www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 12:13 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt wrz 16, 2011 10:22 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 10:03 am
Posty: 268
moim zdaniem paranoik


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt wrz 16, 2011 10:44 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
makabi napisał(a):
moim zdaniem paranoik
Liczą się argumenty, a nie twoja subiektywna ocena stanu psychicznego wykładowcy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr paź 19, 2011 8:11 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 15, 2010 9:13 pm
Posty: 132
czy ekumenia jest w jakikolwiek sposób pożyteczna?Bo czytam o jakichś układach kościoła zielonoświątkowego z Watykanem,odnośnie charyzmatów.I obietnice dalszych rozmów.Nie wiem dlaczego,ale mnie osobiście to przeraża.I co to za kościół zielonoświątkowy?Polski?Czy amerykański?Czy inny?A może nie mam racji,i to na dobre wyjdzie katolikom,te rozmowy z zielonoświątkowami?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz paź 20, 2011 9:32 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Dogadywanie się z katolikami ewangelicznym na dobre z pewnością nie wyjdzie, nie bardzo rozumiem też, po co w ogóle inicjować takie rozmowy. Katolików należy ewangelizować i modlić się za nimi, aby przejrzeli, nawrócili się, a nie szukać "porozumienia". Tego rodzaju ekumenia to chyba pomysł samego diabła i być może ma na celu zjednoczenie się rożnych wyznań w światową religię, która odda pokłon szatanowi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz paź 20, 2011 9:53 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Milenka napisał(a):
czy ekumenia jest w jakikolwiek sposób pożyteczna?Bo czytam o jakichś układach kościoła zielonoświątkowego z Watykanem,odnośnie charyzmatów.I obietnice dalszych rozmów.Nie wiem dlaczego,ale mnie osobiście to przeraża.I co to za kościół zielonoświątkowy?Polski?Czy amerykański?Czy inny?A może nie mam racji,i to na dobre wyjdzie katolikom,te rozmowy z zielonoświątkowami?
Milenko, a mogłabyś zapodać jakiś link, żeby można było przeczytać?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt paź 21, 2011 9:41 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 15, 2010 9:13 pm
Posty: 132
Radio Vaticana-Radiogiornale http://radiovaticana.org/pol_RG/2011/qi ... 06_20.html


Ostatnio edytowano Pt paź 21, 2011 10:01 pm przez Milenka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt paź 21, 2011 9:43 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 15, 2010 9:13 pm
Posty: 132
na górze strony pisze SERWIS RADIA WATYKAŃSKIEGO


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lut 12, 2013 6:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
W styczniu mieliśmy do czynuenia z wieloma inicjatywami ekumenicznymi. W tym czasie czytałem trochę informacji na ten temat. Jestem zaniepokojony wzrastajacym zachwytem kościołem katolickim u ewangelicznie wierzących chrześcijan. Sa osoby które widzą tam same dobre zmiany i tak bardzo oddanych Bogu ludzi. Szkoda, że nie widzą, że nauczanie KK wiedzie miliony ludzi prosta droga do piekła. Poprzez aktywne uczestniczenie w nabożeństwach KK, wspólne odprawianie liturgii protestanci i ewangelicznie wierzący uwarygadniają uwierzytelniają sobą niezgodne z Bożym Słowem nauczanie i liturgię KK. Oczywiście nadal KK ma tendencję przewodzenia ekumenizmowi i uzurpuje sobie prawo do bycia zwierzchnikiem kościołów.

W związku z moimi przemyśleniami, jakiś czas temu wypisałem sobie wypowiedzi pastora Clendennena na temat ekumenii i dzisiaj chciałbym sie nimi z Wami podzielić.

"Taka ekumenia, która wszystko nazywa kościołem, narodziła się w piekle. Rozlega się wołanie o jedność, jedność kosztem czystej doktryny i kosztem prawdy. My w kościele również wołamy o jedność i harmonię, ale tylko drogocenne krew Jezusa Chrystusa może spowodować jedność. Tak, jak krew obmywa każdą komórkę i tworzy harmonię między komórkami, tak i w sensie duchowym, jeżeli każdy członek ciała Chrystusa jest obmyty w krwi Chrystusa i jeżeli chodzimy w światłości, powstaje właściwa jedność i harmonia w duchowym ciele. Jakież niewymowne zło idzie za małym odstępstwem od wzorca. Sodomici przy świątyni. Popatrzcie na kościół przed reformacją: Bogobojni ludzie byli mordowani, ponieważ odważyli się demaskować kazirodztwo przywódców kościoła grzeszących z własną rodziną. Wszelkie możliwe niegodziwości powstają z małego odstępstwa od wzorca. Teraz akceptowany jest nawet homoseksualizm. Popatrzcie na kościół zielonoświątkowy obecnie. Co widzicie? Popełniane są różne grzechy. Co do tego doprowadziło? Bawienie się z doktryną! Nauczanie, że Boga nie obchodzi, w co my wierzymy. Święta doktryna tworzy świętych ludzi. Nieświęta doktryna tworzy nieświętych ludzi. Obecnie w nawoływaniu do jedności widzimy bawienie się z prawdą. Czy zauważyliście, że kiedy z czegoś każą zrezygnować, to nigdy z tego, co fałszywe? Słyszałem jednego tak zwanego zielonoświątkowca, który nawoływał do jedności i mówił, że musimy zrezygnować z niektórych prawd, w które wierzymy, by dojść do jedności, którą chcą stworzyć między nami i kościołem rzymskim. Nigdy nie słyszałem żadnego z tych szarlatanów, mówiącego do kościoła rzymskiego, „Jeżeli ma dojść do jedności, to wy musicie zrezygnować z przeistoczenia i oddawania czci Bogu w opłatku. Musicie zrezygnować z nauczania, że Maria jest współ-odkupicielką z Chrystusem”. Tego nie wspominają. Zawsze mówią wierzącemu według Biblii, by zrezygnował z prawdy. Kiedy odchodzimy od tej prawdy, w Kościele pojawiają się straszne rzeczy."

Bert Clendennen
http://clendennen.blogspot.com/2012/04/ ... azywa.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lut 15, 2013 2:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
"W ostatnich czasach wielkim zagrożeniem dla współczesnego Kościoła Jezusa Chrystusa jest niezmiernie popularny pęd do jedności ekumenicznej, szerzonej między innymi pod hasłami: „Abyśmy wszyscy byli jedno" i: „ Jedność w różnorodności". Propagowana jest ona pod postacią ekumenicznej współpracy różnych Kościołów i denominacji ewangelicznych w ramach ekumenicznej Światowej Rady Kościołów oraz jako współpraca tejże organizacji na rzecz zjednoczenia z Kościołem rzymskokatolickim. O ile można zrozumieć postawę nieodrodzonych duchowo przywódców Kościołów nominalnych, o tyle przerażający jest fakt, że przełożeni zborów ewangelicznych, zamiast przestrzegać wierzących o zagrożeniu fałszywym zjednoczeniem, angażują się w działalność przeciwko Bogu i przyklaskując tej inicjatywie biorą w niej czynny udział. D.P."

Na temat ekumenii mamy w sieci bardzo interesujące artykuły, Zachęcam do ich przeczytania.

"Chrześcijańskie podejście do ekumenii."
http://www.protestanci.org/artykuly/art118.php
oraz "Ekumenia – czy jest wolą Pana?"
http://www.tiqva.pl/zdrowa-nauka/211-ek ... t-wol-pana


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lis 22, 2017 12:53 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 10, 2016 8:08 pm
Posty: 5
Elendil napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Powinniśmy natomiast uważać na tzw. "przekłady ekumeniczne", które już się pojawiają i są przerobione zarówno w stosunku do BW jak i do BT.

W przypadku przekładów ekumenicznych to już nie chodzi o podstawę tłumaczenia, ale o ideologię. Każde tłumaczenie jakąś reprezentuje, ale wśród ekumenicznych dokonuje się najbrzydszych zagrań ze względu na Cel...



Koriel napisał(a):
Może to kwestia składni, wczoraj dowiedziałem się że nie zawsze używam tej polskiej.
Nie miałem na celu wzbudzania paniki, oczywiście :)


Zgadzam się w 100% z Przedmówcami.
Ostatnio wpadł w ręce Mojej Żony "Pismo Święte Nowego Testamentu" w przekładzie ekumenicznym.
Po odczytaniu kilku-kilkunastu fragmentów z tego przekładu, jednym słowem TRA-GE-DIA!

Wydane przez Towarzystwo Biblijne w Polsce Warszawa (ci sami co wydali Brytyjkę).

_________________
Łuk. 12:35 "Niechaj biodra wasze będą przepasane i świece zapalone"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lis 22, 2017 1:03 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 10, 2016 8:08 pm
Posty: 5
Zapomniałem dodać, że podpisali ("pobłogosławili") ten ekumeniczny przekład:

1. Kardynał Józef Glemp, Prymas Polski - KRK;
2. Metropolita Warszawski i całej Polski - Autokefaliczny Kościół Prawosławny;
3. Biskup Janusz Jagucki - Kościół Ewnagelicko-Augsburski;
4. Biskup Zdzisław Tranda - Kościół Ewangelicko-Reformowany;
5. Biskup Edward Puślecki - Kościół Ewangelicko-Metodystyczny;
6. Biskup Wiktor Wysoczański - Kościół Polskokatolicki;
7. Biskup Włodzimierz Z. M. Jaworski - Kościół Starokatolicki Mariawitów;
8. Prezbiter Andrzej Seweryn - Kościół Chrześcijan Babtystów;
9. Biskup MIeczysław Czajko - Kościół ZIelonoświątkowy;
10. Prezbiter Naczelny W. Andrzej Bajeński - Kościół Zborów Chrystusowych;
11. Ks. Przewodniczący Władysław Polok - Kościół Adwentystów Dnia Siódmego.

_________________
Łuk. 12:35 "Niechaj biodra wasze będą przepasane i świece zapalone"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lis 23, 2017 9:16 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Wracam do początku wątku, podane tam linki z artykułami Petera Nicholsona są nieaktywne,
wobec tego podaję aktualne miejsca do poczytania i posłuchania;

http://docplayer.pl/38622464-Sekta-peter-nicholson.html

https://www.youtube.com/watch?v=9atQJ1efkik

https://www.youtube.com/watch?v=OMFulziYDcc

https://www.youtube.com/watch?v=vKQISJ1kJ1A


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL