www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 4:56 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 39  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt paź 26, 2010 12:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Smok Wawelski napisał(a):
Nikt nie mówił o tym, że w takim kraju ma nie być policji, ani o innych państwach lub organizacjach gwarantujących bezpieczeństwo. Gwarantem bezpieczeństwa w tym przypadku mógłby być ONZ i w tym kierunku idą propozycje samego Izraela.
http://wyborcza.pl/1,76842,6719347,Neta ... owane.html
Palestyńczycy ani myślą się na to zgodzić. Wypowiedż ich prezydenta już cytowałem.


Smoku czy ty naprawde na poważnie czy jaja sobie robisz? :) Odwróćmy sytuacje - niech Izrael się zdemilitaryzuje i niech gwarantem bedzie ONZ :) he, he. Że Izrael nie jest agresywny? Nie atakuje? Jasne, w Libanie ostatnio był rozdawać miętusy... (Swoją drogą pisałeś, że Izrael nigdy nie przegrał a wszyscy niezależni obserwatorzy okreslili ostatnią operację militarną Izraela w Libanie jako porażkę tegoż). Moje zdanie na temat przyczyn sukcesów militarnych Izraela w poprzednich wojnach znasz i nie będę się powtarzał. Osobiście podzielam wiele poglądów Lisa i Scarlet.

Pozdrawiam

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt paź 26, 2010 12:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Syn Marnotrawny napisał(a):
Smoku czy ty naprawde na poważnie czy jaja sobie robisz? :) Odwróćmy sytuacje - niech Izrael się zdemilitaryzuje i niech gwarantem bedzie ONZ :) he, he. Że Izrael nie jest agresywny? Nie atakuje? Jasne, w Libanie ostatnio był rozdawać miętusy...

To sobie nie rób jaj z poważnych rzeczy. Czy Hezbollah strzela z Libanu miętusami? A może Hezbollah się tylko broni? Przecież to są miłośnicy pokoju... hehe.

"Ideologia Hezbollahu jest silnie antyizraelska i antyzachodnia. Po pojawieniu się na scenie politycznej w 1985 roku, partia przedstawiła swój manifest. Zakładał on:

- Ustanowienie w Libanie republiki islamskiej na wzór Iranu.
- Doprowadzenie do wycofania się z terytorium Libanu sił ONZ, głównie amerykańskich i francuskich.
- Zwalczanie wszelkich wpływów świata zachodniego
- Doprowadzenie do wycofania się wojsk izraelskich, następnie zniszczenie państwa Izrael (którego - Hezbollah postrzega jako tzw. "małego szatana") i ustanowienie rządów islamskich nad Palestyną a zwłaszcza nad Jerozolimą"

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hezbollah

Oto film pokazujący, jak "bojownicy" Hezbollahu strzelają rakietami z domów cywilnych:

http://www.metacafe.com/watch/213719/hezbollah/

A sytuacji nie musimy wcale odwracać - chyba, że chcemy to zrobić propagandowo. To nie Izrael chce zostać niepodległym państwem. On już nim jest. Jeśli chcesz odwrócić sytuację, musiałbyś pozbawić Izrael niepodległości. Przecież takie gadki nie mają sensu.

SM napisał(a):
(Swoją drogą pisałeś, że Izrael nigdy nie przegrał a wszyscy niezależni obserwatorzy okreslili ostatnią operację militarną Izraela w Libanie jako porażkę tegoż). Moje zdanie na temat przyczyn sukcesów militarnych Izraela w poprzednich wojnach znasz i nie będę się powtarzał. Osobiście podzielam wiele poglądów Lisa i Scarlet.

Nie każda operacja militarna jest wojną. A "niezależni obserwatorzy" oczywiście uznali przerwanie ognia ze strony Izraela za zwycięstwo Hezbollahu. Oczywiście byli to "niezależni obserwatorzy" podzielający poglądy Hezbollahu. Ja osobiście również podzielam wiele poglądów Lisa i Scarlett. Na szczęście rzetelności argumentów nie ustala się na podstawie głosowania. :)


Ostatnio edytowano Wt paź 26, 2010 12:59 pm przez Smok Wawelski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt paź 26, 2010 12:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Jonas napisał(a):
W nawiązaniu do zacytowanego wcześniej przez Wujcia artykułu we Wprost
"Szokujące słowa rabina. Goje jak zwierzęta pociągowe - mają służyć Żydom"
zastanawiałem się nad podłożem takiej postawy Żydów wobec tzw. gojów,
znalazłem ciekawy artykuł na ten temat "Pastor o talmudzie"

link poniżej
http://www.kosciol.pl/article.php/20101018075524239

Z pewnością z TaNaCh rasizmu nie wyciągnął ten rabin. Ale mam taką refleksję do niektórych kwestii poruszanych w art., do którego dałeś linka.
Co to za tzw. chrześcijanie o których jest mowa w art.? Czy dobrze odczytuję uniwersalizm nazewnictwa?
A jeśli nie i mowa o odrodzonych i wierzących biblijnie - czyli czczący tak samo JHWH Zbawiciela Mesjasza jak JHWH Ojca, zanurzeni po odrodzeniu na znak uczniostwa w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego jeśli tacy bawia się w ekumenię, czyli w politykowanie, to sami sobie kopią dołek pod nogami. Zamiast głosić ewangelię każdemu kto nie jest pojednany z JHWH i jej potrzebuje.
Druga refleksja, czy to kolejne skrzywienie jakieś, że wszystkich Żydów wrzuca się tam do jednego worka? Czy tylko taka "teologiczna choroba umysłowa" pewnych kręgów polegająca na nieuznawaniu Żydem odrodzonego Żyda?
A jeśli to uniwersalne podejście tendencyjnie zaciemniające rzetelne oddzielenie różnych grup od siebie, i tego jak żyją, i czemu ma służyć niebiblijna ekumenia z nieodrodzonymi [czczącymi inne osoby nazywane tylko tak samo, albo fałszującymi ewangelię, albo zwyczajnie nie wierzącymi] to jakaż jest rzetelność poza propagandową?
ps.: Zdaje się też, że tekst tłumaczony na "www.kosciol.pl" pochodzi stąd:
http://www.truthtellers.org/alerts/talm ... bleeds.htm

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Ostatnio edytowano Wt paź 26, 2010 12:55 pm przez ani_isza, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt paź 26, 2010 1:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Smok Wawelski napisał(a):
To sobie nie rób jaj z poważnych rzeczy. Czy Hezbollah strzela z Libanu miętusami? A może Hezbollah się tylko broni? Przecież to są miłośnicy pokoju... hehe.


Smoku nie musisz mnie przekonywać, że Hezbollah nie jest pacyfistyczną organizacją bo to wiem. Nie podzielam tylko poglądów, że to Palestyńczycy sobie sami zgootowali ten los a "wybryki" Izreala są incydentalne lub w odpowiedzi. Wśród żydów religijnych jest sporo szurnietych i niebezpiecznych. W islamie mamy meczety uczace nienawiści a w Izraelu szkoły rabinistyczne robiące to samo w drugą stronę... Premiera Izraela nie zastrzelił palestyńczyk ale żyd z religijnej szkoły. Tak szczerze współczuje obu stronom i ludności cywilnej po obu stronach konfliktu natomiast przywódcy Palestyny i Izraela są siebie warci ( w większości, bo w Izraelu więcej jest "jasnej strony mocy" - jak choćby Partia Pracy)

Pozdrawiam

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt paź 26, 2010 1:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Syn Marnotrawny napisał(a):
Nie podzielam tylko poglądów, że to Palestyńczycy sobie sami zgootowali ten los a "wybryki" Izreala są incydentalne lub w odpowiedzi.

Jasne. To Izrael wybiera terrorystów do własnych władz, prawda? To Izrael ostrzeliwuje cywilne osiedla, a Palestyńczycy w ogóle nie mają nic wspólnego ani z Hamasem, ani z Hezbollahem, ani z Fatahem. Jak to miło wsadzić głowę w piasek i nie widzieć tego, co jest niewygodne. Jeśli fakty nie pasują do teorii, to tym gorzej dla faktów, prawda?

SM napisał(a):
Wśród żydów religijnych jest sporo szurnietych i niebezpiecznych. W islamie mamy meczety uczace nienawiści a w Izraelu szkoły rabinistyczne robiące to samo w drugą stronę... Premiera Izraela nie zastrzelił palestyńczyk ale żyd z religijnej szkoły. Tak szczerze współczuje obu stronom i ludności cywilnej po obu stronach konfliktu natomiast przywódcy Palestyny i Izraela są siebie warci (w większości, bo w Izraelu więcej jest "jasnej strony mocy" - jak choćby Partia Pracy)

Zapominasz o tym, że wśród obywateli Izraela religijni Żydzi w religijnych szkołach to jest margines i nikt nie daje władzy w ich ręce w ramach demokratycznych wyborów. Natomiast w Palestynie "wolą narodu" władzę dzierżą jawni terroryści dążący do zagłady Izraela. Jesteś inteligentnym człowiekiem. Z jakiego powodu to do Ciebie nie dociera?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt paź 26, 2010 2:07 pm 
Smok Wawelski napisał(a):
Zapominasz o tym, że wśród obywateli Izraela religijni Żydzi w religijnych szkołach to jest margines i nikt nie daje władzy w ich ręce w ramach demokratycznych wyborów.

Jak to się w takim razie stało, że Begin został premierem? Musiał reprezentować poglądy swoich wyborców, a wybory wygrał na demokratycznych zasadach. Nie mów też, że nie wiesz jak silny wpływ na władzę mają ortodoksi. Oczywiście, i tak nie można twierdzić na tej podstawie, że oba narody są siebie warte, bo jednak odsetek fanatycznych postaw w Izraelu (i ich realizowania w postaci niebezpiecznych działań) jest niewspółmiernie mniejszy od tego w Palestynie. Ale nie zaprzeczajmy pewnym faktom - stawanie po stronie prawdy nie polega na stawaniu przeciw jakiejkolwiek propagandzie i twierdzenie rzeczy odwrotnych do tego, co ta propaganda rozgłasza.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt paź 26, 2010 2:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Scarlett Lloyd napisał(a):
Jak to się w takim razie stało, że Begin został premierem? Musiał reprezentować poglądy swoich wyborców, a wybory wygrał na demokratycznych zasadach.

Poprosze o jakieś dowody na to, że Begin był terrorystą w momencie, gdy został wybrany na premiera Izraela. I na to, że jako kandydat na premiera odmawiał prawa do istnienia komukolwiek z wyjątkiem organizacji terrorystycznych. Dzisiejsi wyborcy Hamasu wybrali ludzi zajmujących się terroryzmem dzisiaj i na bieżąco, oraz oficjalnie odmawiających prawa do istnienia Izraelowi.

Oto wyjątki ze statutu zwycięzców demokratycznych wyborów na obszarze Autonomii Palestyńskiej:

"(Pokojowe) inicjatywy, tzw. rozwiązania pokojowe i konferencje międzynarodowe są sprzeczne z zasadami islamskiego ruchu oporu... Konferencje te nie są niczym więcej, jak środkiem do wyznaczenia niewiernych na rozjemców na ziemiach islamskich... Nie ma innego rozwiązania problemu palestyńskiego poza świętą wojną Dżihad. Inicjatywy, propozycje i konferencje pokojowe są jedynie stratą czasu, działaniem na próżno". (art. 13)"

"Dzień sądu ostatecznego nie nadejdzie, dopóki muzułmanie nie staną do walki z Żydami i zabiją ich. Żydzi będą chować się za skały i drzewa, a skały i drzewa będą wykrzykiwać: 'Muzułmaninie, jest tutaj Żyd ukrywający się za mną, chodź i zabij go'." (art. 7)"

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hamas

Czy Menachem Begin startował do wyborów z podobnymi hasłami? Jeśli tak, to poproszę o linka.

Scarlett Lloyd napisał(a):
Ale nie zaprzeczajmy pewnym faktom - stawanie po stronie prawdy nie polega na stawaniu przeciw jakiejkolwiek propagandzie i twierdzenie rzeczy odwrotnych do tego, co ta propaganda rozgłasza.

No ja właśnie staram się nie zaprzeczać faktom. Dlatego tyle linków do źródeł podaję.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt paź 26, 2010 3:02 pm 
Smok Wawelski napisał(a):
Zapominasz o tym, że wśród obywateli Izraela religijni Żydzi w religijnych szkołach to jest margines i nikt nie daje władzy w ich ręce w ramach demokratycznych wyborów.

Zaraz, rozmawiamy o religijnych Żydach czy o terrorystach? Ja się odniosłam do powyższej Twojej wypowiedzi, twierdząc, że Menachem Begin był religijnym Żydem głoszącym skrajne hasła wybranym w demokratycznych wyborach. Co ma do tego terroryzm?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt paź 26, 2010 3:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Scarlett Lloyd napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Zapominasz o tym, że wśród obywateli Izraela religijni Żydzi w religijnych szkołach to jest margines i nikt nie daje władzy w ich ręce w ramach demokratycznych wyborów.

Zaraz, rozmawiamy o religijnych Żydach czy o terrorystach? Ja się odniosłam do powyższej Twojej wypowiedzi, twierdząc, że Menachem Begin był religijnym Żydem głoszącym skrajne hasła wybranym w demokratycznych wyborach. Co ma do tego terroryzm?

Nie wyrywaj mojej wypowiedzi z jej kontekstu. Odpowiedziałem w ten sposób na (moim zdaniem demagogiczny) argument SM o religijnych szaleńcach po stronie Żydów, którzy ewentualnie byliby wybierani do władzy szerząc hasła takie jak Hamas (to już moje słowa). Begin nie został wybrany do władzy w Izraelu będąc terrorystą i w swoim programie wyborczym nie miał świętej wojny. Nie należał również do ortodoksów żydowskich uczonych w Talmudzie. Nie jest on odpowiednikiem wyboru do władzy Hamasu przez Palestyńczyków. Co więcej, ustąpił z urzędu pod naciskiem izraelskiej opinii publicznej po tym, jak doszło do masakry uchodźców palestyńskich - i to nie z rąk żołnierzy izraelskich, tylko w ich strefie. Czy Palestyńczycy zażądaliby ustąpienia Hamasu, gdyby doszło do masakry Żydów? Przecież Hamas został wybrany głosząc hasła unicestwienia Żydów.

Co ma do tego terroryzm? 85% procent poparcia wśród Palestyńczyków. Ile razy mam to jeszcze powtórzyć? :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt paź 26, 2010 5:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 6:16 pm
Posty: 105
Lokalizacja: Bytom
Przeprowadziłem niedawno ciekawą rozmowę z kochaną siostrą. Dla niej ruch mesjański i moda na "żydowskość" w zborach jest częścią planu rządu światowego. W rządzie światowym są głównie Żydzi więc propagują tę modę. Jest to siostra o zdrowych poglądach i mocnym świadectwie życia więc byłem mocno zdziwiony.
Teraz patrzy na mnie z troską. A zupełnie zbaraniałem jak zasugerowała, że za holokaust są odpowiedzialni Żydzi. Bo Hitler wszak też był Żydem.
Hołduje teologii zastąpienia. Trudno powiedzieć czy teologia zastąpienia prowadzi do takiego nastawienia, czy to nastawienie prowadzi do teologii zastąpienia.

Szczerze mówiąc wolę już tę judeofilię.

_________________
...Lecz Mordochaj nie klękał i pokłonu mu nie oddawał.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt paź 26, 2010 9:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Lis stwierdził, że nie istnieje taki twór jak zdemilitaryzowane państwo niepodległe. Otóż istnieje.


Sorry, napisałem, że nie znam, a nie że nie istnieje. Ale douczyłem się i faktycznie są takie państwa.
Smoku, zauważam, że nie potrafisz przyznać, że w sondażach większość Żydów nie zgadza się na powołanie Państwa Palestyńskiego. Uparłeś się, by zwracać jedynie uwagę na sondaże z akceptacją większości Żydów dla państwa zdemilitaryzowanego.

Cytuj:
A kto daje pracę Palestyńczykom? Izrael. Gdyby nie to, poumieraliby z głodu, bo sami nie tworzyliby miejsc pracy.


Nie ulegasz propagandzie? Nawet jeśli Palestyńczycy są najemnikami w firmach żydowskich, to skąd teza o umieraniu z głodu?
Zanim powstał Izrael, kto karmił Palestyńczyków? Chyba lekko przesadziłeś, ale takie opisy pasują do Palestyńczyków popierających w 85% terrorystów, prawda? To są po prostu źli ludzie i zdechną z głodu bez Żydów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt paź 26, 2010 10:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
lis napisał(a):
Smoku, zauważam, że nie potrafisz przyznać, że w sondażach większość Żydów nie zgadza się na powołanie Państwa Palestyńskiego. Uparłeś się, by zwracać jedynie uwagę na sondaże z akceptacją większości Żydów dla państwa zdemilitaryzowanego.

Proszę, czytaj dokładnie to, co piszę:

Smok Wawelski napisał(a):
Rok 2010:

58% obywateli Izraela popiera powstanie zdemilitaryzowanego państwa palestyńkiego. 35% jest przeciw.
70% Palestyńczyków jest przeciwko powstaniu takiego państwa. 28% jest za.

60% obywateli Izraela popiera powstanie państwa palestyńskiego z wymianą konkretnych terytoriów. Szczegóły:

http://www.cipmo.org/1501-indice-rasseg ... 02010.html

lis napisał(a):
Nie ulegasz propagandzie? Nawet jeśli Palestyńczycy są najemnikami w firmach żydowskich, to skąd teza o umieraniu z głodu?

Co to znaczy "najemnikami"? Czy to jest jakieś szczególne określenie pracy? Bo brzmi gorzej niż "pracownikami"? Teza o umieraniu z głodu wynika z faktu, że Palestyńczycy sami nie tworzą miejsc pracy u siebie. Większość z nich pracuje w Izraelu. Takie są fakty.

lis napisał(a):
Zanim powstał Izrael, kto karmił Palestyńczyków? Chyba lekko przesadziłeś, ale takie opisy pasują do Palestyńczyków popierających w 85% terrorystów, prawda? To są po prostu źli ludzie i zdechną z głodu bez Żydów.

Zanim powstał Izrael, na tym terenie rządzili Brytyjczycy. Wtedy ten obszar był zaniedbany, a ludzie (Żydzi i Arabowie)utrzymywali się głównie z rolnictwa. To Izrael rozwinął ten teren i dlatego tam są miejsca pracy. Fakty są takie, że Autonomia Palestyńska nie rozwija gospodarki, bo pomoc finansową przechwytywał najpier Arafat, a teraz Hamas. Ludzi trzeba trzymać w biedzie i wmawiać im, że "syjonistyczny okupant" jest winien całemu ich nieszczęściu. Wtedy będą bardziej nienawidzić "okupanta" i głosować na Hamas, który z nim walczy. Zamiast wkładać mi w usta słowa, których nie napisałem, postaraj się dyskutowac merytorycznie i trzymać się faktów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt paź 26, 2010 10:38 pm 
Nie wiem czy są tak znowu narażeni na śmierć głodową - to najlepiej wykształcony "naród" arabski, więc pewnie praca jest w każdym państwie ościennym.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt paź 26, 2010 11:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 25, 2005 8:41 pm
Posty: 14
Tutaj nieco z życia:

http://www.youtube.com/watch?v=qi_4DGx52hU

_________________
Ześlij światło i prawdę swoją, niech mnie prowadzą, niech mnie wprowadzą na górę Twą świętą i do przybytków Twoich.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt paź 26, 2010 11:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Smoku litości, maj inglisz iz wery pur, ale gdzie wyczytałeś:
60% obywateli Izraela popiera powstanie państwa palestyńskiego z wymianą konkretnych terytoriów?

Tu?
"(1) Final Borders and Territorial Exchange
Among Palestinians 60% support or strongly support and 38% oppose or strongly oppose an Israeli withdrawal from the West Bank and the Gaza Strip with the exception of some settlement areas in less than 3% of the West Bank that would be swapped with an equal amount of territory from Israel in accordance with a map that was presented to the Palestinian respondents. The map was identical to that presented to respondents in August 2009, when support for this compromise, with its map, stood at 49% and opposition at 50%.

Among Israelis 45% support and 44% oppose a Palestinian state in the entirety of Judea, Samaria and the Gaza Strip except for several large blocks of settlements in 3% of the West Bank which will be annexed to Israel. Israel will evacuate all other settlements, and the Palestinians will receive in return territory of similar size along the Gaza Strip. In August 2009, 47% of the Israelis supported this component while 48% opposed it."

A to czytałeś w twoim linku:

"A new poll has shown that a majority of Israelis - 51 percent - oppose the creation of a Palestinian state, as opposed to merely 32 percent that favor its establishment. The poll, conducted by Brain's Trust (Maagar Mohot) Research Institute during February 2-3, 2009"

i inne podobne sondaże w tym samym linku z lat 2007-2008?

Cytuj:
Co to znaczy "najemnikami"? Czy to jest jakieś szczególne określenie pracy? Bo brzmi gorzej niż "pracownikami"? Teza o umieraniu z głodu wynika z faktu, że Palestyńczycy sami nie tworzą miejsc pracy u siebie. Większość z nich pracuje w Izraelu. Takie są fakty.


Owszem takie są fakty, że głównie Izraelczycy w swoim państwie tworzą miejsca pracy i z tym się zgadzam, natomiast opowiadanie o umieraniu Palestyńczyków z głodu jest twoją opinią, przypuszczeniem, a nie faktem.
Zaś najemnikiem sam jestem, bo nie mam własnej firmy. Czyli pracownikiem najemnym - dla mnie brzmi tak samo.

Cytuj:
Zanim powstał Izrael, na tym terenie rządzili Brytyjczycy. Wtedy ten obszar był zaniedbany, a ludzie (Żydzi i Arabowie)utrzymywali się głównie z rolnictwa. To Izrael rozwinął ten teren i dlatego tam są miejsca pracy. Fakty są takie, że Autonomia Palestyńska nie rozwija gospodarki, bo pomoc finansową przechwytywał najpier Arafat, a teraz Hamas. Ludzi trzeba trzymać w biedzie i wmawiać im, że "syjonistyczny okupant" jest winien całemu ich nieszczęściu. Wtedy będą bardziej nienawidzić "okupanta" i głosować na Hamas, który z nim walczy. Zamiast wkładać mi w usta słowa, których nie napisałem, postaraj się dyskutowac merytorycznie i trzymać się faktów

Nie odpowiedziałeś, kto karmił Palestyńczyków przed powstaniem Izraela. Sami się żywili, czy nie, dlaczego nie umarli z głodu wcześniej?
"To są po prostu źli ludzie i zdechną z głodu bez Żydów" - to była ironia, a nie wkładanie słów w twoje usta.
Ja nie neguję, że Izrael kwitnie gospodarczo, a Hamasowi jest na rękę trzymać Palestyńczyków w biedzie, ale merytorycznie wypada wycofać się ze zdania o umieraniu z głodu Palestyńczyków bez pomocy Żydów, bo to zwyczajna propaganda jest, a nie żadne fakty.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 39  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL