www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 6:39 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 39  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So sty 21, 2012 12:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
lis napisał(a):
Powyższy wpis jest związany z "judeofilią w kościele" w takim sensie, w jakim miłość do Żydów ma być świadomą miłością do narodu, z którego prawdopodobnie wyłoni się antychryst lub którego liderzy zaakceptują antychrysta. Antychryst wg przekazu Biblii będzie liderem globalnym, co nie trudno skojarzyć z ideami NWO. Przed tym proroctwa Biblii nas ostrzegają, byśmy wiedzieli, w jakich czasach żyjemy, kogo się wystrzegać.
Wykaż na podstawie Biblii, że "świadoma miłość Kościoła do Żydów" ma polegać na węszeniu żydowskich spisków na podstawie antysemickich wypowiedzi.

Wykaż na podstawie Biblii, że żydowskie pochodzenie Antychrysta ma jakiekolwiek znaczenie dla Kościoła i dla stosunku Kościoła do narodu żydowskiego.

Wykaż na podstawie Biblii, w jaki sposób fakt, iż Żydzi zaakceptują Antychrysta, ma wpływać na stosunek Kościoła do narodu żydowskiego.

Wykaż na podstawie Biblii, jaki związek mają proroctwa Biblii z żydowskim pochodzeniem niektórych liderów NWO i "solidarnością rasową Żydów".

lis napisał(a):
Niestety prawda o Żydach jest dla wielu nie do uniesienia i wolą mieć zatkane uszy i przymknięte oczy, bo widocznie ich miłość nie dojrzała do Miłości. Dlatego zatykają usta innym, by nie burzyć swojego wyobrażenia o miłowania narodu wybranego, który musi jeszcze wiele zrozumieć, by powrócić do swego prawdziwego Boga. Nie tego, którego zowią ojcem kłamstwa. Kłamstwo ma z reguły bardzo króciutkie nóżki.
Wypowiadasz się tutaj o Żydach i o narodzie żydowskim, a nie o "niektórych Żydach", ani nawet o "większości Żydów". Przedstawiasz nam "prawdę o Żydach". Ta "prawda" to nic innego jak kolejna teoria spiskowa wzięta od nieodrodzonych ludzi.

Wykaż na podstawie Biblii, że prawdę o Żydach należy czerpać od twórców teorii spiskowych, którzy są nieodrodzeni i nie mają nic wspólnego z Bożą prawdą ani z Bożą miłością.

Wykaż na podstawie Biblii, że Miłość Kościoła do Żydów polega na stawaniu w jednym szeregu z tymi, którzy nienawidzą Żydów i powtarzaniu wymyślonych przez nich teorii oraz stereotypów antysemickich.

Wskaż w nauczaniu biblijnym jakąkolwiek sugestię, wedle której poganie wszczepieni w drzewo oliwne Izraela (czyli my) mieliby traktować odłamane gałęzie naturalne w taki sposób, w jaki traktują ich autorzy Twoich wklejek.

lis napisał(a):
Już Ci odpowiadałem w tym temacie, Jezus i apostołowie nie przejmowali się tzw. poprawnością, ani regulaminami propagandy ADL. Chciwcy, kłamcy, obłudnicy, prześladowcy, fałszywi oskarżyciele, mordercy i gwałciciele kobiet byli piętnowani, pomimo żydowskiego pochodzenia. Nie ma świętych krów, nie jesteśmy w Indiach. Fragmenty znasz, to sobie poczytaj.
Nie, lisie. Ty PODKREŚLASZ żydowskie pochodzenie chciwców, kłamców, obłudników, prześladowców, fałszywych oskarżycieli, morderców i gwałcicieli kobiet. I nazywasz to "prawdą o Żydach". Tacy ludzie są w każdym narodzie i Żydzi, którzy to czynią, nie są ani lepsi, ani gorsi od innych grzeszników. NWO tworzą ludzie z różnych narodów.

Proszę o takie wypowiedzi Jezusa i apostołów, które PODKREŚLAJĄ żydowską tożsamość narodową (nie religijną) wymienionych przez Ciebie grzeszników.

Proszę o wypowiedzi Jezusa i apostołów, które przedstawiają prawdę o Żydach (nie o niektórych Żydach) w taki sposób, w jaki przedstawiasz to Ty, choćby w ostatniej wklejce i ostatnich wpisach. W którym miejscu Jezus i apostołowie podważają solidarność rasową Żydów, albo w ogóle sugerują coś takiego? W którym miejscu przedstawiają "prawdę o Żydach" w taki sposób?

Pokaż miejsce w Biblii, w którym odwołane zostały słowa:

"A uczynię z ciebie naród wielki i będę ci błogosławił, i uczynię sławnym imię twoje, tak że staniesz się błogosławieństwem. I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; i będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi" [I Mojż. 12:2-3]

Od kiedy miłowanie Żydów ze względu na praojców mimo tego, że co ewangelii są naszymi nieprzyjaciółmi, polega przede wszystkim na wytykaniu im ich grzechów razem z tymi, którzy ich nienawidzą? Gdzie znalazłeś taki wykład Rzym. 11:13-36?

Wykaż na podstawie Biblii, że stosunek Boga do Żydów jest taki sam, jak do innych narodów. A co za tym idzie, że stosunek Kościoła do Żydów powinien być taki sam, jak do wszystkich narodów.

I jeszcze jedno. Wklejanie antysemickich tekstów różnych niepoważnych ludzi, a także przedstawianie faktów, które nie mają żadnego poparcia w rzetelnych, naukowych źródłach, nie jest żadną argumentacją i nie powinno mieć miejsca na tym forum.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sty 21, 2012 12:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Smok napisał: NWO tworzą ludzie z różnych narodów.

Wykaż na podstawie Biblii, że NWO tworzą ludzie z różnych narodów. I gdzie w Biblii wyczytałeś o NWO?:)
Właśnie tego typy pytania namnożyłeś powyżej. Ja też tak potrafię.
Wykaż na podstawie Biblii, że grzechy pogan mogą być piętnowane publicznie, a Żydów nie mogą. A jeśli są piętnowane, to jest to antysemityzm - gdzie tak jest napisane?
etc
etc
...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sty 21, 2012 2:08 pm 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
Informuję, że na podstawie pkt. 5a regulaminu forum konto użytkownika "lis" zostało deaktywowane. Użytkownik nie został zbanowany i zostanie aktywowany, gdy zdecyduje się udzielić odpowiedzi na postawione pytania i poinformuje o tym administrację. Adres mailowy: ulicaprosta@poczta.onet.pl

Admin


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sty 21, 2012 5:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Odpowiadam na postawione pytania.

lis napisał(a):
Wykaż na podstawie Biblii, że NWO tworzą ludzie z różnych narodów.
To, co dzisiaj nazywamy NWO (New World Order) jest określane w Biblii na kilka sposobów, o czym powiem w odpowiedzi na pytanie drugie. Prorok Daniel mówi o czwartym królestwie, które pochłonie całą ziemię i zmiażdży ją [Dan. 7:23]. To królestwo zostanie podzielone na 10 królestw, a spomiędzy 10 królów wyrośnie "mały róg" - porównanie Dan. 7:19-26 i Obj. 13:1-9 pokazuje, że "mały róg" to Antychryst, a jego królestwo jest ogólnoświatowe - nowy porządek światowy będzie polegał na ogólnoświatowych rządach Antychrysta. Cały świat ma budować NWO:

"I cała ziemia szła w podziwie za tym zwierzęciem" [Obj. 13:3]

Moim zdaniem, w Obj. 13:1-3 zwierzęciem jest właśnie imperium czyli to, co będzie pochodną NWO. Od wersetu 4 zwierzęciem jest sam Antychryst, co wynika z porównania z Dan. 7:19-26. Imperium jest światowe i nic nie wskazuje w tekście na to, żeby mieli je budować wyłącznie Żydzi. Cała ziemia miała tworzyć ostatnie imperium. Czy "cała ziemia" oznacza "Żydów"? Nie. Dalej mamy proroctwo dotyczące Jerozolimy i jej statusu w czasach ostatecznych:

"Oto Ja uczynię z Jeruzalemu puchar taczania się dla wszystkich ludów wokoło. Niedola dotknie także Judę przy oblężeniu Jeruzalemu. W owym dniu uczynię z Jeruzalemu ciężki kamień dla wszystkich ludów. Każdy, kto go będzie podnosił, ciężko się zrani, gdy zbiorą się przeciwko niemu wszystkie narody ziemi" [Zach. 12:2-3]


"Puchar taczania" to jest dokładnie: "Puchar, od którego będą się zataczać jak pijani". Jerozolima miała być dla WSZYSTKICH LUDÓW takim pucharem i ciężkim kamieniem. Nie dla Żydów, tylko dla wszystkich ludów. Najczęściej proroctwa są najlepiej zrozumiałe dla tych, którzy je czytają w momencie ich wypełnienia. I nikt nie zaprzecza, że konflikt bliskowschodni z Jerozolimą jako punktem zapalnym jest problemem dla wszystkich narodów, a nie tylko dla Żydów budujących NWO.

lis napisał(a):
I gdzie w Biblii wyczytałeś o NWO?
Biblia nie została napisana po angielsku, więc trudno, żebyśmy tam wyczytali słowa "new world order". Ale nie znajdziemy w Biblii innych określeń takich jak "Trójca", "osoba" czy "wolna wola". Biblia mówi o Nowym Porządku Światowym jako ostatnim imperium, które ogarnie całą ziemię. Nazywa się "zwierzęciem" lub "bestią", a także królestwem. Z tego można wyciągnąć wniosek, że będą je budować różne narody, natomiast nie można wyprowadzać wniosku, że będą je budować tylko Żydzi. Ponadto, sytuacja na świecie tuż przed objęciem władzy przez Mesjasza miała wyglądać następująco:

"Czemuż to burzą się narody, A ludy myślą o próżnych rzeczach? Powstają królowie ziemscy I książęta zmawiają się społem Przeciw Panu i Pomazańcowi jego: Zerwijmy ich więzy I zrzućmy z siebie ich pęta! Ten, który mieszka w niebie, śmieje się z nich, Pan im urąga. Wtedy przemówi do nich w gniewie swoim I gwałtownością swoją przerazi ich: Ja ustanowiłem króla mego na Syjonie, Świętej górze mojej" [Ps. 2:1-6]

Znów mamy podobną sytuację, którą my dzisiaj rozumiemy doskonale: społeczność międzynarodowa zmawia się przeciwko Panu i Pomazańcowi Jego. Robią to różne narody, a nie wyłącznie Żydzi.

lis napisał(a):
Wykaż na podstawie Biblii, że grzechy pogan mogą być piętnowane publicznie, a Żydów nie mogą. A jeśli są piętnowane, to jest to antysemityzm - gdzie tak jest napisane?
Antysemityzm polega na nienawiści do Żydów dlatego, że są Żydami i na bezpodstawnym oskarżaniu ich o wszelkie zło na podstawie spiskowych teorii, a nie udokumentowanych obiektywnie faktów. Piętnowanie rzekomych, nie udowodnionych grzechów Żydów (i kogokolwiek innego) nie jest sprawiedliwe. Biblia mówi, żeby nie sądzić według pozorów, lecz by sądzić sprawiedliwie [Jan 7:24]. Dlatego staramy się unikać materiałów tworzonych przez propagandzistów, a nie przez historyków i innych poważnych fachowców.

Przypominam, że tytułem wątku jet stosunek Kościoła do Żydów, a on powinien kształtować się na podstawie Biblii, a nie na podstawie cielesnych pragnień piętnowania grzechów poszczególnych narodowości. O ile my, jako Polacy, możemy rozmawiać na temat grzechów naszych rodaków przeciwko Żydom i pobudzać się do refleksji na ten temat, to "równoważenie" autorefleksji grzechami innych nie jest ani biblijne, ani potrzebne. Jeśli kogoś skrzywdziliśmy, to nie mamy biblijnych podstaw, by poprawiać sobie dobre samopoczucie wytykając grzechy innych popełnione przeciwko nam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sty 28, 2012 9:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Koriel napisał(a):
choć mimo wszystko straszny ten humor, ale celny :), cien uśmiechu nawet zagościł na mojej twarzy

Humor słodko-kwaśny. Z jednej strony się śmieję, a z drugiej nie jest mi wcale do śmiechu jak czytam onetowe komentarze pod każdym tekstem prasowym o Bliskim Wschodzie, pełne inwektyw wobec Żydów, w antysemityzmie nie ma nic zabawnego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sty 30, 2012 10:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
Dwa pytania w temacie:

1. Czy tylko Psalm cytowany i Objawienie mówi o rządzie światowym ? a inne fragmenty Pisma ?
2. Czy ktoś zna tą społeczność - http://www.wspolnotamesjanska.pl/index. ... &Itemid=53

_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6
Obrazek
"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 31, 2012 10:28 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Quster napisał(a):
1. Czy tylko Psalm cytowany i Objawienie mówi o rządzie światowym? a inne fragmenty Pisma?
Sa jeszcze oczywiście fragmenty Dan. 2 i 7 mówiące o mocarstwie ogólnoświatowym, które miało przejść kilka faz rozwoju, zanim zostanie podzielone na 10 regionów i zanim wyłoni się Antychryst, by przejąć absolutną władzę. W mojej odpowiedzi skupiłem się na tym, że NWO mieli tworzyć i tworzą przedstawiciele różnych narodów, a nie tylko Żydzi.

Quster napisał(a):
2. Czy ktoś zna tą społeczność - http://www.wspolnotamesjanska.pl/index. ... &Itemid=53
Pisałem do nich w kwestii, która wydała mi się mocno podejrzana i niezgodna z nauczaniem Pisma:

http://www.wspolnotamesjanska.pl/index. ... &Itemid=50

Takie manipulacyjne nakłanianie pogan do obrzezania jest zaprzeczeniem choćby I Kor. 7:18, Flp. 3:2 i innych fragmentów. Niestety, skończyło się na okrągłych zdaniach zamiast na rzetelnej dyskusji. Dlatego zalecałbym ostrożność, zwłaszcza w kontekście wolności pogan w stosunku do przykazań, które ich nie obowiązują.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 22, 2012 1:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Interesujący artykuł ukazujący nowe trendy pro-palestyńskie i anty-izraelskie w Kościele:

http://www.tiqva.pl/tymoteusz/to-co-jes ... ysemityzmu


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 10, 2012 7:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Przejawem [...] kompletnego niezrozumienia dziejów zbawienia i przekręcaniem Bożego planu jest chrześcijańskie pragnienie odrodzenia narodu żydowskiego w formie bytu politycznego. [...] Świadomość chrześcijanina powinna zawsze dostrzegać, co jest autentycznym powołaniem narodu żydowskiego, a co jest drugą stroną tej monety – rasistowskie Państwo Izrael. (The Institute for Palestine Studies, 1970)

Kategorycznie odrzucamy doktryny chrześcijańskiego syjonizmu jako fałszywe nauczanie, które kala biblijne przesłanie o miłości, sprawiedliwości i pojednaniu. [...] Żarliwie przestrzegamy, że chrześcijański syjonizm i jego sojusznicy usprawiedliwiają kolonizację, apartheid i imperializm. („The Jewish Declaration on Christian Zionism", 2006)

Światopogląd chrześcijańskiego syjonizmu ma katastrofalne konsekwencje dla religijnie zintegrowanego i trwałego pokoju w Palestynie/Izraelu. (Zgromadzenie Ogólne Kościoła Szkocji, 2007)

To są cytaty z tego demonicznego chrześcijaństwa antagonistycznego wobec chrzescijańskiego syjonizmu (z linku podanego przez Smoka) - co niby jest w nich nie tak? Ja bym się pod nimi podpisał obiema rękami :)

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 10, 2012 8:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
SM napisał(a):
To są cytaty z tego demonicznego chrześcijaństwa antagonistycznego wobec chrzescijańskiego syjonizmu (z linku podanego przez Smoka) - co niby jest w nich nie tak? Ja bym się pod nimi podpisał obiema rękami
Co jest nie tak? Ano to, że to są jakieś polityczne deklaracje bez żadnego biblijnego poparcia. O zapowiedzianym przez Boga powrocie Żydów do własnej ziemi (nawet dwukrotnym) mówiliśmy już chyba w kilku wątkach. Przeczytaj może dokładniej artykuł, który zalinkowałem. Ja się nie dziwię, że byś się podpisał, bo przecież Biblii nie znasz, więc politycznie patrzysz na problem jako człowiek nieodrodzony. A ci panowie sami nie znają planu zbawienia, a Biblię przekręcają, o czym jest napisane w artykule.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 10, 2012 9:27 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 10:03 am
Posty: 268
Cytuj:
Te fałszywe nauki nie są ani niczym nieznanym, ani nowym. Ludzie tacy jak Augustyn (354-430), Marcin Luter (1483-1546) i Jan Kalwin (1509-1564) wnieśli znaczący wkład w te niebiblijne przekonania. Novum jest natomiast tempo, w jakim się one szerzą. Kiedy uczniowie zapytali Jezusa o dni poprzedzające Jego powrót, opisał je jako czas wielkiego zwiedzenia (Mt 24).


zwiedzenie? Nauka o zastapieniu obecna w chrzescijanstwie od poczatku i to na szeroka skale?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 10, 2012 9:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Gdyby była "od początku", to byłaby w Biblii. Ale jej tam nie ma. A zwiedzeniem jest ewidentnie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 28, 2012 3:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 24, 2009 12:08 am
Posty: 56
Od pewnego czasu interesuje mnie ten temat ponieważ widać w nim dziwne niezrozumienie . Niektórzy ludzie a właściwie większość na podstawie 1Moj. 12:3 , ogłasza wszem i wobec , że warunkiem zbawienia jest błogosławienie narodu Izrael ze wszystkimi jego złymi uczynkami i w momencie gdy ktoś próbuje nazywać rzeczy po imieniu jest nazywany antysemita, a próbujący przeciwstawic się powszechnej akceptacji wielu złych uczynków Izraeiltów w większości okresla się jako”słabych” duchowo.
Będąc kiedyś w społeczności bardzo zaangażowanej w pomoc Żydom mieszkającym na Ukrainie zobaczyłem , że rzeczywista pomoc Żydom ni jak miała się do blogosławieństa dla tej społeczności(mam na myśli duchowe błogosł.chociaż materialnie tez kiepsko stali).
Wręcz przeciwnie dziś stan tej społeczności jest tragiczny dodam tylko , że jest to zbór córka „Wieczernika”. Wszystkie praktyki które opisane były w Waszym artykule nt.( http://www.ulicaprosta.lap.pl/nowastron ... ticleId=39) w tej wspólnocie także miała miejsce. Z dalszych obserwacji innych ultra charyzmatycznych wspólnot widać podobieństwo – błogosławia Izrael jak tylko mogą i dalej trwają w cieżkim zwiedzeniu.
Ja oczywiście akceptuję obietnicę z 1 Moj.12:3. I jak najbardziej popieram modlitwę za narod zydowski, dodam , że bardziej leży mi ten naród na sercu od kiedy zacząłem tę sprawę badać, ale nie rozumiem nazywania złych rzeczy błogosławieństwem(http://www.wieczernik.pl/kategoria/wokol-izraela). Jest dla mnie jasne , ze modlic należy się o zbawienie dla wszystkich także Żydów ale nie popierac ich uczynków bo osobiscie nie chciałbym nieświadomie znaleźć się po drugiej stronie barykady.
Niestety UP w tym temacie nic nowego nie wnosi i dalej nie można nic powiedzieć obiektywnego bo dostaje się bana albo napomnienie(pozdrowienia dla Lisa).

Nie rozumiem więc skad na forum tyle poprawnosci chrześcijańskiej? Czymże różni się to forum
od innych jedynie słusznych gdzie pewnych wyrażeń czy zwrotów nie wolno używać? Czymże się różni od chrześcijaństwa pokroju skandynawskiego gdzie nie można nazwać rzeczy po imieniu w sprawie homoseksualizmu?
Dlaczego nie są poruszone fragmenty z Apoklipsy 2:9 ;3:9„Znam ucisk twój i ubóstwo, lecz tyś bogaty, i wiem, że bluźnią tobie ci, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, ale są synagogą szatana.”, „Oto sprawię, że ci z synagogi szatana, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, lecz kłamią, oto sprawię, że będą musieli przyjść i pokłonić się tobie do nóg, i poznają, że Ja ciebie umiłowałem.”
Nie Żydzi lecz ludzie za nich się podający i celowo robiący zamęt wokół prawdziwych Żydów.
Czy tak trudno rozróżnić jednych od drugich?
Proszę odpowiedziec co wspolnego ma nazywanie rzeczy po imieniu do przeklinania?
Czy jeśli w spoleczności chrześcijańskiej jest Żyd i jeśli postepuje źle to „tylko” się modlicie o niego nie mówiąc aby zaprzestał źle czynic?Jeśli tak to taka stronniczosć nie ma z Prawdą nic wspólnego.

Co mówi słownik PWN?
przekląć — przeklinać
1. «wypowiedzieć przekleństwa, wulgarne słowa»
2. «życzyć komuś czegoś złego»
3. «potępić coś, złorzecząc»

Z angielskiego cured :
http://www.blueletterbible.org/lang/lex ... H779&t=KJV



Co z następującymi wersami?;Rzym. 9:27"Zaś Izajasz z powodu Izraela woła: Choćby liczba dzieci Izraela była jak piasek morza, resztka zostanie wybawiona."
Mat.3:7-9, Jan 8:44”Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.”

Na podstawie tylko tych wersetów widzę , że część Żydów jest zaangażowane w NWO czemu Wawelski z wielkim uporem zaprzecza no i wspomnę o SzS który wyśmiewa wszystko czego nie zna i raczej poznać nie chce(chyba , że onet napisze). Analogia z czasów Jezusa jest uderzająca wtedy też był spisek i jakoś nikt tego nie kwestionuje.
I jeszcze jedno pytanie skoro Bóg jest Bogiem wszystkich „i zależy mu na tym aby wszyscy doszli do upamiętania”to jak może chciec śmierci Arabów, Hindusów czy innych? Albo żyje w nas Chrystus z przykazaniem Milości albo pominęliśmy to przykazanie , które jest ponad wszystko. Ponadto Paweł pisze, że jesteśmy równi w chrystusie, czy aby na pewno?

Pozdrawiam

_________________
Psalm 1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 28, 2012 4:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Shaun, nie bardzo rozumiem ten Twój ostatni wpis. Nie wiem, gdzie wyczytałeś na UP popieranie złych uczynków Żydów. Możesz przytoczyć takie wpisy?

Nie wiem, co ma wspólnego z obiektywizmem antysemicka propaganda rodem z Radia Maryja, albo opowieści o tzw. "żydokomunie". Tematem tego wątku jest stosunek Kościoła do Żydów, a nie stosunek antysemitów (klasycznych lub nowoczesnych) do tego narodu. Bóg miłuje Żydów, bo ich wybrał i to jest fakt nieodwołalny. Świat Żydów nienawidzi. To też jest fakt. Czy chrześcijanie naprawdę mają pożyczać od świata "pałę" i bić w Żydów, nazywając do "obiektywizmem"? Czy Kościół powinien cytować antysemickie produkcje w dyskusji na temat judeofilii w Kościele? Przyłączać się do tych, którzy Żydów nienawidzą, żeby razem z nimi jednym chórem wypowiadać te same stereotypowe brednie? Że Żydzi mają władzę nad całym światem? Że spiskują, aby mieć jej więcej? Że są właścicielami światowych mediów? Naprawdę uważasz, że dzieci Boże powinny takie banialuki opowiadać i nazywać to "obiektywizmem" albo "nazywaniem rzeczy po imieniu"? Gdzie o tym w Biblii przeczytałeś?

Shaun napisał(a):
Dlaczego nie są poruszone fragmenty z Apoklipsy 2:9 ;3:9„Znam ucisk twój i ubóstwo, lecz tyś bogaty, i wiem, że bluźnią tobie ci, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, ale są synagogą szatana.”, „Oto sprawię, że ci z synagogi szatana, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, lecz kłamią, oto sprawię, że będą musieli przyjść i pokłonić się tobie do nóg, i poznają, że Ja ciebie umiłowałem.”
Nie Żydzi lecz ludzie za nich się podający i celowo robiący zamęt wokół prawdziwych Żydów.
Czy tak trudno rozróżnić jednych od drugich?
Ok, poruszyłeś werset. Ale o co właściwie chodzi? Czyżby o teorie o "10 zaginionych plemionach"? O "Chazarach, którzy nie są Żydami"? Przecież werset mówi wyraźnie, że nie chodzi w nim o Żydów, tylko o tych, którzy się za nich podawali. Mam nadzieję, że nie masz na myśli jakiejś kolejnej teorii spiskowej? Bo nie bardzo wiem, o co Ci chodzi. Wyraź się jaśniej. I trzymaj się Biblii, z łaski swojej.

Shaun napisał(a):
Na podstawie tylko tych wersetów widzę, że część Żydów jest zaangażowane w NWO czemu Wawelski z wielkim uporem zaprzecza
:shock: A w którym miejscu tych wersetów jest jakakolwiek sugestia o NWO? Mógłbyś pokazać? Już nie wspomnę o tym, że NWO tworzą ludzie z różnych narodów i nigdzie nie napisałem, że nie ma wśród nich Żydów. Ale to nie znaczy, że "Żydzi rządzą światem" albo że "NWO jest dziełem Żydów".

Shaun napisał(a):
I jeszcze jedno pytanie skoro Bóg jest Bogiem wszystkich „i zależy mu na tym aby wszyscy doszli do upamiętania” to jak może chciec śmierci Arabów, Hindusów czy innych? Albo żyje w nas Chrystus z przykazaniem Milości albo pominęliśmy to przykazanie, które jest ponad wszystko. Ponadto Paweł pisze, że jesteśmy równi w chrystusie, czy aby na pewno?
Bóg nie jest Bogiem wszystkich. Jest Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba oraz wszystkich, którzy do Niego należą. I nie chce niczyjej śmierci. Chce, żeby każdy grzesznik się nawrócił, bo umiłował świat i Syna swego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

W Chrystusie jesteśmy równi, ale nie tacy sami. Dlatego w sensie duchowym nie ma Żyda ani Greka, ale w sensie cielesnym owszem [Gal. 3:28]. W sensie duchowym nie ma mężczyzny ani kobiety, ale w sensie cielesnym owszem. Dlatego jeśli ktoś nie jest obrzezany, to niech się nie obrzezuje, a jeśli jest obrzezany, niech nie ukrywa swego obrzezania [I Kor. 7:18]. Różnorodność jest w Kościele. A Paweł pisze, że mamy dług względem Żydów:

"Macedonia bowiem i Achaja postanowiły urządzić składkę na ubogich spośród świętych w Jerozolimie. Tak jest, postanowiły, bo też w samej rzeczy są ich dłużnikami, gdyż jeżeli poganie stali się uczestnikami ich dóbr duchowych, to powinni usłużyć im dobrami doczesnymi" [Rzym. 15:26-27]

Polecam również Rzym. 11:13-29. I wiele innych fragmentów na ten temat.

:? Shaun, co Ci się stało? Takie przytomne posty kiedyś pisałeś... Może odetchnij i postaraj się odpisać nie powtarzając tego, co już przerabialiśmy w tym wątku kilka razy. Za to weź do ręki Słowo Boże i rozwiń myśli dotyczące wersetów cytowanych przez Ciebie. Zawsze chętnie podyskutuję w oparciu o Słowo Boże. Ale polityczne bijatyki i cytowanie broszurek z piekła rodem naprawdę mnie nie interesuje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt maja 29, 2012 1:13 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 5:10 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Lublin, Warszawa, Kraków
Shaun, witaj :)
Jako Żyd zapewniam Cię, że jeśli mi jakis brat, siostra, albo nawet niewierzący wytknie grzech, czy chociażby jakieś niefajne zachowanie, to nie nazwę go antysemitą. Nawet podziękuję. Ale jeśli ktoś zaczyna spiewać brednie o sterujących NWO Żydach, Polsce kierowanej z Tel Avivu czy inne ponure baśnie, to automatycznie budzi moja niechęć a często także gniew.
Błogosławienie bez powiedzenia że coś jest grzechem to jakies nieporozumienie przecież. Co mi po ziemskim błogosławieństwie i dobrobycie skoro stracę w wieczności? Propagatorzy takiej nauki sami muszą się jeszcze uczyć...

pozdrawiam

K.

P.S. Też czekam na jakiś komentarz :) bo trochę dziwne jest to co napisałeś :?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 39  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL