www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 9:59 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 10:26 am 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 25, 2010 12:10 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Norwegia
podaj cytaty biblijne, które potwierdzają to, że jedność to tylko na zasadzie, że jesteśmy wszyscy odrodzeni i to wystarczy... akurat wiem, że Ty masz problemy z jednością :?

_________________
www.przemek-owczarski.blogspot.com
www.youtube.com/user/przemowczarski
www.chomikuj.pl/przemowczarski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 10:47 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Hardi napisał(a):
podaj cytaty biblijne, które potwierdzają to, że jedność to tylko na zasadzie, że jesteśmy wszyscy odrodzeni i to wystarczy... akurat wiem, że Ty masz problemy z jednością :?
Ataki "ad personam" są przejawem zwykłego braku kultury i złamaniem punktu 7 regulaminu tego forum. To, co wiesz na mój temat, najpierw postaraj się dobrze zweryfikować (unikniesz wtedy plotkowania, oczerniania, pomawiania i wypowiadania fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu), a następnie zachowaj dla siebie. Jeśli masz autentyczne i poważne podstawy, żeby mnie napomnieć, zrób to najpierw osobiście, bo do tego między innymi służy opcja "prywatnej wiadomości".

Cytat biblijny już Ci podałem::

"Napominam was tedy ja, więzień w Panu, abyście postępowali, jak przystoi na powołanie wasze, z wszelką pokorą i łagodnością, z cierpliwością, znosząc jedni drugich w miłości, starając się zachować jedność Ducha w spójni pokoju: jedno ciało i jeden Duch, jak też powołani jesteście do jednej nadziei, która należy do waszego powołania; jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest; jeden Bóg i Ojciec wszystkich, który jest ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich" [Ef. 4:1-6]

Jedność nie może być zachowywana za wszelką cenę i o tym Pismo mówi wyraźnie:

"Kto się za daleko zapędza i nie trzyma się nauki Chrystusowej, nie ma Boga. Kto trwa w niej, ten ma i Ojca, i Syna. Jeżeli ktoś przychodzi do was i nie przynosi tej nauki, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie. Kto go bowiem pozdrawia, uczestniczy w jego złych uczynkach" [II Jana 9-10]

A o wiarę raz na zawsze przekazaną świętym należy walczyć:

"Umiłowani! Zabierając się z całą gorliwością do pisania do was o naszym wspólnym zbawieniu, uznałem za konieczne napisać do was i napomnieć was, abyście podjęli walkę o wiarę, która raz na zawsze została przekazana świętym" [Judy 3]

W tym kontekście:

"(...) muszą nawet być rozdwojenia między wami, aby wyszło na jaw, którzy wśród was są prawdziwymi chrześcijanami" [I kor. 11:19]

Ekumenizm jest zaprzeczeniem powyższych wskazań. Do jedności dochodzi się na podsawie dialogu, który prowadzi do kompromisu w sprawach fundamentalnych dla chrześcijańskiej wiary, choć w tych sprawach jedność należy zachowywać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 10:56 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 5:10 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Lublin, Warszawa, Kraków
wybacz, ale Wiki nie zawsze jest poważnym medium, jak każda pisana przez ludzi książka.
+ warto sprawdzić że ekumenia mimo że rozpoczęta w kościołach protestanckich bardzo szybko weszła w wypaczoną formę jedności ze wszystkimi "którzy czynią dobrze"

Nie jestem zwolennikiem ekumenii ze światem, a szacunek biblijnie wierzących współbraci sióstr powinien być automatyczny ( i myślę że zazwyczaj jest ) a nie deklaratywny.

pozdrawiam

K.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 11:27 am 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 25, 2010 12:10 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Norwegia
Smok Wawelski napisał(a):
Ataki "ad personam" są przejawem zwykłego braku kultury i złamaniem punktu 7 regulaminu tego forum.

Ale jakie ataki itd. :?: :shock: Czyż nie jest prawdą to, że mieszkając w dużym mieście jakim jest Kraków, w którym jest kilka zborów, nie potrafisz się odnaleźć w żadnym z nich, ani w Krakowie, ani w jego okolicach :?:

Cytujesz bardzo wybiórczo fragmenty z pisma mówiące o jedności i chyba zapominasz na czym polegała jedność pierwszych chrześcijan, że jedność to nie tylko to, że mamy tego samego Ojca i na tym koniec jedności...

Bardzo ciekawy artykuł: http://www.chrzescijanie.alpha.pl/jednosc.html

_________________
www.przemek-owczarski.blogspot.com
www.youtube.com/user/przemowczarski
www.chomikuj.pl/przemowczarski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 11:50 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 5:10 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Lublin, Warszawa, Kraków
ech chłopaku...
właśnie to są ataki ad personam. znając (?) S Wawelskiego, jak rozumiem w Twoim rozumieniu problem z brakiem przynależności do zborów w Krakowie ((co jeśli jest prawdą w istocie może na dłuższą metę być problemem) i jak widzisz w ten sposób siejesz też plotki gdyż ja nie wiedziałem nic na ten temat a juz zajmuję się tą sprawą nie mając danych )

co do jedności.
W Duchu, który nas jednoczy mamy być jedno, jeśli ktoś innego ducha jest, z diabła jest, nie z Boga.
kościół jako całość ma być w ten sposób jednością, NIGDZIE nie widzę aby była to jedna organizacja.
jeden Organizm, ale złożony z wielu części. Dlatego mimo że nie masz różnicy między Żydami a Grekami, kobietą a mężczyzną w dostępie do łaski, różnimy się w ciele. Nie staliśmy się jedną mięsną, współmyślącą masą.

pozdrawiam

K.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 12:01 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 25, 2010 12:10 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Norwegia
Koriel napisał(a):
ech chłopaku...
właśnie to są ataki ad personam. znając (?) S Wawelskiego, jak rozumiem w Twoim rozumieniu problem z brakiem przynależności do zborów w Krakowie ((co jeśli jest prawdą w istocie może na dłuższą metę być problemem) i jak widzisz w ten sposób siejesz też plotki gdyż ja nie wiedziałem nic na ten temat a juz zajmuję się tą sprawą nie mając danych )

widocznie jest za krótko na tym forum, albo za mało je czytasz bo to żadne tajemnica i żadne plotkowanie, przecież smok nie ukrywa tego faktu...

_________________
www.przemek-owczarski.blogspot.com
www.youtube.com/user/przemowczarski
www.chomikuj.pl/przemowczarski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 12:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Hardi napisał(a):
Czyż nie jest prawdą to, że mieszkając w dużym mieście jakim jest Kraków, w którym jest kilka zborów, nie potrafisz się odnaleźć w żadnym z nich, ani w Krakowie, ani w jego okolicach :?:
Nie, nie jest prawdą. Siejesz plotki nie mając danych. Przypominam równocześnie, że kolejny raz łamiesz regulamin tego forum:

Regulamin forum Ulicy Prostej napisał(a):
5. Podstawą do wszczęcia procedury dyscyplinarnej jest:

a. prowadzenie dyskusji w sposób niemerytoryczny (...)

c. ujawnianie prywatnych informacji o Uzytkownikach
- Uzytkownicy mają prawo do zachowania anonimowości i podawania o sobie tylko takich danych, jakie sami uważają za stosowne
Nie uważam za stosowne tłumaczyć się przed Toba publicznie z tego, gdzie i dlaczego mogę lub nie moge się odnaleźć. Skoro się o mnie tak bardzo troszczysz, to mogę Cię zapewnić, że mam społeczność, w której się odnajduję. Słuchanie kłamców, plotkarzy i oszczerców raczej sobie odpuść, bo to nikomu na zdrowie nie wychodzi.

Jeśli chcesz dyskutować merytorycznie na temat ekumenii czy jakikolwiek inny, to zapraszam. Jeśli masz ochotę poplotkować na temat czyichkolwiek prywatnych spraw, to przenieś się gdzie indziej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 12:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 5:10 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Lublin, Warszawa, Kraków
tak tylko jeszcze dopowiem Hardiemu

zanim dołączyłem do forum trochę czasu je poobserwowałem. S Wawelski ma rację, co i ja pozwoliłem sobie zauważyć, siejesz ploty chłopaku. Jak ja jeden jedyny raz pojechałem w taki temat, to jeden z braci, o ajk się wtedy zdziwiłem, prawie mnie zniszczył. Samymi słowami. opartymi na Słowie.
I przestałem. jak Ty byś się czuł, gdybym zaczął wyciągać publicznie coś co wiem z innego forum na przykład, lub nawet z tego?
Ja jestem daleki od takiego zachowania oczywiście, chodzi o ukazanie Ci, że to co robisz jest niemiłe bratu, i On juz Ci o tym powiedział, a Ty dalej swoje :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 1:28 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 25, 2010 12:10 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Norwegia
Smoku, w takim razie zadam Ci pytanie: czy jesteś członkiem jakiegoś zboru (nie mam na myśli np. domowo-rodzinnej wspólnoty założonej przez samego siebie) :?:

Zadanie pytania chyba nie jest złamaniem regulaminu :?:

_________________
www.przemek-owczarski.blogspot.com
www.youtube.com/user/przemowczarski
www.chomikuj.pl/przemowczarski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 2:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Hardi napisał(a):
Smoku, w takim razie zadam Ci pytanie: czy jesteś członkiem jakiegoś zboru (nie mam na myśli np. domowo-rodzinnej wspólnoty założonej przez samego siebie) :?:

Zadanie pytania chyba nie jest złamaniem regulaminu :?:
Ja już skończyłem rozmawiać z Tobą na ten temat. O tym, czym jest kościół, rozmawiamy w innym wątku (a nawet chyba w kilku). Regulamin stanowi wyraźnie, że użytkownicy mają prawo do podawania o sobie tylko takich danych, jakie sami uważają za stosowne. Nie musisz się jednak o mnie martwić. Niczego nie "zakładałem", społeczność nie składa się wyłącznie z mojej rodziny i ogólnie możesz spać spokojnie. Piszę to wyłącznie dlatego, żebyś mojego milczenia nie mógł wykorzystać jako potwierdzenie swoich ewentualnych domysłów albo informacji uzyskanych od plotkarzy.

To tyle, jeśli chodzi o moje prywatne sprawy. Nie widzę powodu, żeby się tłumaczyć przed Tobą i dziwię się, że nie rozumiesz po polsku, kiedy piszę o tym do Ciebie chyba już po raz trzeci.

Mała rada: Widzę, że masz na mój temat określone zdanie i prawdopodobnie bardzo byś chciał uzyskać informacje, które by to potwierdziły. Ale uczciwy człowiek kochający Boga powinien robić dokładnie odwrotnie - najpierw zebrać wiarygodne informacje, porozmawiać osobiście z osobą, na której temat chce sobie wyrobić jakieś zdanie (można to zrobić przez internet), zasięgnąć opinie od osób znających człowieka osobiście od dłuższego czasu i będących "na bieżąco", a wszelkie wątpliwości rozpatrywać na korzyść "oskarżonego". Niestety, zamiast tego zrobiłeś dokładnie odwrotnie. Sam wydajesz sobie w ten sposób świadectwo. Dlatego nie dziw się, że nie mam ochoty rozmawiać z Tobą o moich prywatnych sprawach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 2:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 5:10 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Lublin, Warszawa, Kraków
Hardi,
wybacz, ale twoje pytanie ma się nijak do tematu i jest delikatnie mówiąc niegrzeczne, takie pytanie mona zadać na PW.
Po wtóre, jakie to ma znaczenie dla Ciebie. Zdaje mi się że już odpowiedział że ma społeczność której służy i która służy jemu.

nie rozumiem takiego zachowania...

i żeby tak jeszcze spróbowac Cie zroumieć też zadam pytanie, ilu członków Kościoła trzeba aby Jeszua Mesjasz był pośród nich i jak powinni się wtedy nazywać? baptyści, zielonoświątkowcy, mesjańscy czy jeszcze inaczej?

;P

K.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 11:44 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 25, 2010 12:10 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Norwegia
Smok Wawelski napisał(a):
Ja już skończyłem rozmawiać z Tobą na ten temat. O tym, czym jest kościół, rozmawiamy w innym wątku (a nawet chyba w kilku). Regulamin stanowi wyraźnie, że użytkownicy mają prawo do podawania o sobie tylko takich danych, jakie sami uważają za stosowne.

Najłatwiej jest się zasłonić regulaminem gdy poruszane są niewygodne tematy... no, ale to twoje forum, ty tu rządzisz, a ja nie mam zamiaru sprzeczać się z regulaminem...

_________________
www.przemek-owczarski.blogspot.com
www.youtube.com/user/przemowczarski
www.chomikuj.pl/przemowczarski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 17, 2011 8:37 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 5:10 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Lublin, Warszawa, Kraków
Hardi,
nie wiem ile Ty masz lat, ale naprawdę zachowujesz się niepoważnie.
Człowiek wyraźnie Ci mówi, i ma rację, że nie będzie się tłumaczył publicznie za takie czy inne przekonania dotyczące społeczności. Po wtóre, mówi że jest w społeczności której służy.
Czego ty chcesz? Żeby przyznał że jest reptalianinem skoro nim nie jest :)

Mam jeszcze pytanie do Ciebie. Czy masz problem z szacunkiem do braci którzy odłączyli się od społeczności w których się złe rzeczy dzieją i zakładają nowe społeczności?
Czy nie lepiej jest dla nas jako wierzących odłączyć się z miejsca gdzie szerzy się czy to zła, czy to choćby letnia nauka?

w miłości,

K.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 22, 2011 10:08 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 10:03 am
Posty: 268
Cytuj:
Najłatwiej jest się zasłonić regulaminem gdy poruszane są niewygodne tematy... no, ale to twoje forum, ty tu rządzisz, a ja nie mam zamiaru sprzeczać się z regulaminem...


Hardi, tak z perspektywy czasu uwazam, ze Forum Ulicaprosta jest i tak w miare tolerancyjne. Pofikaj troche na Frondzie albo innych forach katolickich fanatkow. Zero wolnosci wypowiedzi, jak w przyzwoitej sekcie. A porusz tylko tematyke "papcia" albo skrytykuj nauke katolicka... uchowaj Boze!
Ostatnio wywalili nie z Frondy (bynajmniej nie za obrazanie kogokolwiek) a wczesniej z katolik.us
Oni nie sa przystosowani do dyskusji i pluralistycznego swiata.Podobnie jak Natanek, utkneli w mentalnosci Panstwa Bozego, totalitarnego systemu z cenzura na strazy.
Tak wiec cenmy to co mamy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 15, 2011 9:25 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 25, 2010 12:10 pm
Posty: 130
Lokalizacja: Norwegia
http://www.youtube.com/watch?v=vbo_YeuhqYs

_________________
www.przemek-owczarski.blogspot.com
www.youtube.com/user/przemowczarski
www.chomikuj.pl/przemowczarski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL