www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 7:43 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr maja 15, 2013 5:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Syn Marnotrawny napisał(a):
parę lat się przesiedziało a to u katolików a to u protestantów ale jak to mawia Smok niczego nie zrozumiałem ,nie narodziłem się na nowo i ogólnie to w sumie zbawienie oglądałem tylko przez szybę ;) a prawdziwy Jezus jbył ciagle gdzieś obok - pewnie w jakimś kościele domowym, którego nie było mi dane poznać :wink:


W potoku prowokacji łatwo byłoby przegapić to całkiem ważne zdanie, zwłaszcza część o szybie. Myślę, że to bardzo dobra autoocena i jeśli by ją obrać z ironii i innych ozdobników, to nic, tylko powiedzieć amen. Nie ujęłabym tego lepiej. Szybę zbija się od środka, Synu, jak bardzo dobrze wiesz. Ucieszyłam się, że aż tak dobrze. Słusznie Biblia mówi "obyś był zimny albo gorący". Najwyraźniej zimni mają szansę, jakiej nie daje się letnim.

I nie daj się zbanować- chcę oglądać moment zbicia twojej szyby, tu na UP, i wiem, że to jest możliwe.

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr maja 15, 2013 8:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Smok Wawelski napisał(a):
Czekam na Twoje argumenty odnośnie wiarygodności przeżycia apostoła Pawła w drodze do Damaszku. W przypadku dalszego unikania dyskusji z twojej strony, zostanie wdrożona procedura dyscyplinarna zgodnie z regulaminem forum.

Niestety nic Ci nie dam z tego co oczekujesz a wdrażać możesz sobie co chcesz, bo przecież to Twoje forum. Jak mogę racjonalnie argumentować co przezył a co nie przeżył Paweł w sensie dowodzenia tego lub tamtego? Nie widzisz absurdalności takiego stawiania sprawy? Przecież musiałbym przy tym być a po drugie musiałbym uznawać, że to są prawdziwe relacje uczestników zdarzeń a nie spisane opowieści z drugiej ręki wiele lat po zaistnieniu zdarzeń. Dla mnie to nic więcej tylko bajki dla grzecznych dzieci. Cóż bajki z morałem i mające silne oddziaływanie na ludzi ale wiele bajek tak ma. Jeśli to Was uraża no to bardzo mi przykro ale nic na to nie poradzę - tak po prostu uważam. Jesli mógłbyś mnie jeszcze nie banować to byłbym wdzięczny bo prowadzę sobie interesujące dyskusje na PM i nie chciałbym straćić możliwości wysyłania PM. Mogę obiecać, że już nie będę się oddzywał bo w sumie to mi też się nie chce :P

Uszanowanie

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr maja 15, 2013 8:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
szelka napisał(a):
I nie daj się zbanować- chcę oglądać moment zbicia twojej szyby, tu na UP, i wiem, że to jest możliwe.


Aż takiego ciśnienia aby tutaj być to nie mam ;). Aha gdybym miał mieć ewentualnie bana za moje nieustanne szydzenie ze świętości, obrażanie wszystkich naokoło, brak merytorycznej argumentacji itp itd to dla ludzi piszących na PM podaję mojego maila dla potomności: hubertok@interia.pl ;). Nie chciałbym stracić możliwości prowadzenia interesujących dyskusji.

Ach, Szelka przez tą szybę to aż oczy mi się szklą ;) :? :mrgreen:

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr maja 15, 2013 8:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Syn Marnotrawny napisał(a):
Jak mogę racjonalnie argumentować co przezył a co nie przeżył Paweł w sensie dowodzenia tego lub tamtego? Nie widzisz absurdalności takiego stawiania sprawy? Przecież musiałbym przy tym być a po drugie musiałbym uznawać, że to są prawdziwe relacje uczestników zdarzeń a nie spisane opowieści z drugiej ręki wiele lat po zaistnieniu zdarzeń.
Absurdalność Twojego stanowiska polega na tym, że w ten sposób musiałbyś odrzucić wszystko, przy czym osobiście nie byłeś. A cała spisana historia (w szczególności starożytna) powinna pójść do kosza jako niewiarygodna, bo Syna Marnotrawnego nie było przy tym, jak ją pisano.

Nie masz żadnej gwarancji, że dostępne źródła historyczne nie są spisane jako opowieści z drugiej ręki. Ale jeśli chcesz zastosować do Nowego Testamentu takie same kryteria jak w stosunku do badania wiarygodności wszystkich innych starożytnych źródeł historycznych, to o wiarygodność NT możesz być spokojny - o ile w ogóle chcesz być obiektywny.

Syn Marnotrawny napisał(a):
Jesli mógłbyś mnie jeszcze nie banować to byłbym wdzięczny bo prowadzę sobie interesujące dyskusje na PM i nie chciałbym straćić możliwości wysyłania PM. Mogę obiecać, że już nie będę się oddzywał bo w sumie to mi też się nie chce
Ok, umowa stoi. Pod warunkiem, że jeśli zechcesz odezwać się publicznie, to przeprosisz za wszystkie swoje szyderstwa, a następnie będziesz dyskutował na podstawie regulaminu forum zamiast unikać dyskusji.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL