ich sporo np. Og, król Baszanu z Jozuego 12:4 czy Not z 2 Ks. Samuela 21:16) do określenia olbrzymów używane jest słówko: הָ רְ פָ אִ ים. Jaka jest różnica mnie nie pytajcie ale z Biblii wynika imo jasno że także po potopie "nefilim" istnieli na ziemi.

_________________
Mat 6;33


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Nefilimowie
PostNapisane: So lip 12, 2014 12:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
"A w owych czasach, również i potem, gdy synowie boży obcowali z córkami ludzkimi, byli na ziemi olbrzymi, których im one rodziły. To są mocarze, którzy z dawien dawna byli sławni" [I Mojż. 6:4]

Nefilim istnieli na Ziemi również po potopie. Co się takiego stało, że rodzili się również wtedy? Jedynym rozsądnym i spójnym wyjaśnieniem wydaje się być odwołanie się do ich duchowego pochodzenia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL