www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:17 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
PostNapisane: So wrz 06, 2014 10:20 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
kristina napisał(a):
Boli mnie,że człowiek pragnący zbawienia nie może /
znaleźć pomocy bo.....

Tak, mnie też to okropnie boli. Płakałam o niego przed Panem i nie mogę się z tym pogodzić. Kontaktowałam się z innymi braćmi jeszcze, którzy mogliby razem taka usługę poprowadzić, ale tylko mi naobiecywali i na tym się skończyło. Wiem, że maja na pewno kolejki chętnych - taka jest prawda. Bóg dał mi obietnicę odnośnie tego człowieka, więc wierzę i modlę się dalej.
kristina napisał(a):
... poruszyła mnie ta historia i poczułam wstyd za ...braci?

Tak, wstyd, ale nie mamy wglądu w życie innych - nie chcę ich osądzać. Ale też muszę powiedzieć, że nie wszyscy ludzie w takim stanie dadzą się tak zwyczajnie skierować po pomoc do konkretnych ludzi. Kiedyś do mnie napisała taka osoba po pomoc i kiedy znalazłam odpowiednich ludzi (chętnych do udzielenia pomocy), to z drugiej strony usłyszałam syk węża i drapanie po oczach. A był to ktoś,, to niby w wielu miejscach szukał ratunku i też bezskutecznie. Jest w tych sprawach wiele oszustwa i dezinformacji. Trzeba być ostrożnym w ocenie zjawisk i na pewno unikać pochopnych ruchów.

Jednak jedno jest pewne - kościołowi obecnych czasów brak mocy i wiary, to fakt.

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So wrz 06, 2014 6:21 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Jak napisałaś - kościołowi brak mocy miłości darów.Kiedyś mogli powiedziec...złota i srebra nie mam ale co mam to ci daję...w imieniu Jezusa wstan.
Teraz na "abarot".Mam złoto i srebro ale nic więcej.Dobrze,że nie poddajesz się i walczysz o tego człowieka :))
Przyjdź Panie Jezu.
Przepraszam za smętne wstawki :)))Pozdrawiam

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So wrz 06, 2014 8:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 7:40 am
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław
Z tego co się orientuję takim osobom pomaga Hydzik (słuchałam jego serii kazań w temacie opętania)

_________________
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem." księga Micheasza 6.8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt cze 15, 2021 9:38 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 27, 2019 9:59 pm
Posty: 26
Mam nadzieję że znalazłem odpowiedni wątek.

http://www.arielcontent.org/dcs/pdf/mbs082m.pdf

Strona 29, punkt 5

Co sądzicie?

_________________
Chleby z czasów Pana Jezusa z łatwością można było podzielić na tysiąc kawałków. :idea:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 17, 2021 9:47 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Przejrzałam.
Hm...dziwne to jakieś. Niewierzący może być całkowicie kontrolowany przez szatana, ale wierzący tylko "częściowo"...Co to znaczy częściowo? I czy fakt, że jest kontrolowany (skoro tak, to w jakiejś części pozbawiony wolnej woli...),usprawiedliwia jego złe czyny? A moze nie może pokutować z tego i potrzebuje jużtylko uwolnienia?
Ja to rozumiem inaczej. Niewierzący może dać przystęp diabłu jedynie przez grzech. Jeśli ktoś grzechy i nie pokutuje z tego grzechu, mimo wielu napomnień, mimo prowadzenia przez Ducha,no to w końcu diabeł może przejąć nad nim kontrolę. Ale jeśli do tego dojdzie, no to...czy ten człowiek w ogóle jest jeszcze zbawiony? Czy można być "częściowo zbawionym", a częśćiowo...nie?
Diabeł może nas kusić,oszukiwać,okłamywać,straszyć. Mamy dać mu odpór poprzez wiarę w Jezusa, poprzez zaufanie Bogu. Bez wiary nie można podobać się Bogu. Jeśli ktoś z jakichś względów (strach,pokusa...) uwierzył diabłu, grzeszy. Trwając w grzechu wystawia się sam na działanie diabła.
W zasadzie chyba tylko grzech- i trwanie w tym grzechu-może nas doprowadzić do porzucenia łaski zbawienia, a tym samym oddaniem się w niewolę diabłu. Nie wierzę w to, że ktoś może to uczynić jedynie "częściowo" i nazywać się "wierzącym" człowiekiem. Zapewne jest jakiś okres zmagań, kiedy człowiek upada, zmaga się z grzechem, alew końcu z pomocą Boga (o ile ma skruszone serce i jest szczery przed Panem)podnosi się i zwycięża. W Bogu mamy zwycięstwo nad grzechem.
Nie wierzę w to, że wierzacy człowiek może potrzebować "uwolnienia" od diabła. "Przeciwstawmy się diabłu, a ucieknie od nas". No właśnie- my się przeciwstawmy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt cze 22, 2021 1:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 27, 2019 9:59 pm
Posty: 26
Dzięki za odpowiedź Owieczko :)
Owieczka napisał(a):
Przejrzałam.
Hm...dziwne to jakieś. Niewierzący może być całkowicie kontrolowany przez szatana, ale wierzący tylko "częściowo"...Co to znaczy częściowo? I czy fakt, że jest kontrolowany (skoro tak, to w jakiejś części pozbawiony wolnej woli...),usprawiedliwia jego złe czyny? A moze nie może pokutować z tego i potrzebuje jużtylko uwolnienia?
Ja to rozumiem inaczej. Niewierzący może dać przystęp diabłu jedynie przez grzech. Jeśli ktoś grzechy i nie pokutuje z tego grzechu, mimo wielu napomnień, mimo prowadzenia przez Ducha,no to w końcu diabeł może przejąć nad nim kontrolę. Ale jeśli do tego dojdzie, no to...czy ten człowiek w ogóle jest jeszcze zbawiony? Czy można być "częściowo zbawionym", a częśćiowo...nie?

Ciekawe pytanie, bo apostoł Paweł w 2 liście do Tymoteusza pisze:

2 Tm 2:24 „A sługa Pański nie powinien wdawać się w spory, lecz powinien być uprzejmy dla wszystkich, zdolny do nauczania, cierpliwie znoszący przeciwności, napominający z łagodnością krnąbrnych, w nadziei, że Bóg przywiedzie ich kiedyś do upamiętania i do poznania prawdy i że wyzwolą się z sideł diabła, który ich zmusza do pełnienia swojej woli.”

Jeśli ich zmusza, to w pewnym sensie ich kontroluje, jeśli robią coś, czego nie chcą. Częściowe zbawienie – no to zahaczamy o (nie)utracalność, osobiście myślę że Bóg z nas nigdy nie zrezygnuje jeśli się nawróciliśmy, ale my sami możemy odpaść od Boga „na własne życzenie”. Jeśli ja dzisiaj zacznę się bawić w spirytyzm i wzywać jakieś „istoty z zaświatów” czy świadomie dam przystęp diabłu zwyczajnie grzesząc, to myślę że diabeł tylko na to czeka, aby mnie pożreć. Daję mu wtedy przystęp (Fruchtenbaum mówi na to "przyczółek" :wink: ) Myślę że np. ludzie wierzący, którzy później stali się wrogami krzyża Chrystusa w którymś momencie musieli utracić zbawienie, chociaż przez pewien czas, gdy jeszcze byli zbawieni i zaczęły się problemy na pewno Duch Święty ich napominał i starał się ich ratować.

Owieczka napisał(a):
Diabeł może nas kusić,oszukiwać,okłamywać,straszyć. Mamy dać mu odpór poprzez wiarę w Jezusa, poprzez zaufanie Bogu. Bez wiary nie można podobać się Bogu. Jeśli ktoś z jakichś względów (strach,pokusa...) uwierzył diabłu, grzeszy. Trwając w grzechu wystawia się sam na działanie diabła.
W zasadzie chyba tylko grzech- i trwanie w tym grzechu-może nas doprowadzić do porzucenia łaski zbawienia, a tym samym oddaniem się w niewolę diabłu. Nie wierzę w to, że ktoś może to uczynić jedynie "częściowo" i nazywać się "wierzącym" człowiekiem. Zapewne jest jakiś okres zmagań, kiedy człowiek upada, zmaga się z grzechem, alew końcu z pomocą Boga (o ile ma skruszone serce i jest szczery przed Panem)podnosi się i zwycięża. W Bogu mamy zwycięstwo nad grzechem.
Nie wierzę w to, że wierzacy człowiek może potrzebować "uwolnienia" od diabła. "Przeciwstawmy się diabłu, a ucieknie od nas". No właśnie- my się przeciwstawmy.

Sam się nad tym zastanawiam, gdyż z braćmi mieliśmy już do czynienia z tym tematem i uznaliśmy że wierzący nie mogą być opętani, dlatego byłem trochę zdumiony jak przeczytałem nauczanie Fruchtenbauma. Chociaż on to ciekawie tłumaczy jeśli chodzi o dwie natury człowieka. Jest to trochę szokujące, ale Fruchtenbaum przynajmniej nie naucza o przekleństwach pokoleniowych i uważa, że wierzący może sam pozbyć się demona bez jakichś rytuałów czy „namaszczonych braci”.

Myślę że wierzący, który wystawił się na działanie diabła nie jest "częściowo zbawiony", ale jeśli nie opamięta się i nie przeciwstawi się diabłu, to on może go pociągnąć na dno i doprowadzić do momentu, w którym on odpadnie od Boga i już nie będzie się czuł zbawiony.

_________________
Chleby z czasów Pana Jezusa z łatwością można było podzielić na tysiąc kawałków. :idea:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt cze 22, 2021 3:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Jeśli to cokolwiek może rozjaśnić, to brat Arnold Fruchtenbaum jest "nieutracalny". Dlatego "nie może" napisać, że odrodzony człowiek może w końcu na własne życzenie (czyli nie pokutując z całego serca) zostać "pożarty" przez diabła, czyli stracić zbawienie. To byłoby sprzeczne z doktryną o "nieutracalności zbawienia", która wydaje się być założeniem w tym przypadku.

Nie można być "częściowo zbawionym" tak jak nie można być "częściowo w ciąży". Moim zdaniem "przyczółek" to nie jest jakieś błędne określenie. Jest tylko trochę niekonsekwentnie użyte, bo przecież przyczółek zdobywa się po to, żeby wygrać całe starcie i zniszczyć wroga. Tutaj całkowicie zgadzam się z Piesiecem (Pieścem?).

Pytanie, czy poddanie diabłu jakiejś sfery naszego życia jest równoznaczne z utratą zbawienia. Moim zdaniem nie. Właśnie dlatego krnąbrny człowiek (fragment dotyczy odrodzonych ludzi, jak myślę) może pokutować i wyzwolić się z sideł diabła. Dlatego trzeba go napominać i pokazywać mu prawdę w nadziei, że Bóg ich przywiedzie do pokuty. A nie głosić im Ewangelię ani wypędzać z nich demony.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt cze 22, 2021 7:33 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Cytuj:
Właśnie dlatego krnąbrny człowiek (fragment dotyczy odrodzonych ludzi, jak myślę) może pokutować i wyzwolić się z sideł diabła. Dlatego trzeba go napominać i pokazywać mu prawdę w nadziei, że Bóg ich przywiedzie do pokuty. A nie głosić im Ewangelię ani wypędzać z nich demony.


Dokładnie o to mi chodziło. Mówienie, że wierzący człowiek traci wolną wolę i nie może się sam z czegoś wyzwolić (na co dał wcześniej pozwolenie przez praktykowanie grzechu) sugeruje, że jeśli pozostanie w tym stanie, nie jest za to odpowiedzialny. W końcu ktoś, kto potrzebuje uwolnienia, od momentu utraty kontroli nad jakąś dziedziną życia nie jest z założenia dalej winny temu, co czyni! Bez pomocy innych nie może się wyzwolić z sideł szatana...I tutaj mi się to nie zgadzało.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL