www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:21 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr kwi 13, 2016 8:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Dnia 12 kwietnia 2016 w Sejmie RP odbyła się Gala Świadek Wartości i III Kolacja Parlamentarna.

Cytuj:
Gala Świadek Wartości i III Kolacja Parlamentarna to wydarzenie wzorowane na International Prayer Breakfast, które odbywa się rokrocznie w Parlamentach w wielu krajach na całym świecie. Głównym celem uroczystości jest chęć dostrzeżenia, wyróżnienia, a także zachęty ludzi zajmujących kluczowe miejsca w sferach wpływu, takich jak polityka, biznes czy media w Polsce, do otwartego prezentowania wartości chrześcijańskich, na których zbudowana jest kultura europejska.
Dlatego każdego roku, podczas Gali wręczane są specjalnie przygotowane statuetki „Świadek Wartości” w kategoriach: polityka, biznes, media i osobowość.
Decyzją Kapituły w składzie: Biskup Andrzej Nędzusiak (przewodniczący), Biskup Marek Kamiński, Biskup Andrzej Bajeński, Ksiądz prałat Roman Trzciński, Dr Henryk Wieja, Pan Edward Ćwierz i Pan John Godson, w tym roku nie została przyznana statuetka w kategorii „Polityka”.
Jak powiedział w uzasadnieniu tej decyzji przewodniczący Kapituły Biskup Andrzej Nędziusiak, atmosfera aktualnie panująca w kraju, a szczególnie w polityce czyni dokonanie wyboru laureata nagrody "Świadek wartości" w tej kategorii szczególnie trudnym, ponieważ każdy potencjalnie wybrany polityk będzie wywoływał kontrowersje i niepotrzebne emocje po którejś ze stron sceny politycznej. Jak powiedział: „Czekamy na „Świadka Wartości”, który poprowadzi sferę polityki do obszaru przebaczenia i pojednania i mamy głęboką nadzieję, że mimo zaistniałej sytuacji w naszym kraju, ktoś taki pojawi się już za rok i wtedy będzie to prawdziwy przywilej i radość, aby bardzo szczególnie kogoś takiego wyróżnić.”
W pozostałych kategoriach statuetki Świadek Wartości otrzymali:

Media - Pan Mietek Szcześniak ,
Biznes – Współwłaściciel i członek zarządu firmy holdingowej Mlekoma, Pan Alan Melkumian,
Osobowość - Pan Szymon Hołownia

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Kardynał Kazimierz Nycz, którego na Gali reprezentował Ksiądz Prałat Tadeusz Sowa i Prezes Aliansu Ewangelicznego Prezbiter Mateusz Wichary.

Podczas Gali, poza patronami honorowymi, głos zabrali również: przedstawiciel organizatorów, Prezes Chrześcijańskiego Ruchu Społecznego, Pan John Godson, Przedstawiciel Partnera Strategicznego Mt28, Pan Zbigniew Masewicz, a także Gość specjalny, Dyrektor Instytutu Przywództwa, dr Piotr Gąsiorowski.
Uroczystość uświetnił występ muzyczny Pawła Chęcińskiego z zespołem.
Całość w niebanalny sposób poprowadził Pan Marek Stączek z EdisonTeam.
W uroczystości wzięli udział członkowie Parlamentu RP.
Patronami medialnymi wydarzenia byli: telewizja TBN Polska, portal ChnNews.pl i Radio CCN.
Chrześcijański Ruch Społeczny pragnie podziękować wszystkim, dzięki którym uroczystość mogła się odbyć, a także wszystkim przybyłym Gościom.
Do zobaczenia za rok


https://www.facebook.com/chrs.jg/?pnref ... en-section

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 15, 2016 5:08 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 18, 2006 7:21 pm
Posty: 246
A mnie ostatnio naszła takie pytanie/refleksja:

Jak to jest, że głowy społeczności ewangelicznych, tarzają się w grzechu ekumenii i zwodzą swoją postawą innych, a pasterze zborów, sami zborownicy nic z tym nie robią. Co najwyżej stać ich na postawę, że sami nie biorą udziału? Dlaczego członkowie tych społeczności nie zrobią porządku ze swoimi głowami?

Baptyści - Mateusz Wichary
Zielonoświątkowcy - M. Kamiński
Chrystusowi - Bajeński

Przecież to zwodziciele!

p.s. Pamiętam, że sam byłem z zborze Baptystów, w którym zawarliśmy "przepiękny, braterski" kompromis: Pastor może chodzić na ekumeniczne spotkania, lecz nie jako wysłannik zboru, lecz tak prywatnie. Cóż za straszna rzecz. Oczywiście dotyczy to również mojej krótkowzroczności a wręcz ślepoty.
Dziękuję Bogu, że to już za mną.

_________________
Początkiem mądrości jest bojaźń Pana
Przyp.9:10


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 15, 2016 11:23 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Ja przed niecałym miesiącem ewakuowałem się z KZ. Uważam, że jeśli przełożony uczestnicy w grzesznych działaniach to obkłada Społeczność klątwą. Księga Jozuego pokazuje przypadek Achana, któremu się zamarzyło świętokractwo i Izraelici dostali łupnia pod Aj. Co jakiś czas obserwuje dziwne zdarzenia w zborach: np. Siostra/Brat składa świadectwo o uzdrowieniu z raka a za parę tygodni już nie żyje :( Myślę, że jak jest grzech w Denominacji to za kontrolę kościoła biorą się nie Święta Trójca, ale demoniczne zwierzchności i największą szkodę ponoszą ludzie zaangażowani w duchową walkę( post i modlitwa) Dlatego chciałbym ostrzec zaangażowanych Braci, że będzie coraz większe bagno i będziecie dostawali lanie za wasze praktyki duchowe. Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające," Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo. Cóż bowiem na wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością? Albo jakaż jest wspólnota Chrystusa z Beliarem lub wierzącego z niewiernym? Co wreszcie łączy świątynię Boga z bożkami? Bo my jesteśmy świątynią Boga żywego - według tego, co mówi Bóg:Zamieszkam z nimi i będę chodził wśród nich,i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. Przeto wyjdźcie spośród nich i odłączcie się od nich, mówi Pan,i nie tykajcie tego, co nieczyste,a Ja was przyjmę i będę wam Ojcem,a wy będziecie moimi synami i córkami -mówi Pan Wszechmogący.

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Ostatnio edytowano So kwi 16, 2016 7:57 am przez T.S.CHRISTWEAPON, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 15, 2016 4:05 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Przebudzony75 napisał(a):
Dlaczego członkowie tych społeczności nie zrobią porządku ze swoimi głowami?

Baptyści - Mateusz Wichary
Zielonoświątkowcy - M. Kamiński
Chrystusowi - Bajeński
Kościół ma Jedną głowę i jest nią sam Pan Jezus ( tak jak jedno ciało ma jedną głowę).

Chyba, że rozumieć twoją wypowiedz:
Przebudzony75 napisał(a):
Dlaczego członkowie tych społeczności nie zrobią porządku ze swoimi głowami?
w ten sposób, że to wierzący mają zrobić coś ze swoimi głowami, w znaczeniu nawrócić się, bo to zmiana myślenia, a myślenie jest związane z głową 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 15, 2016 4:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
To nie jest problem z "głowami" czy z biskupami. Tu jest problem ze zwykłymi wiernymi. Kiedyś D.Willkerson napisał bardzo interesującą myśl.

Cytuj:
Na zepsutych ludzi Bóg zsyła przekleństwo w postaci zepsutych pasterzy


http://sermons.worldchallenge.org/pl/node/4733


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So kwi 16, 2016 7:09 am 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
To samo wydarzenie, a jakże inne spojrzenie :
http://chnnews.pl/index.php/pl/kraj/ite ... egoly.html
Cyt. " Sejm stał się miejscem uwielbienia dla Jezusa Chrystusa ... ".
PS.
Jakiś czas temu Wawelski linkował książkę : viewtopic.php?f=11&t=1844
na str. 114 można przeczytać, cyt. " Jak głosili papieże, kościół i państwo są ze sobą nierozerwalnie złączone,
podobnie jak skonsumowane małżeństwo
.". Ja rozumiem katolików, ale co tam robią ewangelicznie wierzący ?


Ostatnio edytowano So kwi 16, 2016 9:24 am przez wujcio, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So kwi 16, 2016 8:42 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Jest mi bardzo smutno, kiedy czytam takie newsy. Ale tak musi być. I pewnie będzie o wiele gorzej. Już teraz strasznie ciężko jest rozpoznać prawdziwych braci...Oszustwa się wzmogą, a prawdziwych wierzących zostanie garstka. Zapewne prześladowana, odtrącana, wyśmiewana i szkalowana. Bo przecież "tam" głoszą takie "dobre wartości", a my...jesteśmy przeciwko?! Nie chcemy się modlić o dobro naszego kraju? No co z nas za chrześcijanie...No przecież "Chrystus łączy, a nie dzieli", "nie mówmy o różnicach, mówmy o miłości"..itp., itd..Wiele zborów już poszło na ugodę ze światem, wielu pastorów się ugięło i uległo pokusie- własnym pożądliwościom (pozycja pastora, budynek kościelny z własną kazalnicą, szacunek u ludzi i...pensja....).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So kwi 16, 2016 9:50 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Historia się powtarza. Ludzie, którzy powinni być solą, chodzić wąską drogą, będąc posłuszni Bogu, przestają Mu ufać i w konsekwencji odwracają się od Tego, który ma jedynie moc ich uratować.

Biada przekornym synom, mówi Pan, którzy wykonują plan, lecz nie mój, i zawierają przymierze, lecz nie w moim duchu, aby dodawać grzech do grzechu. Wyruszają hen do Egiptu, nie radząc się moich ust, aby oddać się pod opiekę faraona i szukać schronienia w cieniu Egiptu. Lecz opieka faraona narazi was na wstyd, a szukanie schronienia w cieniu Egiptu na hańbę. Bo chociaż jego książęta byli w Soanie, a jego posłowie dotarli do Chanes, wszyscy zawiodą się na ludzie, który jest nieużyteczny, nie udzieli pomocy ani nie da korzyści, przyniesie raczej wstyd, a nawet hańbę.” Iz 30:1-5

Czasem możemy zadać sobie pytanie dlaczego ludzie wierzący nie widzą tego duchowego bałaganu w którym się znajdują? Niestety często zdarza się, że nie ma bojaźni Bożej a jedynie wyuczony przepis ludzki, religijność. Gdzie decyzje podejmowane są bez radzenia się Boga, gdzie modlitwa spychana jest na dalszy plan bądź wykorzystywana do manipulacji lub głoszenia kazań aby uzyskać swój cel. W ten sposób serce jest daleko od Boga i biada tym, którzy dziś tak żyją, uważając się za mądrych. Niech wiedzą, że ich mądrość zginie i pewnego dnia staną przed Królem królów i Panem panów zdając sprawę z tego jakie życie wiedli tu na ziemi.

“I rzekł Pan: Ponieważ ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim, dlatego też Ja będę nadal dziwnie postępował z tym ludem, cudownie i dziwnie, i zginie mądrość jego mędrców, a rozum jego rozumnych będzie się chował w ukryciu. Biada tym, którzy głęboko ukrywają przed Panem swój zamysł, których działanie odbywa się w ciemności i którzy mówią: Kto nas widzi? Kto wie o nas? ” Iz 29:13-15


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr kwi 20, 2016 3:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Kolejna inicjatywa ekumeniczna z K.Zielonoświątkowym w roli głównej...
- jeden pan... (?)

Cytuj:
JEDEN PAN, JEDNA WIARA, JEDEN CHRZEST
Cieszyn, 12 – 15.05.2016

„Jeden Pan, Jedna Wiara, Jeden Chrzest” – pod takim hasłem w dniach 12 – 15 maja odbędą się organizowane po raz pierwszy w Cieszynie Dni Kultury Chrześcijańskiej. Cieszyn jest miastem położonym na skrzyżowaniu kultur, narodów i religii; na terenie Śląska Cieszyńskiego zgodnie współistnieje kilka wyznań chrześcijańskich. Celem organizatorów jest integracja tych środowisk w duchu ekumenizmu, ze wskazaniem wspólnych korzeni wiary. Impreza wpisuje się także w cykl przygotowań do Światowych Dni Młodzieży oraz obchody 1050 - lecia Chrztu Polski. W jej ramach będzie można uczestniczyć w cyklu koncertów, spektakli teatralnych, prelekcji, wystaw, warsztatów... Partnerami wspierającymi organizację Dni są: Miasto Cieszyn, Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Marii Magdaleny w Cieszynie, Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie, Zbór „Elim” Kościoła Zielonoświątkowego w Cieszynie, Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko- Augsburskiego.
Honorowy patronat nad imprezą objął ks. Biskup Ordynariusz Diecezji Bielsko – Żywieckiej – Roman Pindel.
Na wszystkie imprezy – wstęp wolny. Zapraszamy!


Cytuj:
12.05 - Czwartek
INAUGURACJA DKC
Godz. 18.00 kościół św. Marii Magdaleny, - uroczysta Msza Święta (oprawa muzyczna: Chór „Lutnia”)


http://dnikulturychrzescijanskiej.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lut 24, 2020 9:34 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Taka sytuacja....
Cytuj:
W dniu 22 lutego 2020 decyzją 15 pastorów z 39 w obecności 25 Kolegium Pastorów podjęło uchwałę o wyjściu KECh jako denominacji ze struktur Aliansu Ewangelicznego i Ewangelicznej Polski.


Edytowano 02.03.2020

Cytuj:
Na kolegium pastorów została podjęta decyzja, ze KECH wychodzi z Aliansu i dlatego taka informacja się ukazała
Ponieważ taką decyzję może podjąć jedynie synod a nie kolegium, to informacja o naszym wyjściu została wycofana.
Najbliższy synod kościoła odbędzie się w kwietniu i zapewne temat powróci. Na dzień dzisiejszy KECH jest członkiem Aliansu.


Ostatnio edytowano Pn mar 02, 2020 5:27 am przez aolsza, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lut 25, 2020 11:43 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
aolsza napisał(a):
Kolejna inicjatywa ekumeniczna z K.Zielonoświątkowym w roli głównej...
- jeden pan... (?)
Jak się tak głębiej zastanowić, to ani jeden Pan, ani jedna wiara, ani jeden chrzest.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt maja 14, 2021 7:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 03, 2021 5:39 pm
Posty: 48
Czy mogli byście odnieść się do odłamu KCH-Społeczność Chrześcijańska Południe--wydaje mi się że ten tzw. kościół to zwykła akwizycja i ewangelia sukcesu-pytam bo co jakiś czas są u nas w zborze 2 osoby z tego ugrupowania i mam obawy co do wspólnego uczestnictwa z nimi w Pamiątce Wieczerzy Pańskiej-z góry dziękuję za opinie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt maja 14, 2021 10:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Uważam że Pamiątkę Wieczerzy Pańskiej powinieneś przyjmować z ludźmi odrodzonymi ze Słowa Bożego i Ducha. Zapytaj się Bracie w jaki sposób Słowo Boże ożywiło ich martwe sumienie i jak będziesz słyszał prawdziwe świadectwo nawrócenia, wtedy przyjmuj wspólnie Komunię. Sch południe to jest odłam Sch Północy. To jest rodzaj pobożności rozrywkowej. Chyba kiedyś Andrzej Aolsza umieszczał film z jakiejś dyskoteki religijnej w tym ''zborze''. Zachęcam Cię i wszystkich którzy szukają oblicza Bożego, żeby po odbytym nabożeństwie przeczytali sobie 12 rozdział 1 Listu do Koryntian oraz List do Zboru w Laodycei z Księgi Objawienia. Zawsze trzeba sprawdzać ''czy tak się rzeczy mają''

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL