www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 9:16 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt cze 08, 2012 9:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 5:10 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Lublin, Warszawa, Kraków
Cytuj:
Ale przecież niewierzący Żydzi nie są Twoimi braćmi. Koriel Ci odpisał o wzajemnym napominaniu w Kościele, a nie o wymyślaniu teorii spiskowych na temat niewierzących Żydów i dzieleniu Żydów na "prawdziwych" i "nieprawdziwych".


Pozwólcie że się na moment włączę.
Doprecyzowując, Koriel pisał także o wzajemnym napominaniu w Kościele. Pisałem też o tym, że nawet jeśli jakiś niewierny zwróci mi uwagę na grzech, obłudę to i tak to przyjmę.
Ale i S Wawelski ma rację. Bo nie pisałem nic o popieraniu antysemickich wypowiedzi, chorych teorii spiskowych i Żydo-masonerii ;).
Dla mnie podział na Żydów "prawdziwych" i "nieprawdziwych" to trochę sztuczny podział i miał raczej na celu wezwać do pokuty Żydów odrzucających Mesjasza Jeszuę i uświadomić im że minęły już czasy świętości za samo narodzenie się w rodzinie żydowskiej. Przykładanie do tamtego wersetu zbyt duże wagi doprowadziło do teologii zastąpienia, do wielu wypaczeń obecnych także w kościołach protestanckich i ewangelicznych . Każdy Żyd jest Żydem, nie każdy jest dzieckiem obietnicy, tak jak nie każdy poganin, mimo odłamania naturalnych gałęzi drzewa oliwnego, nie jest wszczepiony w miejsce naturalnych gałęzi. ...

wujcio napisał(a):
Jeśli mamy miłować naszych nieprzyjaciół, to mamy też miłować Żydów.


Ja bym napisał: Jeśli mamy miłować naszych nieprzyjaciół, to tym bardziej mamy też miłować Żydów, bo zbawienie pochodzi od Żydów. Może jestem przeczulony, ale kiedy czytam tak napisane jak Ty to zrobiłeś wyżej wujciu, to rozumiem to zdanie następująco: Jeśli mamy miłować naszych nieprzyjaciół, to mamy też miłować Żydów którzy są nieprzyjaciółmi, bez wyjątku. Powiedz proszę że mylę się w rozumieniu.

Shaun, musiałbyś sprecyzować o jakie obietnice dla "prawdziwych" Żydów Ci chodzi. Jest wielokrotnie powtórzona obietnica za przestrzeganie przykazań, ja widzę coraz więcej błogosławieństwa za rozważanie i stosowanie zakonu Adonaj nocami i dniami, tak duchowego jak i fizycznego błogosławieństwa. Ale pamiętam też o ostrzeżeniach za nie wykonywanie tego co zgodzili się wypełniać moi praojcowie. :)

K.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 08, 2012 11:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 24, 2009 12:08 am
Posty: 56
Koriel npisał:
Cytuj:
Shaun, musiałbyś sprecyzować o jakie obietnice dla "prawdziwych" Żydów Ci chodzi. Jest wielokrotnie powtórzona obietnica za przestrzeganie przykazań, ja widzę coraz więcej błogosławieństwa za rozważanie i stosowanie zakonu Adonaj nocami i dniami, tak duchowego jak i fizycznego błogosławieństwa. Ale pamiętam też o ostrzeżeniach za nie wykonywanie tego co zgodzili się wypełniać moi praojcowie. :)

Miałem na myśli Żydów którzy będą tworzyć Oblubienicę i jak na moje zrozumienie to Ona ma być w niebie, więc stąd moje zpytanie nt.obietnicy ziemskiej dla nawróconych Żydów.Czyli jaka jest róznica między tymi w Niebie a tymi na Ziemi.Obietnicę dla wszystkich widzę w Psalmie pierwszym. Nie tylko tam ale to mój Psalm przewodni :D

_________________
Psalm 1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 08, 2012 11:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 24, 2009 12:08 am
Posty: 56
Cytuj:
Bo nie pisałem nic o popieraniu antysemickich wypowiedzi, chorych teorii spiskowych i Żydo-masonerii ;).

Co rozumiesz mówiąc "o popieraniu antysemickich wypowiedzi, chorych teorii spiskowych i Żydo-masonerii;)"?

_________________
Psalm 1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 08, 2012 11:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 24, 2009 12:08 am
Posty: 56
Wójcio napisał:
Cytuj:
Jeśli mamy miłować naszych nieprzyjaciół, to mamy też miłować Żydów.

To prawda, jednak ja chcę umiłować ich na prawdę , nie tylko przez polecenie. Nie rozumiem wielu rzeczy nt. Żydów i mam wrażenie , że to tak jakby chińczykowi tłumaczyć Mazurka Dąbrowskiego, aczkolwiek mam nadzieję , że coś zrozumiem.
Pozdrawiam

_________________
Psalm 1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 09, 2012 10:58 am 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
shaun the sheep napisał(a):
Wójcio napisał:
Cytuj:
Jeśli mamy miłować naszych nieprzyjaciół, to mamy też miłować Żydów.

To prawda, jednak ja chcę umiłować ich na prawdę , nie tylko przez polecenie. Nie rozumiem wielu rzeczy nt. Żydów i mam wrażenie , że to tak jakby chińczykowi tłumaczyć Mazurka Dąbrowskiego, aczkolwiek mam nadzieję , że coś zrozumiem.
Pozdrawiam

A od którego momentu będziesz ich miłował na prawdę, a kiedy jeszcze nie na prawdę ?
Po prostu podejmujesz decyzję - będę ich miłował, tj. będę im dobrze czynił, nie czekając na cokolwiek.
Mamy być posłuszni Pismu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 11, 2012 2:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 24, 2009 12:08 am
Posty: 56
Cytuj:
Mamy być posłuszni Pismu.

Mamy tez milować z serca.
Nt. miłości pisze tu :1Kor.13

_________________
Psalm 1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 11, 2012 3:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 24, 2009 12:08 am
Posty: 56
SW napisał
Cytuj:
Proszę, nie udawaj Greka. Mówimy o niewierzących Żydach jako całości, a nie o faryzeuszach wyłączających z synagogi. Rzym 11:27 nie ma tu nic do rzeczy. Odwoływałeś się do czasów Anrychrysta:

Chyba najpierw Żyda, później Greka :D
Rzymian rzeczywiście wsatwiłem przez pomyłkę ale jak znajdę to co miało być to napiszę. Teraz Ty udowodnij biblijnie, że w obecnych czasach synagogi nie istnieją i akurat ten fragment odnosi sie 2000 lat wstecz. Aha faryzeusze to nie Zydzi rozumiem... poza tym czy dziś nie mozna zostać usuniętym z synagogi?
Cytuj:
Krótko mówiąc, próbujesz zbaczać od tematu.

Haha, Twoje ulubione zdanie.
Cytuj:
Koriel Ci odpisał o wzajemnym napominaniu w Kościele,

Bo o tym była mowa na początku. Gdybyś Ty się do tego odniośł podobnie pewnie by mi to wystarczylo, Ty jednak jak zwykle zacząleś mnie straszyc 1Moj.12, "wsadzaniem Bogu palucha w oko, zacząłeś pisać coś o antysemityźmie itd.
Cytuj:
Bo od nich uciekasz jak nie przymierzając diabeł od święconej wody. A one obalają po prostu Twoją teorię, że możemy niewierzących Żydów traktować niebiblijnie, bo są "nieprawdziwi".

Uciekłem tam gdzie pieprz rośnie ale może uciekne jescze tam gdzie wanilia :lol: . Pisałem o niewierzacych Żydach , którzy maczają paluchy do polityki itp. tych nie mam zamiaru wspierac, moge jedynie prosić Boga aby się nad nimi zlitował.
Cytuj:
Dlatego ja pytam o czasy Antychrysta - gdzie jest w Biblii napisane, że za czasów Antychrysta Żydzi będą prześladować Żydów? Proszę, nie rób sobie ze mnie żartów i dyskutuj poważnie, albo nie dyskutuj wcale.

Dałem przyklad z Jana to oczywiscie Ci nie pasuje , ja go odnosze do dzisiaj a jak wiesz lepiej to pokaż, ż jest inaczej. Jak znajdę chwile to coś więcej znajdę aczkolwiek dyskusja zmierza do gry w ping ponga, ktorego bardzo lubię ale nie na UP.
Sam dalej nie odniosleś się do kwestii "przeklinania"-gdzie ewidentnie chodzi o zlorzeczenie- Ty natomiast rozumiesz to jako jedno (duchowe i materialne).
Nie odpowiedziałeś nt.linku , który wcześniej podalem, akurat buł z Wieczernika ale rownie dobrze mógł być z WP albo innej strony, przypuszczam więc , ze popierasz tego typu dzialania Izraela i nie wsmak jest ci mowienie o tym, mam nadzieję , ze się mylę.
Cytuj:
Ano tak, że 1000-letnie Królestwo będzie miało miejsce na ziemi, a po zaślubinach Kościół zstąpi na ziemię z Panem, żeby w 1000-letnim Królestwie rządzić. A w 1000-letnim Królestwie będzie państwo Izrael obiecane Abrahamowi.

Mógłbyś podać jakieś fragmenty Pisma na ten temat? Dziekuję.
Cytuj:
Nie wiem, czy się rozumiemy jeśli chodzi o "ziemskie obietnice". Mógłbyś wyjaśnić, co przez to rozumiesz?

Z tego co rozumiem to "ziemskie obietnice" odnoszą sie do tych co przeżyją Wielki Ucisk w znacznej mierze też do Żydów, natomiast "niebiańskie obietnice" dla Oblubienicy.
Pozdrawiam

_________________
Psalm 1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 11, 2012 5:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
shaun napisał(a):
Teraz Ty udowodnij biblijnie, że w obecnych czasach synagogi nie istnieją i akurat ten fragment odnosi sie 2000 lat wstecz. Aha faryzeusze to nie Zydzi rozumiem... poza tym czy dziś nie mozna zostać usuniętym z synagogi?
Synagogi oczywiście istnieją. Faryzeuszy już dawno nie ma, o ile wiem. Ale Ty miałeś mi pokazać, że "to właśnie Żydzi z antychrystem i tymi co przyjmą znamię bestii przyczynia się do tego" - to są Twoje własne słowa. Proszę, nie kombinuj, tylko pokaż, że Żydzi z antychrystem przyczynią się do prześladowania Żydów w czasie Wielkiego Ucisku. Bo na razie usiłujesz się "migać". Ja nie napisałem, że Jan 16:2-3 mówi wyłącznie o tym, co działo się 2000 lat temu. Ale my nie o tym rozmawiamy. Rozmawiamy o roli Żydów we współpracy z Antychrystem i prześladowaniu Żydów w przyszłym Wielkim Ucisku. Możesz pokazać coś takiego w Biblii czy nie?

shaun napisał(a):
Pisałem o niewierzacych Żydach, którzy maczają paluchy do polityki itp. tych nie mam zamiaru wspierac, moge jedynie prosić Boga aby się nad nimi zlitował.
Paweł i współcześni mu chrześcijanie jakoś nie mówili, że nie będą wspierać niewierzących Żydów, którzy "maczają paluchy do polityki". Kto Ci pozwolił robić takie rozróżnienie na własną rękę? Rozumiem, że nie popierasz grzechu - ale najpierw musiałbyś wiedzieć, że konkretni niewierzący Żydzi grzeszą. Powtarzanie teorii spiskowych o Żydach wymyślanych przez antysemitów nie jest podstawą do nie wspierania ich. A już na pewno nie dla nas.

shaun napisał(a):
Nie odpowiedziałeś nt.linku, który wcześniej podalem, akurat buł z Wieczernika ale rownie dobrze mógł być z WP albo innej strony, przypuszczam więc, ze popierasz tego typu dzialania Izraela i nie wsmak jest ci mowienie o tym, mam nadzieję, ze się mylę.
Nie popieram zła, o którym wiem, że zaistniało. Podany przez Ciebie link dotyczy jakiejś niesprawdzonej informacji. Ty zakładasz jakieś "działania Izraela", choć nic na ten temat nie wyjaśniono. Nie wiem, do czego mam się odnosić? Do tego, że wieczernik uznał wybuchy w Iranie za działanie Boga? To jest tak samo wiarygodne jak Twoje założenie, że są to jakieś "działania Izraela", które zdaje się potępiasz, choć nic o nich nie wiesz.

shaun napisał(a):
SW napisał(a):
Ano tak, że 1000-letnie Królestwo będzie miało miejsce na ziemi, a po zaślubinach Kościół zstąpi na ziemię z Panem, żeby w 1000-letnim Królestwie rządzić. A w 1000-letnim Królestwie będzie państwo Izrael obiecane Abrahamowi.
Mógłbyś podać jakieś fragmenty Pisma na ten temat? Dziekuję.
Mamy na ten temat całe wątki dotyczące czasów ostatecznych, w których cytowałem te fragmenty obficie. Jeśli wolisz posłuchać, to mówiłem o tym podczas wykładów o eschatologii:

http://www.kuzbawieniu.pl/wyklady/czasy-ostateczne

shaun napisał(a):
SW napisał(a):
Nie wiem, czy się rozumiemy jeśli chodzi o "ziemskie obietnice". Mógłbyś wyjaśnić, co przez to rozumiesz?
Z tego co rozumiem to "ziemskie obietnice" odnoszą sie do tych co przeżyją Wielki Ucisk w znacznej mierze też do Żydów, natomiast "niebiańskie obietnice" dla Oblubienicy.
Ok, wyjaśniłeś, do kogo się odnoszą. Ale ja pytałem na czym polegają według Ciebie. Trzeba zdefiniować pojęcia, jeśli chcemy mówić o tym samym.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lip 19, 2012 9:31 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Dla wszystkich chrześcijan "propalestyńskich":

http://www.youtube.com/watch?v=npO0RpNLYok
http://www.youtube.com/watch?v=fw3y5tWdklY

I celny komentarz:
http://www.youtube.com/watch?v=fB4rnNvN ... ure=relmfu


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lip 20, 2012 11:46 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Tak się głośno zastanawiam, czy linkowanie Pata Condella na UP (a widzę to już w drugim miejscu), w jakiejkolwiek innej formie niż ostrzeganie przed nim, jest właściwe? Nawet jeśli w zalinkowanej wypowiedzi są celne wnioski dot. Żydów i Palestyńczyków, nawet jeśli on zmienił ostatnio swoje zdanie w tym temacie, to jednak trzeba mieć na uwadze moim zdaniem to, że ten człowiek jest wulgarnym kłamcą, nazywając naszego Pana gejem a Pismo Święte bezwartościowym chłamem.
Linków nie będę podawał, można te wypowiedzi bez problemu znaleźć na youtube, niestety, do czego nie zachęcam...

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lip 20, 2012 1:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Witaj Rafale,

Linkowanie wypowiedzi Condella nie ma na celu promowania wszystkich jego wypowiedzi. Po prostu jest człowiekiem, którego nie można posądzić o to, że ma jakieś "skrzywienia" pro-izraelskie wynikające z jego religijnych przekonań. Ma rację w tym, co mówi, podobnie jak miałby rację, gdyby powiedział, że 2+2=4. Widocznie są jeszcze na świecie ludzie widzący, co się dzieje i nie ulegający politycznej poprawności, której ulegają nawet niektórzy chrześcijanie.

Absolutnie nie polecam wszystkiego, co Pat Condell głosi. Jeśli jest wrogiem chrześcijaństwa, to jego komentarz brzmi bardziej, a nie mniej wiarygodnie.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lip 20, 2012 4:18 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Cytuj:
Absolutnie nie polecam wszystkiego, co Pat Condell głosi. Jeśli jest wrogiem chrześcijaństwa, to jego komentarz brzmi bardziej, a nie mniej wiarygodnie.

Kwestia odniesienia się do Izraela jest sprawą "z Ducha". Skoro Pat Condell głosi takie rzeczy jak podaje Rafał, to czy w ogóle może on być jakimkolwiek odniesieniem do tego rodzaju spraw ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lip 20, 2012 4:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
wujcio napisał(a):
Cytuj:
Absolutnie nie polecam wszystkiego, co Pat Condell głosi. Jeśli jest wrogiem chrześcijaństwa, to jego komentarz brzmi bardziej, a nie mniej wiarygodnie.
Kwestia odniesienia się do Izraela jest sprawą "z Ducha". Skoro Pat Condell głosi takie rzeczy jak podaje Rafał, to czy w ogóle może on być jakimkolwiek odniesieniem do tego rodzaju spraw?
Nie wiem, co rozumiesz przez "odniesienie". Gdyby Pat Condell powiedział, że 2+2=4, to też miałbyś z tym problem? Bo on nie odnosi się do żadnych kwestii duchowych, ani nie mówi o biblijnym dziedzictwie Izraela. Po prostu wyciąga wnioski z tego, co widzi. Nie dlatego, że nienawidzi Arabów. Nie musi odnosić się do sprawy "z Ducha", bo nie ma Ducha. Odnosi się do faktów. Których chrześcijańscy przyjaciele Palestyny po prostu nie chcą zobaczyć - a które są zalinkowane powyżej w postaci wypowiedzi samych polityków palestyńskich dla arabskich telewizji. Tylko tyle.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lip 20, 2012 5:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Smoku, czy przed wklejaniem linków do wypowiedzi Pata Condella obejrzałeś inne jego przemówienia, takie jak: "Czy Jezus był gejem?", "Wiara idiotów", czy też "Bóg jako psychol"?
Czy naprawdę uważasz za właściwe bronić Żydów poprzez wypowiedzi tego pana, który jednocześnie broni ich (atakuje Palestyńczyków) i drwi z Boga Izraela? Czy taka obrona podoba się Bogu?

Podejrzewam, że Hitler wiedział, że 2+2=4, ale akurat jego bym nie cytował, żeby uwiarygodnić to stwierdzenie. A jeśli już bym to zrobił, to jednocześnie ostrzegł bym przed jego innymi wypowiedziami. I chyba tego zabrakło w twoim linkowaniu.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lip 20, 2012 6:30 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Cytuj:
Nie wiem, co rozumiesz przez "odniesienie". Gdyby Pat Condell powiedział, że 2+2=4, to też miałbyś z tym problem? Bo on nie odnosi się do żadnych kwestii duchowych, ani nie mówi o biblijnym dziedzictwie Izraela.

Akurat to powinienieś rozumieć, bo są ludzie, którzy bez żadnej przyczyny są wrogo nastawieni do Żydów, do wszystkiego co się z nimi kojarzy - chociaży w tak banalnych i wydawałoby się niezwiązanych sprawach jak wrogość do jednej z firm telekomunikacyjnych mających mieć Żydowskich właścicieli - sam nie wiem co oni mają wspólnego z Żydami, ale wystarczy, że tak się na mieście mówi. Ktoś powie, że to głupie, nie to nie jest tylko głupie, tylko nie z tego świata.
Tylko dzięki łasce Bożej mam nieracjonalną przychylność do Żydów, nie wynika ona z otoczenia, w którym żyje, w kórym zostałem wychowany, w którym mieszkam, bo w ukryciu jest ono antysemickie.

Pat Condell nie mówi o tym, ze 2+2 jest 4, on mówiąc o Izraelu dotyka "źrenicy oka Bożego" - to pomimo, że nie zdaje sobie z tego sprawy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL