www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 9:07 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt maja 29, 2012 12:15 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
shaun the sheep napisał(a):
no i wspomnę o SzS który wyśmiewa wszystko czego nie zna i raczej poznać nie chce (chyba , że onet napisze)

Wyśmiewam ksenofobię, zabobon i głupotę. Nadepnąłem ci na odcisk? Powiedz co cię boli, a nie próbujesz odreagować jak dziecko i znieważyć mnie, że onet jest moim źródłem informacji. Nie wiesz co wiem i skąd wiem, więc nie zakładaj niczego z góry. Na blogach i forach jest multum znawców i ekspertów, którzy gardzą mainstreamowymi mediami i z dumą ogłaszają najprawdziwszą prawdę o wysadzeniu World Trade Center przy użyciu kontrolowanej detonacji ładunków wybuchowych , o arabskich zamieszkach zainicjowanych przez Mosad lub NWO, o banku centralnym FED, który dla tych wszystkowiedzących intelektualnych analfabetów jest bankiem prywatnym. Nie jesteś pierwszym naiwnym i niestety nie będziesz ostatnim.

z poważaniem SzS,
żyd ukryty, z zakonu iluminatów, twórca broni wywołującej trzęsienia ziemi, dopisz co tylko chcesz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt maja 29, 2012 11:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 24, 2009 12:08 am
Posty: 56
Cytuj:
Nie wiem, gdzie wyczytałeś na UP popieranie złych uczynków Żydów. Możesz przytoczyć takie wpisy?

W linku do artykułu z Wieczernika w poprzednim poście podałem taki przykład.

Nikt się nie odniósł do zwiedzonych kosciolów czynnie wspierających państwo Izrael. Skoro tak błogoslawią to czemu są tak zwiedzeni?

Cytuj:
Tematem tego wątku jest stosunek Kościoła do Żydów


Temat mojego postu jak najbardziej dotyczy stosunku Kościoła do Żydów , jeśli ciagle słyszę -nawet nie „nie krytykuj” ale nic nie mow o Żydach(bo jeszcze coś nistosownego powiesz) bo Bóg cie nie zbawi( pisałeś o tym aby błogosławić bo to warunek zbawienia jak znajde to wkleje).Kilka razy również było „oj chyba osłabłeś lepiej się zastanów”- kochani może i osłabłem i może się zastanowię ale w taki sposób nikomu nie pomożecie. Nad tym tematem zastanawiam się już jakiś czas nie miesiac czy dwa tylko dłużej ,kilku moich znajomych również i to są ludzie z frakcji ceniących „zdrową nauke”oni też mają podobne przemyślenia. I dlatego zamieściłem swoje przemyslenia mam nadzieję że jakoś mi się to wyjaśni bez względu na to co napiszecie i czy się będziecie zgadzać czy nie, bo forum od tego jest, a nie od jedynej slusznej teorii chyba , że tak jest to proszę się określic? Zaoszczedzimy sobie czasu.
Cytuj:
Ok, poruszyłeś werset. Ale o co właściwie chodzi? Czyżby o teorie o "10 zaginionych plemionach"? O "Chazarach, którzy nie są Żydami"?


Może Ty rozwiń myśl odnosnie wersów z Objawienia, jak je rozumiesz?
Zagadnienia o "10 zaginionych plemionach" i "Chazarach, którzy nie są Żydami" są mi nieznane być może kiedyś się zaznajomię.
Cytuj:
I trzymaj się Biblii, z łaski swojej

Biblii trzymam się ,nawet teraz położyłem rekę na niej :D
Cytuj:
A w którym miejscu tych wersetów jest jakakolwiek sugestia o NWO?

Być może to , że resztka będzie wybawiona a reszta pójdzie za antychrystem? Tak samo jak zdradzono Pana w oparciu o kłamstwo podobnie dziś nazywa się kłamstwo prawdą.
Oczywiście w całej Biblii termin nwo nie występuje jak i wiele innych współczesnych terminów. Warto rozważyć tez np:Jana 8:38-49 ,Rz.11:5 .Jezus nazywa ich „plemię żmijowe”,”ojca macie diabła”,Paweł mówi o resztce zbawionych (Jezus zresztą powiedział , że przyszedł ocalić to co zaginęło Łuk19:10;Mat.18:11)
Ciekawy fragment jest w Ezechila 34:1-31 gdzie widać podział na bogate owce i biedne owce, bogate nachapały się depcząc te biedne, czy występuje analogia do dzisiejszych czasów?
Ludzie wierzący w Pismo , które mówi , że antychryst będzie władca, a nie widzą tego jak to się dzieje to zaprzeczają tej księdze. Objawienie Jana pisze o „czipowaniu”ludzi, o czym jest glosno od wielu lat, więc jeśli dalej nie widzisz związku to chyba czytamy inną Biblię.

Biblia wprost mowi aby być roztropnym, którzy jaśniec będą ,jak to mają zrobic skoro autorytetami dla nich są politycy pokroju g.w. bush czy inni ściemniacze, którzy jawnie wysmiewaja nwo. Niektórzy pastorzy też dazą do raju na Ziemi , nie chcą widzieć niektórych fragmentow Pisma lub unikają dyskusji na drażliwe dla nich tematy. Polecam świadectwo Johna Todd'a. Również Pismo pisze , ze poznanie wzrośnie.

Tematyka nwo jest dla mnie ewidentnym wypelnianiem się proroctw bożych. Nie wiem dlaczego wiele chrześcijan się tego boi. Nie znaczy to , że wszyscy się tym muszą interesować ale to nie powód by robić sobie kpiny i nazywać banialukami. Nt. afery w Chlewkach wszyscy pukali się w czoło , a jednak to byla prawda.

Cytuj:
Bóg nie jest Bogiem wszystkich. Jest Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba oraz wszystkich, którzy do Niego należą.

Należeć do Niego mogą wszyscy, jeśli będą wzywać imienia Jezus.
Cytuj:
[Gal. 3:28]
Co masz na mysli cytując Galatow przecież Paweł powolal się na 1Moj. ,czyli dobrze napisałem wczesniej , że to ulubiony wers w tej kwestii. Tu proszę uściślić co to znaczy „Przez ciebie będą otrzymywały błogosławieństwo ludy całej ziemi”?Czyż nie otrzymały?Nie otrzymują?
Jest jedno imię na niebie ,ziemi i pod nia , które zbawia-Jeszu,Jeszua to imię żydowskie.
Cytuj:
"Macedonia bowiem i Achaja postanowiły urządzić składkę na ubogich spośród świętych w Jerozolimie. Tak jest, postanowiły, bo też w samej rzeczy są ich dłużnikami, gdyż jeżeli poganie stali się uczestnikami ich dóbr duchowych, to powinni usłużyć im dobrami doczesnymi" [Rzym. 15:26-27]

To mamy im pomagać materialnie? Skoro potrzebują pomocy duchowej?
Cytuj:
Shaun, co Ci się stało? Takie przytomne posty kiedyś pisałeś...

Przytomne czyli jakie? Takie jakie są zgodne z Twoim sposobem myslenia?
Jeśli chodzi o moje komentarze to są takie jakie mają byc czyli szczere. Poprawnie piękne komentarze to ja dawałem jak byłem w towarzystwie „Strasznica”one naprawdę byly piękne bo byly zgodne z zaleceniami, czyli komentowałem tak jak bylo trzeba i więcej tego robić nie będę. Wcale jednak nie będę się spinał, że mam rację bo moge nie mieć i to moje piękne prawo i dziękuję Panu Bogu, że mogę inaczej myśleć i nie bać się o tym mówic.

Pozdrawiam

_________________
Psalm 1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr maja 30, 2012 8:51 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
shaun the sheep napisał(a):
SW napisał(a):
Nie wiem, gdzie wyczytałeś na UP popieranie złych uczynków Żydów. Możesz przytoczyć takie wpisy?
W linku do artykułu z Wieczernika w poprzednim poście podałem taki przykład. Nikt się nie odniósł do zwiedzonych kosciolów czynnie wspierających państwo Izrael. Skoro tak błogoslawią to czemu są tak zwiedzeni?
A co Wieczernik ma wspólnego z Ulicą Prostą? I co z tego, że zwiedzione kościoły popierają państwo Izrael? Niezwiedzione też popierają. Prosiłem, żebyś podał cytaty, w których na UP ktokolwiek popiera złe uczynki Żydów. I nadal czekam.

shaun napisał(a):
Temat mojego postu jak najbardziej dotyczy stosunku Kościoła do Żydów, jeśli ciagle słyszę - nawet nie „nie krytykuj” ale nic nie mow o Żydach (bo jeszcze coś nistosownego powiesz) bo Bóg cie nie zbaw i pisałeś o tym aby błogosławić bo to warunek zbawienia jak znajde to wkleje).
No, to wklej. Tylko wklej dokładnie to, co napisałem.

shaun napisał(a):
Kilka razy również było „oj chyba osłabłeś lepiej się zastanów” - kochani może i osłabłem i może się zastanowię ale w taki sposób nikomu nie pomożecie. Nad tym tematem zastanawiam się już jakiś czas nie miesiac czy dwa tylko dłużej, kilku moich znajomych również i to są ludzie z frakcji ceniących „zdrową nauke” oni też mają podobne przemyślenia. I dlatego zamieściłem swoje przemyslenia mam nadzieję że jakoś mi się to wyjaśni bez względu na to co napiszecie i czy się będziecie zgadzać czy nie, bo forum od tego jest, a nie od jedynej slusznej teorii chyba, że tak jest to proszę się określic? Zaoszczedzimy sobie czasu.
To jest proste. Pan Bóg jest "syjonistą" i to On doprowadził do odrodzenia państwa Izrael, bo ma w tym swój plan, który jest opisany w Biblii. Nie wiem, jak można cenić zdrową naukę i tego nie widzieć. Bóg wybrał Izraela i miłuje ten naród ze względu na praojców. Każdy, w kim Bóg mieszka, powinien mieć do narodu żydowskiego taki stosunek, jaki ma Bóg. Diabeł Żydów nienawidzi i chce ich zgładzić, bo zbawienie pochodzi od Żydów, a oni sami są dowodem na istnienie Boga. Dlatego świat nienawidzący Boga nienawidzi również Żydów. Najgorsze jest to, że niektórzy chrześcijanie przyłączają się do świata i razem z nim atakują naród wybrany, stosując kłamstwa, powtarzając spiskowe teorie, wypaczając historię, opowiadając banialuki i wyolbrzymiając grzechy Żydów, które oni oczywiście popełniają jak wszyscy inni. Dlaczego zatwardziałość przyszła na część Izraela, masz napisane w Biblii. Patrz na problem z biblijnej perspektywy, a nie z perspektywy antysemickich mediów, to Ci dobrze zrobi. I nie pchaj palców Panu Bogu w oko, bo Izrael jest źrenica Jego oka - czy Ci się to podoba, czy nie - to również jest napisane w Biblii. W tym wątku pisałem o tym wielokrotnie.

Jeśli ktoś twierdzi, że miłuje Izraela, to niech nie cytuje jego wrogów, żeby mu "dołożyć" w imię "prawdy o Żydach". Tych, których miłujemy, napominamy w inny sposób, a także głosimy im Ewangelię, która jest mocą do zbawienia najpierw Żyda, a potem Greka. Nie głosi się Ewangelii komuś, kogo się najpierw oskarża o wszelkie zbrodnie, które popełnił i których nie popełnił.

shaun napisał(a):
Może Ty rozwiń myśl odnosnie wersów z Objawienia, jak je rozumiesz?
A dlaczego ja mam rozwijać myśl, którą Ty zacząłeś? Zacytowałeś Objawienie, to pokaż, co ten fragment ma wspólnego z Żydami. Nie wykręcaj się, ok?

shaun napisał(a):
SW napisał(a):
I trzymaj się Biblii, z łaski swojej
Biblii trzymam się ,nawet teraz położyłem rekę na niej :D
Dobrze. To teraz ją otwórz i zacznij czytać. Najlepiej w temacie, w którym się wypowiadasz. Gdzie znajdujesz poparcie biblijne dla popierania świata w krytykowaniu Żydów tak jak robi to świat? Świat nie pisze o nich prawdy, bo gdyby chciał pisać prawdę, to wziąłby pod uwagę to, co mamy napisane w Biblii. O Żydach, o Izraelu, o tym, co się dzieje i dlaczego się dzieje - również w kwestii ich zatwardziałości.

shaun napisał(a):
SW napisał(a):
A w którym miejscu tych wersetów jest jakakolwiek sugestia o NWO?
Być może to, że resztka będzie wybawiona a reszta pójdzie za antychrystem? Tak samo jak zdradzono Pana w oparciu o kłamstwo podobnie dziś nazywa się kłamstwo prawdą. Oczywiście w całej Biblii termin nwo nie występuje jak i wiele innych współczesnych terminów.
Być może? A w którym miejscu cytowane przez Ciebie wersety w ogóle odnoszą się choćby do czasów ostatecznych, nie wspominając już o antychryście i NWO? Może to wskazać? Tylko wskaż to, co jest napisane, a nie to, co "być może".

shaun napisał(a):
Warto rozważyć tez np: Jana 8:38-49, Rz.11:5. Jezus nazywa ich „plemię żmijowe, ojca macie diabła”, Paweł mówi o resztce zbawionych (Jezus zresztą powiedział, że przyszedł ocalić to co zaginęło Łuk 19:10; Mat.18:11)
Czy te fragmenty mówią o wszystkich Żydach wszystkich czasów? Do kogo Jezus mówił, że diabła mają za ojca? Przeczytałeś chociaż początek fragmentu, na który się powołujesz? Jeśli chodzi o Pawła, to dobrze byłoby, gdybyś przeczytał cały rozdział 11 Listu do Rzymian, zamiast wyrywać jeden werset z jego kontekstu. Nie wiem, również, co mają do rzeczy wersety Łuk. 19:10 i Mat. 18:11. Gdzie tutaj widzisz antychrysta?

shaun napisał(a):
Ciekawy fragment jest w Ezechila 34:1-31 gdzie widać podział na bogate owce i biedne owce, bogate nachapały się depcząc te biedne, czy występuje analogia do dzisiejszych czasów? Ludzie wierzący w Pismo, które mówi , że antychryst będzie władca, a nie widzą tego jak to się dzieje to zaprzeczają tej księdze. Objawienie Jana pisze o „czipowaniu” ludzi, o czym jest glosno od wielu lat, więc jeśli dalej nie widzisz związku to chyba czytamy inną Biblię.
A co to ma wspólnego ze stosunkiem Kościoła do Żydów? Mógłbyś przeczytać ten fragment i powiedzieć? Żydzi będą czipować Kościół? Jeśli tak, to chyba rzeczywiście czytamy inną Biblię. Bo ja czytam, że Żydzi będą prześladowani przez Antychrysta [Mat. 24:15-21; Obj. 12:5-16].

shaun napisał(a):
Biblia wprost mowi aby być roztropnym, którzy jaśniec będą ,jak to mają zrobic skoro autorytetami dla nich są politycy pokroju g.w. bush czy inni ściemniacze, którzy jawnie wysmiewaja nwo. Niektórzy pastorzy też dazą do raju na Ziemi , nie chcą widzieć niektórych fragmentow Pisma lub unikają dyskusji na drażliwe dla nich tematy. Polecam świadectwo Johna Todd'a. Również Pismo pisze, ze poznanie wzrośnie.
Poznanie wzrośnie, ale nadal nie pokazałeś, co nwo ma wspólnego z Żydami i biblijnym stosunkiem Kościoła do Żydów.

shaun napisał(a):
Tematyka nwo jest dla mnie ewidentnym wypelnianiem się proroctw bożych. Nie wiem dlaczego wiele chrześcijan się tego boi. Nie znaczy to, że wszyscy się tym muszą interesować ale to nie powód by robić sobie kpiny i nazywać banialukami. Nt. afery w Chlewkach wszyscy pukali się w czoło, a jednak to byla prawda.
:shock: Kosmici w Chlewkach? O to Ci chodzi? No, to ciekawe... Banialukami nazwałem bzdury opowiadane o Żydach, a nie o powstawaniu NWO, bo NWO powstaje na naszych oczach i to już oficjalnie. Natomiast chore teorie spiskowe ani "Protokoły mędrców Syjonu" mnie nie interesują.

shaun napisał(a):
SW napisał(a):
Bóg nie jest Bogiem wszystkich. Jest Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba oraz wszystkich, którzy do Niego należą.
Należeć do Niego mogą wszyscy, jeśli będą wzywać imienia Jezus.
Oczywiście. Pod warunkiem, że będzie to PRAWDZIWY Jezus, który jest Mesjaszem Izraela i Zbawicielem świata.

shaun napisał(a):
Co masz na mysli cytując Galatow przecież Paweł powolal się na 1Moj., czyli dobrze napisałem wczesniej , że to ulubiony wers w tej kwestii. Tu proszę uściślić co to znaczy „Przez ciebie będą otrzymywały błogosławieństwo ludy całej ziemi”? Czyż nie otrzymały? Nie otrzymują?
Przeczytaj to, co sam napisałeś i do czego ja się odwołałem. Bo piszesz tak chaotycznie, że już sam straciłeś wątek. I przeczytaj dokładnie obietnicę Bożą dla Abrahama. Do kogo się odnoszą poszczególne jej części?

shaun napisał(a):
SW napisał(a):
"Macedonia bowiem i Achaja postanowiły urządzić składkę na ubogich spośród świętych w Jerozolimie. Tak jest, postanowiły, bo też w samej rzeczy są ich dłużnikami, gdyż jeżeli poganie stali się uczestnikami ich dóbr duchowych, to powinni usłużyć im dobrami doczesnymi" [Rzym. 15:26-27]
To mamy im pomagać materialnie? Skoro potrzebują pomocy duchowej?
A co jest napisane w tym fragmencie? Jesteśmy dłużnikami Żydów, bo staliśmy się uczestnikami ich dóbr duchowych. Więc jeśli tego będą potrzebować, mamy im pomagać materialnie. Jeśli będą prześladowani, mamy stanąć w ich obronie. Bo kto, jeśli nie my? I oczywiście mamy im głosić Ewangelię.

shaun napisał(a):
SW napisał(a):
Shaun, co Ci się stało? Takie przytomne posty kiedyś pisałeś...
Przytomne czyli jakie? Takie jakie są zgodne z Twoim sposobem myslenia?
Przytomne, czyli nie takie nerwowe i chaotyczne, bez banialuk o Chlewkach, o ile pamiętam, jakoś tam oparte na Słowie Bożym. Masz prawo inaczej myśleć i tego Ci nikt nie odbiera. Ale na miły Bóg, napisz coś rozsądnego. Odnieś się konkretnie do tego, co napisałem. Przeczytaj fragmenty, które cytujesz. Pokaż, że mają coś wspólnego ze stosunkiem Kościoła do Żydów. Z całym szacunkiem, ale Twoje ostatnie wpisy wyglądają jak bełkot nawiedzonego. Dlatego się zapytałem, co się z Tobą stało.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr maja 30, 2012 12:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 24, 2009 12:08 am
Posty: 56
Na razie chcę tylko uzupełnić moje zrozumienie pomocy materialnej Żydow i Greków.

Należy pomagać wszystkim w szczególności tym , którzy tej pomocy potrzebują obojętnie czy Macedończykom, Ukraińcom , Żydom. Każdy ma brzuch taki sam bez względu na „powołanie i wyroki”.
Bardzo ładnie o tym mówi brat T.Połgensek tutaj: http://www.chlebznieba.pl/index.php?id=472 bardzo proszę 4 wyklady nt. Czasów ostatecznych (dla bojazliwych dodam iż nie ma tam tematu nwo) są za to inne wartościowe przemyślenia, w jedym z wykładów podaje przykład zbiórki dla Żydów , a „z boku siedzi siostra i placze bo na chleb nie ma”, i wprost mówi iż najpierw należy dbać o swoich domowników wiary. Przykład ten potwierdza pewnego rodzaju niezrozumienie w niektórych społecznościach.W wykladach nie ma również więcej mowy nt. Żydów i nie jest to żadna propaganda jak to odważnie ująłeś ostatnio.
Ponadto dodam , że jak bylem w spoleczności , o której wspomniałem w 1szym poście był brat , który pomagal wszystkim jeździł tez na Ukrainę na pomoc Żydom- i super , tylko, że miał dwoje dzieci i trzecie w drodze i jakos nie bylo problemu zostawić żonę na parę dni samą bez pomocy, mam nadzieję , że nie zdarza się to nagminnie gdzie indziej ale występuje na pewno i ze zdrowym podejściem i Miłością ma niewiele. 1Tm 5:8 mówi jasno, A jeśli kto nie dba o swoich, a zwłaszcza o domowników, wyparł się wiary i gorszy jest od niewierzącego. W myśl tego dbamy o swoich domowników , później domowników wiary, a w wierze jeteśmy równi czyz nie?
Cytuj:
Więc jeśli tego będą potrzebować, mamy im pomagać materialnie. Jeśli będą prześladowani, mamy stanąć w ich obronie. Bo kto, jeśli nie my? I oczywiście mamy im głosić Ewangelię.

Oczywiście sie zgadzam, jeśli będą prześladowani, jeśli jednak sami dążą do dzialań zaczepnych to nie widzę siebie abym brał karabin i atakował ich przeciwników, bo to sprzeczne z tym w co wierzę.
Na resztę postaram sie odpowiedzieć jak znajdę chwilę czasu.

_________________
Psalm 1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr maja 30, 2012 12:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Shaun, ja Cię proszę, Ty nie ściemniaj. Prosiłem Cię, żebyś się odniósł do konkretnego fragmentu:

"Macedonia bowiem i Achaja postanowiły urządzić składkę na ubogich spośród świętych w Jerozolimie. Tak jest, postanowiły, bo też w samej rzeczy są ich dłużnikami, gdyż jeżeli poganie stali się uczestnikami ich dóbr duchowych, to powinni usłużyć im dobrami doczesnymi" [Rzym. 15:26-27]

Pytałeś o różnicę między Żydami a poganami w Kościele. Mamy my (poganie) dług wobec nich, ponieważ staliśmy się uczestnikami ich dóbr duchowych. Nie uciekaj od tematu gdzie indziej, w jakieś wersety mówiące o innych sprawach, bo one są nie na temat. Paweł pisze, że szczególnie należy pomagać im, i pisze, dlaczego to należy robić. Nie jesteśmy dłużnikami Macedończyków ani Ukraińców i nie staliśmy się uczestnikami ich dóbr duchowych. Akurat żydowscy święci w Jerozolimie byli domownikami wiary świętych w Macedonii.

Ale nawet nieodrodzonym Żydom Paweł złożył ofiary materialne i jałmużny w świątyni, przekazując je od wierzących pogan [Dz. Ap. 24:17-19]. Możesz się z tym nie zgadzać, uciekać od Pisma, próbować jakoś zakrzyczeć wypowiedziami nie na temat, ale to i tak nie zmieni tego, co jest napisane w Biblii. Nie mamy traktować Żydów tak jak wszystkich innych, ponieważ Bóg nie traktuje ich tak jak wszystkich innych. Przy czym Bóg ma prawo ich sądzić, a my nie mamy takiego prawa.

shaun napisał(a):
Oczywiście sie zgadzam, jeśli będą prześladowani, jeśli jednak sami dążą do dzialań zaczepnych to nie widzę siebie abym brał karabin i atakował ich przeciwników, bo to sprzeczne z tym w co wierzę.
A kiedy ostatnio jakiś Żyd "dążył do działań zaczepnych" w stosunku do Ciebie? :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr maja 30, 2012 4:13 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 10:03 am
Posty: 268
przypuszczam, ze podczas uchwalenia ustawy o przedluzeniu wieku emerytalnego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz maja 31, 2012 8:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 24, 2009 12:08 am
Posty: 56
Cytuj:
Ty nie ściemniaj

A ja Cię proszę zaprzestać kolokwialnych zwrotów typu : „nie ściemniaj”,”bełkot nawiedzonego”, których tak modnie dziś używają politycy i nawet twierdza , że nie uprawiaja polityki i oskarżają innych o nerwowe wypowiedzi. Gdybym ściemniał to by mnie tutaj nie bylo, a jeśli jestes zbyt podejrzliwy do swych rozmowców to nieładnie. Skoro się mienisz gospodarzem strony to jak będziesz nieladnie traktowal gosci ,zostaniesz sam. Jeśli mowię tak to znaczy tak i nie mam złych zamiarów, nikogo do niczego nie namawiam i nie zmuszam. Lecz jak męczy Cię dyskusja do powiedz wprost , zresztą wcześniej pisałem aby się do niczego nie zmuszac. Więc pokaż skąd pomysł, że moje wypowiedzi są nerwowe? Wypowiadanie tutaj powinno być przyjemnością , a nie jest. Co do kultury to sam ostatnio napominales Dzika za użycie niecezuralnego slowa a sam uzywasz lekceważącego języka do innych. Przestań też ciągle nawoływać „pisz na temat” bo od tego jest Admin, a on jak na razie się nie wypowiedział. Używajac przykladów staram się zobrazować to o czym piszę.
"Macedonia bowiem i Achaja postanowiły urządzić składkę na ubogich spośród świętych w Jerozolimie. Tak jest, postanowiły, bo też w samej rzeczy są ich dłużnikami, gdyż jeżeli poganie stali się uczestnikami ich dóbr duchowych, to powinni usłużyć im dobrami doczesnymi" [Rzym. 15:26-27]

To proste składka na ubogich świętych ale nie najpierw świętych , a później domowników o czym mówi 1Tym.5:8, który ignorujesz.
Widzę , że zakreśliłes ramy tematu w pewnych miejscach Pisma z których można, a z których nie można korzystać,bo nie są związane według Ciebie z tematem?
Paweł też poróżnil się z Barnabą , zlekceważyl ostrzeżenie Agabusa i mnóstwo rzeczy zrobił lub powiedział nie znaczy , ze wszystko musimy tak robić, przede wszystkim zaś w wielu miejscach zachęcal, a nie nakazywal jako mus, więc jak chcesz to wysylaj ofiary nawet dla premiera Izraela ale nie mów mi , że mam tak robić.
Cytuj:
A co Wieczernik ma wspólnego z Ulicą Prostą? I co z tego, że zwiedzione kościoły popierają państwo Izrael? Niezwiedzione też popierają.

Podałem link i dalej nie odpisałeś jaki jest Twój stosunek do tego więc proszę o odpowiedź wtedy i ja wyciągnę wnioski.
http://www.wieczernik.pl/wiadomosci-z-i ... 04-12-2011
Cytuj:
Pan Bóg jest "syjonistą" i to On doprowadził do odrodzenia państwa Izrael

Bóg może robic co chce bo jest Bogiem, Ty tez zamierzasz być "syjonistą"? Jeśli Bóg powołal państwo Izrael to na pewno o niego zadba, jak to zrobi -On wie. Ja nie będę tego robić za niego.
Cytuj:
Patrz na problem z biblijnej perspektywy, a nie z perspektywy antysemickich mediów, to Ci dobrze zrobi. I nie pchaj palców Panu Bogu w oko, bo Izrael jest źrenica Jego oka - czy Ci się to podoba, czy nie - to również jest napisane w Biblii. W tym wątku pisałem o tym wielokrotnie.

Nie ma to jak postraszyc Biblią.
O jakich mediach antysemickich mówisz? Do tej pory cytowałem Pismo więc pokaż gdzie widzisz antysemickie media? Napisałem też , że wiekszość mediów alternatywnych atakuje Żydów i często generalizuje ale jest tam sporo uzyteczych informacji, pisałem też o Hebrajczykach i "zachowywaniu tego co dobre".
Cytuj:
A dlaczego ja mam rozwijać myśl, którą Ty zacząłeś? Zacytowałeś Objawienie, to pokaż, co ten fragment ma wspólnego z Żydami. Nie wykręcaj się, ok?

Byłem ciekaw Twojego zdania na te fragmenty Np.co to znaczy „syngoga szatana” lub „Żydzi, którzy się za nich podają , a nimi nie są”, jednak sugerujesz, że jakiś wykręt mam na myśli.Rozbawiłeś mnie.
Odpowiem tak, „synagoga szatana” pasuje do praktyk okultystycznych, które również mają miejsce w nwo gdzie również mogą między innymi zasiadac Zydzi. A do Żydów odnosi się tak jak sprawa agentów którzy podają się za Polakow , a nimi nie są i działają na szkodę mojego kraju.
Z wersetów wynika, że Żydzi, którzy się za nich podają , a nimi nie są wkomponowali się w srodowisko do tego stopnia, że nie można odróżnic jednego od drugiego i gdyby to nie mialo znaczenia Jezus by o tym nie wspomniał.
Pewnie i tak powiesz, że to następne dziwne teorie spiskowe.

Pytasz o zatwardzialość-to rozumiem mamy zbawienie,ale zatwardziałość, a knucie i wykorzystywanie innych w tym swoich ziomków w celu osiągniecia korzyści materialnych czy wplywów to dwie rożne sprawy. Trochę to dziwne.
Cytuj:
Być może? A w którym miejscu cytowane przez Ciebie wersety w ogóle odnoszą się choćby do czasów ostatecznych, nie wspominając już o antychryście i NWO? Może to wskazać? Tylko wskaż to, co jest napisane, a nie to, co "być może".

Skoro Ty wszystko wiesz na pewno i to rozumiesz to fajnie , troch cierpliwości w stosunku do innych. Co do [Łuk19:10;Mat.18:11] Związek widzę taki, że to co zginęlo lub zaginęło to nie to samo czego jest pełno, resztka wg Pawła(powołuje sie na Izajasza , poźniej sam o tym pisze), to potwierdza więc wnioskuję, ze caly Izrael to będzie resztką lecz jeśli masz swoją interpretację chetnie popatrzę. Wcześniej wyjaśnilem wersy z Objawienia o synagodze szatana i o podających się za Żydów. Antychryst ma do tego tyle , że będzie tępic Żydow w drugiej połowie swoich rzadow możliwe więc , że zostanie ich garstka, resztka. W pierwszej części jego rządów najprawdopodobniej zginie sporo chrześcijan więc trudno nawet powiedzieć czy bedą w stanie komukolwiek pomoc.
Cytuj:
Kosmici w Chlewkach?

Przepraszam pomylka nie sprawdzilem dokladnie mialo być o Klewkach.
"W 2001 r., kiedy Bogdan Gasiński przekazał informacje o Klewkach i talibach, a dokładniej mówiąc o Rudolfie Skowrońskim i układach korupcyjnych panujących wśród elit rządzących, zrobiono z niego wariata. Kiedy po kilku latach, te same prawdy wyjawiła Maria Wiernikowska - laureatka m.in. nagrody Polskiego PEN Clubu im. Ksawerego Pruszyńskiego z 1994 r., w 1996 roku "Kryształowych Zwierciadeł" za szeroko rozumianą odwagę, pierwszej nagrody im. Dariusza Fikusa za "sukces w mediach w 1997 roku" - to chyba nikt już z niej nie zrobi wariata. "
Cała wypowiedź tu http://www.gazetaprawna.pl/forum/viewto ... =6&t=51276

Z tematem ma to że pokazuje ośmiesznie penych faktów jako coś totalnie bzdurnego jako fikcję, spisek. Pokazuje, że jeśli coś uda sie umniejszyć to na pewien czas daje możliwość do dalszej rozgrywki i nawet po czasie jak to wyjdzie na jaw nie wzbudza wielkiej sensacji.
Podobnie jest z nwo.
Wniosek taki , ze czasem coś co wyglada jak bajka to jest prawda, niestety często prawda jest trudna dla niektorych. Nie znaczy to też , że wszystko należy przyjmować na pewniaka bez sprawdzenia o czym też mówil Paweł w Dziejach 17:11 oraz w 1Tes. 5:21 "Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie!"

Pozdrawiam

_________________
Psalm 1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 01, 2012 9:39 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Shaun, naprawdę wystawiasz moją cierpliwość na ciężką próbę. Wchodzisz w temat, opowiadasz jakieś niestworzone historie, uciekasz od odpowiedzi na moje argumenty, a potem grozisz, że sobie możesz pójść. Jeśli dalej tak będziesz dyskutował, to nie będę miał nic przeciwko. Przez "ściemnianie" rozumiem celowe zaciemnianie obrazu w dyskusji, pisanie obok zamiast odpowiedzi na argumentację adwersarza i inne uniki, które stosujesz niestety. Oto pierwszy z brzegu przykład:

shaun napisał(a):
"Macedonia bowiem i Achaja postanowiły urządzić składkę na ubogich spośród świętych w Jerozolimie. Tak jest, postanowiły, bo też w samej rzeczy są ich dłużnikami, gdyż jeżeli poganie stali się uczestnikami ich dóbr duchowych, to powinni usłużyć im dobrami doczesnymi" [Rzym. 15:26-27]

To proste składka na ubogich świętych ale nie najpierw świętych , a później domowników o czym mówi 1Tym.5:8, który ignorujesz. Widzę , że zakreśliłes ramy tematu w pewnych miejscach Pisma z których można, a z których nie można korzystać, bo nie są związane według Ciebie z tematem? Paweł też poróżnil się z Barnabą, zlekceważyl ostrzeżenie Agabusa i mnóstwo rzeczy zrobił lub powiedział nie znaczy , ze wszystko musimy tak robić, przede wszystkim zaś w wielu miejscach zachęcal, a nie nakazywal jako mus, więc jak chcesz to wysylaj ofiary nawet dla premiera Izraela ale nie mów mi , że mam tak robić.
Zapytałeś, jaka jest różnica między nami a Żydami w Kościele. A teraz starasz się unikać jak ognia fragmentu, który o tym wyraźnie mówi i opowiadasz mi o czymś innym, ignorując temat. Usiłujesz nie zauważyć, że cytowany tekst mówi o długu, jaki mamy wobec braci Żydów. Ponieważ stosujesz taką taktykę, to zadam Ci kilka pytań, a Ty uważnie przeczytaj regulamin forum, a następnie odpowiedz na pytania:

1. Czy na podstawie Rzym. 15:26-27 wierzący z pogan są dłużnikami Żydów? W tym również Ty?
2. Jeśli tak, to czym polega ten dług?
3. Jeśli tak, to jak powinni ten dług "spłacać" wierzący z pogan? Jak moglibyśmy my?

shaun napisał(a):
Paweł też poróżnil się z Barnabą, zlekceważyl ostrzeżenie Agabusa i mnóstwo rzeczy zrobił lub powiedział nie znaczy, ze wszystko musimy tak robić, przede wszystkim zaś w wielu miejscach zachęcal, a nie nakazywal jako mus, więc jak chcesz to wysylaj ofiary nawet dla premiera Izraela ale nie mów mi, że mam tak robić.
Wiem, że nie podoba Ci się to, co jest napisane w Dz. Ap. 24:16-17, bo masz problem z Żydami. Dlatego mam dla Ciebie kolejne pytanie:

"Po wielu zaś latach przybyłem, aby narodowi memu przynieść jałmużny i złożyć ofiary, przy czym natknęli się na mnie w świątyni, gdy zostałem oczyszczony, bez tłumu i zgiełku, pewni Żydzi z Azji (...)" [Dz. Ap. 24:16-17]

1. Czy Kościół pod bezpośrednim kierunkiem żyjących apostołów błogosławił niewierzącym Żydom?
2. Jeśli tak, to jak się to błogosławieństwo przejawiało w opisanym przypadku?
3. Czy powinniśmy naśladować ówczesny Kościół w jego stosunku do Izraela? Jeśli tak, to dlaczego? Jeśli nie, to dlaczego?
4. Czy czujesz się spadkobiercą duchowym Kościoła apostolskiego?
5. Jeśli tak, to jaki powinien być Twój stosunek do niewierzących Żydów?
6. Apostoł Paweł powiedział, żeby go naśladować jak on naśladuje Chrystusa [I Kor. 11:1]. Jaki był stosunek Pawła do narodu żydowskiego?

Proszę o konkretne odpowiedzi w oparciu o Słowo Boże. Jeśli ich nie otrzymam, to kończę dyskusję z Tobą. Przykłady, które podałeś (Barnaba i Agabus) nie mają się nijak do naszej dyskusji. Ani spór z Barnabą, ani zlekceważenie ostrzeżenia Agabusa nie dotyczyły relacji pogan i Żydów w Kościele.

Jeśli chodzi o Wieczernik, to nadal nie wiem, dlaczego kojarzysz go z Ulicą Prostą. Nie odpowiedziałeś na moje pytanie, ale żądasz, żebym ja odpowiadał na Twoje. Wieczernik ma prawo pisać, co mu się podoba, a ja nie jestem członkiem tego Kościoła. Jakaś pani napisała, co myśli. Jej prawo. Mamy w Polsce wolność słowa.

shaun napisał(a):
Odpowiem tak, „synagoga szatana” pasuje do praktyk okultystycznych, które również mają miejsce w nwo gdzie również mogą między innymi zasiadac Zydzi. A do Żydów odnosi się tak jak sprawa agentów którzy podają się za Polakow, a nimi nie są i działają na szkodę mojego kraju. Z wersetów wynika, że Żydzi, którzy się za nich podają , a nimi nie są wkomponowali się w srodowisko do tego stopnia, że nie można odróżnic jednego od drugiego i gdyby to nie mialo znaczenia Jezus by o tym nie wspomniał.
Ale gdzie tam jest napisane o Żydach w tych fragmentach Objawienia? Pokaż dokładnie. To,że jakiś fragment Ci do czegoś "pasuje" nie świadczy, że mówi o tym, co Tobie pasuje. Jezus mówi o jakichś ludziach ze zgromadzenia (synagogi) szatana. Nadal nie wiem, jaki oni mają związek z Żydami, skoro nimi nie są. Możesz taki związek wykazać? I co to ma wspólnego z tymi, którzy podają się za Polaków?

shaun napisał(a):
Co do [Łuk19:10; Mat.18:11] Związek widzę taki, że to co zginęlo lub zaginęło to nie to samo czego jest pełno
To w ogóle nie ma nic wspólnego z ilością, tylko ze stanem duchowym. Pan Jezus przyszedł zbawić tych, którzy znajdują się w stanie potępienia po prostu. A chodzi Mu przede wszystkim o dom Izraela czyli synów Abrahamowych:

"A Jezus rzekł do niego: Dziś zbawienie stało się udziałem domu tego, ponieważ i on jest synem Abrahamowym. Przyszedł bowiem Syn Człowieczy, aby szukać i zbawić to, co zginęło" [Łuk. 19:9-10]

shaun napisał(a):
resztka wg Pawła (powołuje sie na Izajasza, poźniej sam o tym pisze), to potwierdza więc wnioskuję, ze caly Izrael to będzie resztką lecz jeśli masz swoją interpretację chetnie popatrzę. Wcześniej wyjaśnilem wersy z Objawienia o synagodze szatana i o podających się za Żydów. Antychryst ma do tego tyle, że będzie tępic Żydow w drugiej połowie swoich rzadow możliwe więc, że zostanie ich garstka, resztka. W pierwszej części jego rządów najprawdopodobniej zginie sporo chrześcijan więc trudno nawet powiedzieć czy bedą w stanie komukolwiek pomoc.
W chwili obecnej (za czasów Pawła i dzisiaj) resztka Izraela to jest mała garstka. Ale w czasach ostatecznych nawróci się cały Izrael, który pozostanie przy życiu, czyli jedna trzecia populacji [Rzym. 11:26-27 por. Zach. 12-14 i Mal. 3:2-4]. W czasie wielkiego ucisku zginie bardzo wielu chrześcijan, to prawda. Ale ci, którzy zostaną przy życiu i będą pomagać Żydom według ciała, zostaną wprowadzeni do 1000-letniego Królestwa i zaludnią je [Mat. 25:31-46].

Talibów w Klewkach sobie darujmy według zasady, którą głosisz. NWO to nie są talibowie w Klewkach. I w dodatku nie ma do nic wspólnego z judeoflią Kościoła.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 04, 2012 10:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 24, 2009 12:08 am
Posty: 56
Cytuj:
1. Czy na podstawie Rzym. 15:26-27 wierzący z pogan są dłużnikami Żydów? W tym również Ty?
2. Jeśli tak, to czym polega ten dług?
3. Jeśli tak, to jak powinni ten dług "spłacać" wierzący z pogan? Jak moglibyśmy my?

Proszę bardzo, mam nadzieję, ze również odpowiesz na moje pytania.

1.Owszem wynika z tych słów, że powinnismy usłużyć i, że jesteśmy dłuznikami. Proszę zwrócić uwagę na to iż, Pawel jechal tam z poslugą czyli na pewno nie ograniczylo się to tylko do darów materialnych , po wtore składka byla na biednych, jeśli więc są tam jacyś biedni to powinno się ich wspomoc, co do tego mam jednak wątpliwości że są jacyś biedni w tych czasach tam no i „powinniśmy”czyli ofiara ma być z serca , anie z musu. Nie wynika z tekstu , że przede wszyskim wsparli tych w Jerozolimie prawdopodobnie mieli im z czego dać. Do tego „powinni im też są cielesnemi usługiwać”[BG] wskazuje iz nie tylko cielesnymi.
2.Dług polega na tym, dzięki ich niewierze my zostalismy wszczepieni w ten narod.
3. Powinniśmy wspirerać prawdziwych Żydow duchowo i materialnie w miare możliwości, nie zaniedbując swoich domownikow wiary. Dlatego tez probuję dotrzec do tego, że jest różnica pomiędzy prawdziwymi Żydami a nie prawdziwymi, co Ty generalizujesz nie rozróżniając ich i na sile usiłujesz wmówić problem z Żydami.
Mnie podoba się wszystko co pisze w Piśmie, lecz niektore fragmenty nie zawsze są tak jasne jak inne, dziękuj Bogu , że Ty jestes wszyskowiedzący i rozumiejący.
Cytuj:
Wiem, że nie podoba Ci się to, co jest napisane w Dz. Ap. 24:16-17, bo masz problem z Żydami. Dlatego mam dla Ciebie kolejne pytanie:

To , że mam inny punkt widzenia niż Ty nie oznacza, że mam problem z Żydami. Trochę dlugie to pytanie :D
Cytuj:
"Po wielu zaś latach przybyłem, aby narodowi memu przynieść jałmużny i złożyć ofiary, przy czym natknęli się na mnie w świątyni, gdy zostałem oczyszczony, bez tłumu i zgiełku, pewni Żydzi z Azji (...)" [Dz. Ap. 24:16-17]

1. Czy Kościół pod bezpośrednim kierunkiem żyjących apostołów błogosławił niewierzącym Żydom?
2. Jeśli tak, to jak się to błogosławieństwo przejawiało w opisanym przypadku?
3. Czy powinniśmy naśladować ówczesny Kościół w jego stosunku do Izraela? Jeśli tak, to dlaczego? Jeśli nie, to dlaczego?
4. Czy czujesz się spadkobiercą duchowym Kościoła apostolskiego?
5. Jeśli tak, to jaki powinien być Twój stosunek do niewierzących Żydów?
6. Apostoł Paweł powiedział, żeby go naśladować jak on naśladuje Chrystusa [I Kor. 11:1]. Jaki był stosunek Pawła do narodu żydowskiego?


1.Tak.
2.Materialnie.
3.Powinniśmy przez wspieranie duchowe i materialne prawdziwych Żydów.
4.Tak.
5.Modlę się o ich zbawienie.
6.Oczywiście naśladować mamy Jezusa najpierw, później Pawła fragment z Koryntian odnosi się w tym przypadku do tego aby oddawać Bogu chwałe we wszyskim co robimy wers 31 oraz 33 „Jak i ja staram się pod kazdym względem podobać się wszystkim , nie szukając korzyści wlasnej, lecz wielu aby byli zbawieni”. Ciekawe kto wyrywa z kontkstu przeczytaj kilka wersów wcześniej.

Paweł zachęcał też do pozostania w stanie wolnym, z tego co kiedyś pisaleś kawalerem nie jestes więc idąc Twoim sposobem konstruowania pytań i oczekiwania odpowiedzi nie usluchaleś go.

Cytuj:
Jeśli chodzi o Wieczernik, to nadal nie wiem, dlaczego kojarzysz go z Ulicą Prostą. Nie odpowiedziałeś na moje pytanie, ale żądasz, żebym ja odpowiadał na Twoje. Wieczernik ma prawo pisać, co mu się podoba, a ja nie jestem członkiem tego Kościoła. Jakaś pani napisała, co myśli. Jej prawo. Mamy w Polsce wolność słowa.

Ja pierwszy prosiłem na samym początku o skomentowanie Twojej opinii na ten artykul, jednak ciągle odbijasz pileczkę nie chcac odpowiedzieć I nieładnie mi wmawiasz, że to Ty zadaleś pytanie, wiec i ja nie odpowiem Ci jaki zwiazek ma UP z Wieczernikiem.
Cytuj:
Ale gdzie tam jest napisane o Żydach w tych fragmentach Objawienia? Pokaż dokładnie.

Cytuj:
Nadal nie wiem, jaki oni mają związek z Żydami, skoro nimi nie są. Możesz taki związek wykazać? I co to ma wspólnego z tymi, którzy podają się za Polaków?

"Oto Ja ci daję [ludzi] z synagogi szatana, spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami - a nie są nimi, lecz kłamią."
"Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty - i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami, a nie są nimi, lecz synagogą szatana."

[Obj.2:9;3:9]
"Ale nie jest tak, jakoby miało zawieść Słowo Boże. Albowiem nie wszyscy, którzy pochodzą z Izraela, są Izraelem; (7) i nie wszyscy są dziećmi, dlatego że są potomstwem Abrahamowym, lecz jest tak: Od Izaaka zwać się będzie potomstwo twoje. (8) To znaczy, że nie dzieci cielesne są dziećmi Bożymi, lecz dzieci obietnicy liczą się za potomstwo." [Rzym. 9:6-8]
Cały rozdział 9 jest ciekawy tej kwestii.

Ktoś kto podaje się za Żyda(lub jest nim ale nie z obietnicy) wykrzywia obraz tego prawdziwego , napisane też ,że lży , więc jeśli Ty bedziesz patrzal na wszystkich Zydów , a nie rozrożnisz tych „falszywych „ to może się okazać, że wspierasz ich niekoniecznie dobre uczynki.
W myśl Rzym.9:6-8 mogą to być Żydzi.
I tutaj związek z Kościołem jest oczywisty bo traktowanie (wspieranie, oddawanie dlugu)jednakowo Żydów (odrodzonych i nieodrodzonych) na równi z tymi którzy ich lżą (nawet jeśli mają pochodzenie Zydowskie lub mieszkają w Izraelu(to akurat nie ma znaczenia)) prowadzi do czynnego uczestnictwa Kościola w grzechu. Widac tez to dobrze na przykladzie kościołow ,o których podałem przykład czy choćby USA(prawie jak symbioza z Izraelem)- największe zwiedzenia są z tamtąd. Nikt jadnak nie chce tego widzieć.
Przecież zresztą tlumaczylem wcześniej -co ma wspólnego Polak z tym kto nawet urodzil się w Polsce- ale działa na rzecz innej grupy i dąży do zniszczenia swojego państwa.
Cytuj:

W chwili obecnej (za czasów Pawła i dzisiaj) resztka Izraela to jest mała garstka. Ale w czasach ostatecznych nawróci się cały Izrael, który pozostanie przy życiu, czyli jedna trzecia populacji [Rzym. 11:26-27 por. Zach. 12-14 i Mal. 3:2-4]. W czasie wielkiego ucisku zginie bardzo wielu chrześcijan, to prawda. Ale ci, którzy zostaną przy życiu i będą pomagać Żydom według ciała, zostaną wprowadzeni do 1000-letniego Królestwa i zaludnią je [Mat. 25:31-46].

Co masz na mysli mowiac„czasy ostateczne?
Gdzie w tych fragm. mowa o trzeciej cz.populacji?

Fragment z Zachariasza wg. mnie odnosi się do czasu po wielkim ucisku jak sobie wyobrażasz , że Pan wybierze sobie Jeruzalem z Antychrystem który czyni ochydę spustoszenia(17,18)? Proszę odpowiedzieć.
Tak samo Malachiasz wskazuje na oczyszczenie świątyni po bałaganie wprowadzonym przez antychrysta,- po co mialby Bóg oczyszczac świątynie, jak ma ich przecedzić -,kiedy wpierw uwierzą w antychrysta? Ciekawy tez jest ten fragment Mal 3:5 „Wtedy przybędę do was na sąd i wystąpię jako świadek szybki przeciw uprawiającym czary i cudzołożnikom, i krzywoprzysięzcom, i uciskającym najemników, wdowę i sierotę, i przeciw tym, co gnębią obcych, a Mnie się nie lękają - mówi Pan Zastępów”-kogo ma na myśli? Jak ulał opis pasuje do tych co się podają za Zydow a nimi nie są i gnębią innych ludzi.
[Mat. 25:31-46].
„cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście”. Na tej podstawie widze to , że chodzi o najmniejszych braci, jeśli więc jasne, że chodzi o tzw. resztkę z Żydów lecz nie tylko do nich te slowa odnoszę. Przeciez Jezus mówił wprost do Żydów , a dopiero po zeslaniu Ducha Św. Przeslanie objęło i nas, czyż nie?
Ale odpowiedz gdzie tu widzisz że warunkiem wejścia do ery millenijnej jest pomoc dla podających się za Żydow?

Dlaczego większosc obietnic dotyczących Izraela próbuje się dopasować akurat do tych (obecnych)czasow skoro właściwsze wydaje się umiejscowienie w erze millenijnej lub mesjańskiej?
Żeby bylo jasne nie mam nic przeciwko wspieraniu Żydów(odrodzonych lub nie) ale budzi moje obawywspierał , popieranie tych którzy manipuluja i kreują nieprawdziwy obraz ,wspólpracują politycznie w celu powolania Antychrysta bo nie mam zamiaru brać na swoje barki ich grzechow i w nich uczestniczyć.
Odpowiedziałem najlepiej jak potrafilem, chętnie wysłucham Twoich argumentow, nie zakładam, że moje spostżerzenia , obawy są sluszne.
Proszę też odpowiedziec na parę mioch pytań:

Czy na podstawie Rzym.9:6-8 istnieje różnica pomiędzy Żydami?

Czy na podstawie Rzym 9:6-8 , każdy potomek Abrahama dostąpi obietnicy ojców?

Wykaż, że faryzeusze z fragmentu Jana 8:38-49 to „synowie Abrahama z obietnicy”.

Jak rozumiesz Rzym 9:27?

Czy błogoslawieństwo dla wszystkich narodów[1 mój.12:3] będzie przed Wielkim Uciskiem? Jeśli tak to będzie ono duchowe czy materialne czy oba?

Wyjaśnij jak obecnie wspierasz Żydow(konkrete działania materialne)?

Gdzie w Bibli występuje symbol Gwiazdy Dawida znanej również jako pieczęć Salomonowa(tutaj link do strony żydowskiej co sami o niej mowią http://www.jewfaq.org/signs.htm)?
A jeżeli nie występuje to dlaczego jest narodowym symbolem państwa Izrael?

Pozdrawiam.
Poadrawiam.

_________________
Psalm 1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt cze 05, 2012 9:44 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
shaun napisał(a):
Dług polega na tym, dzięki ich niewierze my zostalismy wszczepieni w ten narod.
:shock: Gdzie to jest napisane w Biblii? Pokaż mi miejsce, gdzie jest napisane, że dług polega na tym. Przeczytaj jeszcze raz Rzym. 15:26-27 i zobacz, na czym polega dług, bo chyba rzeczywiście nie chcesz widzieć:

"Macedonia bowiem i Achaja postanowiły urządzić składkę na ubogich spośród świętych w Jerozolimie. Tak jest, postanowiły, bo też w samej rzeczy są ich dłużnikami, gdyż jeżeli poganie stali się uczestnikami ich dóbr duchowych, to powinni usłużyć im dobrami doczesnymi" [Rzym. 15:26-17]

Czy teraz jest dla Ciebie jasne, że masz dług wobec Żydów, bo stałeś się uczestnikiem ich dóbr duchowych?

shaun napisał(a):
Dlatego tez probuję dotrzec do tego, że jest różnica pomiędzy prawdziwymi Żydami a nie prawdziwymi, co Ty generalizujesz nie rozróżniając ich i na sile usiłujesz wmówić problem z Żydami.
Jeśli chodzi o stosunek Boga i Kościoła do Żydów jako narodu wybranego, to nie ma różnicy między "prawdziwymi" a "nieprawdziwymi". Wierzący Żydzi są naszymi braćmi, a niewierzący są nadal wybrani i ponieważ Bóg ich miłuje ze względu na ojców, my też powinniśmy. To Ty robisz sztuczną różnicę w tej kwestii, choć ona z Biblii nie wynika. Wynika z antysemickich postaw w Kościele, które zwalczam, bo pochodzą od diabła.

shaun napisał(a):
Powinniśmy przez wspieranie duchowe i materialne prawdziwych Żydów.
1. W którym miejscu Dz. Ap. 24:16-17 jest napisane o "prawdziwych Żydach" albo "nieprawdziwych Żydach"?
2. Czy Paweł złożył w świątyni dary i jałmużny dla "prawdziwych Żydów" czy dla "nieprawdziwych"?
3. Skoro Kościół wspierał materialnie niewierzących Żydów, to oni byli "prawdziwi" czy "nieprawdziwi"?
4. I w ogóle kim są "prawdziwi Żydzi" i "nieprawdziwi Żydzi"?
5. Jeśli "nieprawdziwi Żydzi" nie są Żydami, to kim są? Kosmitami?

shaun napisał(a):
Oczywiście naśladować mamy Jezusa najpierw, później Pawła fragment z Koryntian odnosi się w tym przypadku do tego aby oddawać Bogu chwałe we wszyskim co robimy wers 31 oraz 33 „Jak i ja staram się pod kazdym względem podobać się wszystkim, nie szukając korzyści wlasnej, lecz wielu aby byli zbawieni”. Ciekawe kto wyrywa z kontkstu przeczytaj kilka wersów wcześniej.
To nie jest odpowiedź na moje pytanie. Ja pytałem, jaki był stosunek Pawła do niewierzących jako całości Żydów. Pozytywny czy negatywny?

shaun napisał(a):
Paweł zachęcał też do pozostania w stanie wolnym, z tego co kiedyś pisaleś kawalerem nie jestes więc idąc Twoim sposobem konstruowania pytań i oczekiwania odpowiedzi nie usluchaleś go
Rozmawiamy o Kościele i jego stosunku do Żydów, a nie o stanie cywilnym Pawła. Już drugi raz próbujesz wykręcić się sianem.

shaun napisał(a):
"Ale nie jest tak, jakoby miało zawieść Słowo Boże. Albowiem nie wszyscy, którzy pochodzą z Izraela, są Izraelem; (7) i nie wszyscy są dziećmi, dlatego że są potomstwem Abrahamowym, lecz jest tak: Od Izaaka zwać się będzie potomstwo twoje. (8) To znaczy, że nie dzieci cielesne są dziećmi Bożymi, lecz dzieci obietnicy liczą się za potomstwo." [Rzym. 9:6-8]. Cały rozdział 9 jest ciekawy tej kwestii.
Po pierwsze, Biblia nigdzie nie mówi, że niewierzący Żydzi nie są Żydami. A Rzym 9 mówi, że nie wszyscy Żydzi dziedziczą obietnicę Abrahama, Izaaka i Jakuba. Chodzi o dzieci Abrahama według wiary. Co do narodowości, Paweł nazywa Izraelem również tych Żydów, którzy są niewierzący:

"Bracia! Pragnienie serca mego i modlitwa zanoszona do Boga zmierzają ku zbawieniu Izraela" [Rzym. 10:1]

shaun napisał(a):
traktowanie (wspieranie, oddawanie dlugu) jednakowo Żydów (odrodzonych i nieodrodzonych) na równi z tymi którzy ich lżą (nawet jeśli mają pochodzenie Zydowskie lub mieszkają w Izraelu (to akurat nie ma znaczenia) prowadzi do czynnego uczestnictwa Kościola w grzechu.
1. Co to znaczy "traktowanie na równi"?
2. Co Ewangelia mówi o traktowaniu tych, którzy lżą wierzących?
3. Czy Izrael jako cały naród jest umiłowany przez Boga ze względu na praojców, czy nie jest?
4. Jeśli tak, to czy my powinniśmy miłować Izraela czy nie?

shaun napisał(a):
Co masz na mysli mowiac "czasy ostateczne"?
W tym momencie mówię ściślej o Wielkim Ucisku, który dopiero nastąpi i będzie skierowany przeciwko Żydom [Jer. 30:7; Mat. 24:15-21]

shaun napisał(a):
Gdzie w tych fragm. mowa o trzeciej cz. populacji?
"I stanie się w całym kraju - mówi Pan: Dwie trzecie zginą i pomrą, a tylko trzecia część pozostanie z nim. Tę trzecią część wrzucę w ogień i będę ją wytapiał, jak się wytapia srebro, będę ją próbował, jak się próbuje złoto. Będzie wzywać mojego imienia i wysłucham ją. Ja powiem: Moim jest ludem, a ona odpowie: Pan jest moim Bogiem" [Zach. 13:8-9]

shaun napisał(a):
Fragment z Zachariasza wg. mnie odnosi się do czasu po wielkim ucisku jak sobie wyobrażasz, że Pan wybierze sobie Jeruzalem z Antychrystem który czyni ochydę spustoszenia (17,18)? Proszę odpowiedzieć.
Nie rozumiem pytania, bo jest dziwnie skonstruowane. O jakie wersety 17-18 chodzi? Jeśli o 14:17-18 to jest tam mowa o Erze Mesjańskiej, a nie o wielkim ucisku. Przeczytaj od wersetu 8 i skojarz sobie z fragmentami równoległymi na ten temat. Antychryst będzie już w jeziorze ognistym, a w Jeruzalem będzie królował Pan.

shaun napisał(a):
Tak samo Malachiasz wskazuje na oczyszczenie świątyni po bałaganie wprowadzonym przez antychrysta,- po co mialby Bóg oczyszczac świątynie, jak ma ich przecedzić - kiedy wpierw uwierzą w antychrysta? Ciekawy tez jest ten fragment Mal 3:5 „Wtedy przybędę do was na sąd i wystąpię jako świadek szybki przeciw uprawiającym czary i cudzołożnikom, i krzywoprzysięzcom, i uciskającym najemników, wdowę i sierotę, i przeciw tym, co gnębią obcych, a Mnie się nie lękają - mówi Pan Zastępów”- kogo ma na myśli? Jak ulał opis pasuje do tych co się podają za Zydow a nimi nie są i gnębią innych ludzi.
Malachiasz pisze o Żydach, a nie o tych, którzy podają się za Żydów.

"Wtedy przyjdę do was na sąd i rychło wystąpię jako oskarżyciel czarowników, cudzołożników i krzywoprzysięzców, tych, którzy uciskają najemnika, wdowę i sierotę, gnębią obcego przybysza, a mnie się nie boją - mówi Pan Zastępów. Zaiste Ja, Pan, nie zmieniam się, lecz i wy nie przestaliście być synami Jakuba" [Mal. 3:5-6]

Czy synowie Jakuba to nie Żydzi? Jeśli nie Żydzi to kto? Kosmici?

shaun napisał(a):
[Mat. 25:31-46]. „cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście”. Na tej podstawie widze to, że chodzi o najmniejszych braci, jeśli więc jasne, że chodzi o tzw. resztkę z Żydów lecz nie tylko do nich te slowa odnoszę. Przeciez Jezus mówił wprost do Żydów, a dopiero po zeslaniu Ducha Św. Przeslanie objęło i nas, czyż nie? Ale odpowiedz gdzie tu widzisz że warunkiem wejścia do ery millenijnej jest pomoc dla podających się za Żydow?
W Mat. 25:31-46 Jezus mówił o zgromadzeniu narodów pogańskich po Jego Powtórnym Przyjściu. Mówił o poganach, choć bezpośrednio mówił do żydowskich uczniów. Wielki Ucisk będzie dotyczył wszystkich Żydów, bo będzie to "czas utrapienia dla Jakuba" [Jer. 30:7] i dwie trzecie z nich zginą [Zach. 13:7-8]. Jezus nie mówi nic o "podawaniu się za Żydów" i nie mówi o pomocy "prawdziwym" czy "nieprawdziwym" Żydom. Takie rozróżnienie wprowadzasz Ty, bo w tekście go nie ma. A jest Ci ono potrzebne, żeby usprawiedliwić brak miłości do "nieprawdziwych Żydów". Tymczasem Jezus mówi o swoich braciach według ciała, czyli o Żydach po prostu. Gdyby mówił tylko o wierzących Żydach, to powiedziałby "braci waszych", a nie "moich braci". Ponadto, to samo wydarzenie jest opisane w Księdze Joela 3:6-21

"Bo oto w owych dniach i w owym czasie, gdy odmienię los Judy i Jeruzalemu, zgromadzę wszystkie narody i sprowadzę je do Doliny Józafata, i tam się z nimi rozprawię z powodu mojego ludu i mojego dziedzictwa, Izraela, ponieważ rozproszyli je między ludy pogańskie i podzielili mój kraj" [Joel 3:6-7]

Twoje podziały na "prawdziwych Żydów" i nieprawdziwych Żydów" nie wynikają z tekstu Biblii, tylko są wsadzane do tekstu na podstawie błędnych założeń. Po prostu pomieszałeś teksty mówiące o tym, że nie wszyscy Żydzi są dziedzicami obietnicy z tekstami mówiącymi o stosunku Boga i Kościoła do tego narodu jako całości. Bóg ich umiłował i my też powinniśmy. Pierwszy Kościół im błogosławił (również materialnie) i my też powinniśmy (jeśli zachodzi taka potrzeba).

shaun napisał(a):
Czy na podstawie Rzym.9:6-8 istnieje różnica pomiędzy Żydami?
Tak - w sensie dziedziczenia obietnicy Abrahama, Izaaka i Jakuba. I tylko o tym mówi ten tekst. Czytaj dalej, a dowiesz się, że cały naród żydowski jest wybrany i umiłowany przez Boga ze względu na praojców [Rzym. 11:28-29].

shaun napisał(a):
Czy na podstawie Rzym 9:6-8 , każdy potomek Abrahama dostąpi obietnicy ojców?
Nie, nie każdy. Co nie unieważnia miłości Boga do całego Izraela mimo to. Po prostu jedno nie ma związku z drugim:

"Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców. Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże"

shaun napisał(a):
Wykaż, że faryzeusze z fragmentu Jana 8:38-49 to „synowie Abrahama z obietnicy”
Po pierwsze, tam w ogóle nie ma mowy o faryzeuszach. Jezus rozmawia w tym fragmencie z Żydami, którzy w Niego uwierzyli [Jan 8:31]. Po drugie, nie da się wykazać, że oni byli dziećmi obietnicy, bo nie byli. Po trzecie, Jezus nie mówi tutaj do całego narodu i nie o to w tym tekście chodzi. Znowu mylisz dwie sprawy: dziedziczenie obietnicy Abrahamowej i stosunek Boga do całego narodu żydowskiego - również do tych, którzy obietnicy nie dziedziczą. Bóg ich wszystkich miłuje i Ty też powinieneś. Tymczasem Ty szukasz wymówki, żeby nie miłować Izraela jako całości.

shaun napisał(a):
Jak rozumiesz Rzym 9:27?
W kontekście. Pan ocali resztę Izraela, bo tak powiedział. Jedna trzecia Izraela przeżyje wielki ucisk. I wtedy cały Izrael będzie zbawiony:

"A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą, i w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba. A to będzie przymierze moje z nimi, gdy zgładzę grzechy ich" [Rzym. 11:25-27]

Dlatego nie wynoś się nad odłamane gałęzie szlachetnego drzewa oliwnego, bo jeśli nie wytrwasz w dobroci, to i Ty będziesz odcięty:

"Powiesz tedy: Odłamane zostały gałęzie, abym ja był wszczepiony. Słusznie! Odłamane zostały z powodu niewiary, ty zaś trwasz dzięki wierze; wzbijaj się w pychę, ale się strzeż.  Jeśli bowiem Bóg nie oszczędził gałęzi naturalnych, nie oszczędzi też ciebie. Zważ tedy na dobrotliwość i surowość Bożą - surowość dla tych, którzy upadli, a dobrotliwość Bożą względem ciebie, o ile wytrwasz w dobroci, bo inaczej i ty będziesz odcięty" [Rzym. 11:19-22]

shaun napisał(a):
Czy błogoslawieństwo dla wszystkich narodów [1 mój.12:3] będzie przed Wielkim Uciskiem? Jeśli tak to będzie ono duchowe czy materialne czy oba?
Błogosławieństwo dla wszystkich narodów to jest usprawiedliwienie z wiary i otrzymanie Ducha Świętego [Gal. 3:5-8]. Błogosławieństwa dla narodu żydowskiego w obietnicy Abrahamowej możesz przeczytać w I Mojż. 15:18-21, a ich potwierdzenie u proroków.

shaun napisał(a):
Wyjaśnij jak obecnie wspierasz Żydów (konkretne działania materialne)?
Tak jak mogę. Nie bardzo mogę ich wspierać finansowo, więc wspieram ich stukając w materialne klawisze i tłumacząc biblijną prawdę o narodzie wybranym takim ludziom jak Ty. Przeciwstawiam się również antysemityzmowi (szczególnie w Kościele) i tłumaczę książki dotyczące Żydów. Polecam Ci szczególnie jedną, którą mamy na stronie w pdf. Warto przeczytać. Może wtedy skojarzysz, skąd się wzięły niektóre Twoje poglądy prezentowane w tej dyskusji:

http://ulicaprosta.lap.pl/pdf/kosciol_i_zydzi.pdf

shaun napisał(a):
Gdzie w Biblii występuje symbol Gwiazdy Dawida znanej również jako pieczęć Salomonowa (tutaj link do strony żydowskiej co sami o niej mowią http://www.jewfaq.org/signs.htm)? A jeżeli nie występuje to dlaczego jest narodowym symbolem państwa Izrael?
Nie przypominam sobie, żeby ten symbol występował w Biblii. Nie przypominam sobie również, żeby Bóg odwołał swoją miłość do narodu wybranego ze względu na jakiekolwiek symbole lub ich brak w Biblii. Jeśli odwołał, to czy możesz przytoczyć taki fragment?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 07, 2012 11:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 24, 2009 12:08 am
Posty: 56
Cytuj:
1. Co to znaczy "traktowanie na równi"?
2. Co Ewangelia mówi o traktowaniu tych, którzy lżą wierzących?
3. Czy Izrael jako cały naród jest umiłowany przez Boga ze względu na praojców, czy nie jest?
4. Jeśli tak, to czy my powinniśmy miłować Izraela czy nie?


1.Chodzi w wspieranie materialne. Czyli tych , którzy potrzebują (mają niewystarczająco)powinno się wspierać.
2.Aby ich błogosławić. To akurat solidny dowód aby to robić w stosunku do wszystkich, jednak materialne wspieranie tych , którzy i tak mają za dużo to pomylka wole wesprzec tych co potrzebują nawet jeśli nie są Żydami. Zreszta po powtórnym przyjściu Pana ci co pozostaną bedą prześladowani i większość zginie więc nawet nasuwa się wniosek iż jakakolwiek wspieranie będzie niemożliwe i to właśnie Żydzi z antychrystem i tymi co przyjmą znamię bestii przyczynia się do tego. Wnioskuję więc, że główny priorytet to błogoslawienie duchowe ma teraz największe znaczenie. Nie jestem tez pewien , ze z fragmentu wynika o wspieraniu materialnym.
3.Cały jest umiłowany ale nie wszyscy są „synami obietnicy”.
4.Oczywiście milować.Miłowac nie znaczy jednak glaskać i siedzieć cicho jak ktoś robi źle, wlaśnie takich ludzi, przyjaciół sobie cenię , którzy mowią tak – tak, nie – nie, jeśli ktoś mnie kocha to nie będzie owijać w bawełne jak zobaczy , coś co nie przystoi chrześcijaninowi. Ziemscy ojcowie są dobrzy jak użyją czasem „rózgi”, Bóg robi podobnie „kogo miłuje tego smaga”. Zaglaskanie wynika z Twoich wypowiedzi, traktujesz wszystko co nie jest pozytywne na temat Izraelitow jako atak na nich.
Cytuj:
To nie jest odpowiedź na moje pytanie. Ja pytałem, jaki był stosunek Pawła do niewierzących jako całości Żydów. Pozytywny czy negatywny?

Pozytywny. Ja to traktuję jako zalecenie , a nie mus. Po pierwsze:"Ochotnego dawce Bóg miluje", po drugie czesto wyzwala to negatywne zachowania, czyli dam "stówę" , dostane więcej chyba też dlatego to tak nie dziala, poza błogosławieństwem Ducha Świętego liczenie na bogactwo to pomylka piszę to w kontekście zwiedzonych kościolów materialnie wspierających państwo Izrael. Nie sadzę też aby błogoslawienie materialne przejawialo się na to duchowe w tym przypadku.

To jest różnica wskazanie na pewne błędy od ataków mających na celu wywolanie antysemickich nastrojów. Ślepy nie jestem i widzę wyraźnie ataki na Żydów, które często są wywoływane jako tematy zastępcze polityków. W Polsce zwlaszcza bo nie ma jako tako innych nacji więc im najcześciej się dostaje, ostatnio nawet Barak wznowil swoimi wypowiedziami dziwne emocje.Sami Żydzi zresztą przesladuja chocby tych wierzących. Jednak nie o tego typu zachowaniach pisałem. Chodzilo o to , ze czasami pewne zachowania wierzących wydają się chybić celu, skoro Pan wybral swój naród i go prowadzi to doprowadzi go tam dgzie trzeba ja jednak nie chcę czynnie wspierać tego co nie jest zgodne z moim sumieniem.

Cytuj:
Tak jak mogę. Nie bardzo mogę ich wspierać finansowo, więc wspieram ich stukając w materialne klawisze i tłumacząc biblijną prawdę o narodzie wybranym takim ludziom jak Ty. Przeciwstawiam się również antysemityzmowi (szczególnie w Kościele) i tłumaczę książki dotyczące Żydów. Polecam Ci szczególnie jedną, którą mamy na stronie w pdf. Warto przeczytać. Może wtedy skojarzysz, skąd się wzięły niektóre Twoje poglądy prezentowane w tej dyskusji:

http://ulicaprosta.lap.pl/pdf/kosciol_i_zydzi.pdf


Dzięki za link do książki, aczkolwiek znalazłem ją kilka dni wcześniej i zacząłem, jak przeczytam całość dam znać. Niedlugo mam zamiar spezentować sobie komentarz D.H. Sterna z Vocatio i mam nadzieję, że kilka spraw też się rozjaśni jeśli chodzi o porównania, przypowieści. Jeśli masz jakieś linki do ciekawych komentarzy biblijnych w necie chętnie zajrze.

Jeszce jedno-skoro Żydzi mesjańscy bedą mieć udział w zaślubinach Oblubienicy rozumiem , że ziemskie obietnice ich nie dotycza? Takie pytanie mi się nasunęło w czasie tej dyskusji.

Na resztę odpowiem jak znajdę chwilę.
Pozdrawiam

_________________
Psalm 1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 08, 2012 9:22 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
shaun napisał(a):
2.Aby ich błogosławić. To akurat solidny dowód aby to robić w stosunku do wszystkich, jednak materialne wspieranie tych, którzy i tak mają za dużo to pomylka wole wesprzec tych co potrzebują nawet jeśli nie są Żydami.
A wiesz, w jakich warunkach żyją dziesiątki tysięcy Żydów np. na Ukrainie? Czy może uważasz, że każdy Żyd to jest bankier w wypchanym portfelem?

shaun napisał(a):
Zreszta po powtórnym przyjściu Pana ci co pozostaną bedą prześladowani i większość zginie więc nawet nasuwa się wniosek iż jakakolwiek wspieranie będzie niemożliwe
A czy my żyjemy już teraz w czasie prześladowań i ginie już teraz 2/3 Żydów?

shaun napisał(a):
i to właśnie Żydzi z antychrystem i tymi co przyjmą znamię bestii przyczynia się do tego. Wnioskuję więc, że główny priorytet to błogoslawienie duchowe ma teraz największe znaczenie. Nie jestem tez pewien, ze z fragmentu wynika o wspieraniu materialnym.
Proszę wykazać na podstawie Biblii, że Żydzi przyczynią się do prześladowań Żydów w czasach ostatecznych.

"Macedonia bowiem i Achaja postanowiły urządzić składkę na ubogich spośród świętych w Jerozolimie. Tak jest, postanowiły, bo też w samej rzeczy są ich dłużnikami, gdyż jeżeli poganie stali się uczestnikami ich dóbr duchowych, to powinni usłużyć im dobrami doczesnymi" [Rzym. 15:26-27]

Czy składka i wspieranie dobrami doczesnymi to jest cokolwiek innego niż wspieranie materialne? Naprawdę aż tak wielkie masz problemy z umiłowaniem Żydów, że nie rozumiesz prostego tekstu i nie jesteś pewien, co on oznacza? Pytam, bo nie rozumiem, jakie motywacje musi mieć człowiek, który nie rozumie tak prostego tekstu. Bo o niezdolność czytania ze zrozumieniem na poziomie szkoły podstawowej raczej Cię nie posądzam.

shaun napisał(a):
SW" napisał(a):
Czy Izrael jako cały naród jest umiłowany przez Boga ze względu na praojców, czy nie jest?
Cały jest umiłowany ale nie wszyscy są „synami obietnicy”.
Skoro cały Izrael jest umiłowany przez Boga, a Paweł pisze, że niewierzący Żydzi są umiłowani ze względu na praojców, to czy my również nie powinniśmy miłować niewierzących Żydów ze względu na praojców? Przecież mamy postępować jak Bóg. A Bóg miłuje Żydów niezależnie od tego, czy są synami obietnicy, czy nie są. I to jest napisane w tekście wprost.

shaun napisał(a):
SW napisał(a):
Jeśli tak, to czy my powinniśmy miłować Izraela czy nie?
Oczywiście milować. Miłowac nie znaczy jednak glaskać i siedzieć cicho jak ktoś robi źle, wlaśnie takich ludzi, przyjaciół sobie cenię, którzy mowią tak – tak, nie – nie, jeśli ktoś mnie kocha to nie będzie owijać w bawełne jak zobaczy, coś co nie przystoi chrześcijaninowi. Ziemscy ojcowie są dobrzy jak użyją czasem „rózgi”, Bóg robi podobnie „kogo miłuje tego smaga”. Zaglaskanie wynika z Twoich wypowiedzi, traktujesz wszystko co nie jest pozytywne na temat Izraelitow jako atak na nich.
Czy Ty jesteś ojcem Izraela albo jego Bogiem? W którym miejscu Biblii Bóg pozwala Kościołowi na to, żeby przyłączał się do wrogów Izraela albo powtarzał ich oskarżenia? Co Biblia mówi na temat stosunku Kościoła do niewierzących Żydów? Proszę o konkretne fragmenty mówiące na ten temat - nie te o swoiście definiowanej "miłości" pozwalającej na wspólne działania z antysemitami, i nie te o swoiście pojmowanej "prawdzie", polegającej na cytowaniu niesprawdzonych źródeł wyolbrzymiających winy Żydów, jak to już miało miejsce w tym wątku. W imię tak pojmowanej "prawdy" można cytować nawet diabła, bo on jest oskarżycielem i chętnie przedstawia winy każdego człowieka w sposób niesprawiedliwy.

shaun napisał(a):
SW napisał(a):
Ja pytałem, jaki był stosunek Pawła do niewierzących jako całości Żydów. Pozytywny czy negatywny?
Pozytywny. Ja to traktuję jako zalecenie, a nie mus.
W takim razie skoro Paweł traktował pozytywnie niewierzących Żydów jako całość, to przeczytaj, czy naśladowanie go było poleceniem, czy tylko zaleceniem:

"Bądźcie naśladowcami moimi, jak i ja jestem naśladowcą Chrystusa" [I Kor. 11:1]

W którym miejscu swojego nauczania Paweł napisał, że mamy go naśladować we wszystkim z wyjątkiem stosunku do niewierzących Żydów, który w jego przypadku był pozytywny?

shaun napisał(a):
Po pierwsze: "Ochotnego dawce Bóg miluje", po drugie czesto wyzwala to negatywne zachowania, czyli dam "stówę", dostane więcej chyba też dlatego to tak nie dziala, poza błogosławieństwem Ducha Świętego liczenie na bogactwo to pomylka piszę to w kontekście zwiedzonych kościolów materialnie wspierających państwo Izrael. Nie sadzę też aby błogoslawienie materialne przejawialo się na to duchowe w tym przypadku.
Pomyliłeś fragmenty i znowu stosujesz fałszywą analogię. Stosunek do Izraela nie wynika z ochoty, tylko z naśladowania Boga:

"Jako dzieci posłuszne nie kierujcie się pożądliwościami, jakie poprzednio wami władały w czasie nieświadomości waszej, lecz za przykładem świętego, który was powołał, sami też bądźcie świętymi we wszelkim postępowaniu waszym, ponieważ napisano: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty" [I Piotra 1:14-15]

Bóg miłuje nieodrodzonych Żydów, którzy są przeciwni Ewangelii. Miłuje ich ze względu na praojców. My mamy dług w stosunku do nich, bo jako poganie uczestniczymy w ich dobrach duchowych [Rzym. 15:26-27], zostaliśmy wszczepieni w ich drzewo oliwne [Rzym. 11:13-24] i weszliśmy w przymierze, które należy do ich narodu [Jer. 31:31-34; Rzym. 9:4; Hebr. 8:8-13]. Dlatego jako poganie nie powinniśmy podkreślać, że oni zostali wyłamani, lecz się strzec, by wytrwać w dobroci [Rzym. 11:19-23]. I robić to, co najwcześniejszy Kościół robił w stosunku do niewierzących Żydów jako całości. Ty proponujesz coś, czego ten Kościół nie robił.

shaun napisał(a):
piszę to w kontekście zwiedzonych kościolów materialnie wspierających państwo Izrael. Nie sadzę też aby błogoslawienie materialne przejawialo się na to duchowe w tym przypadku.
Nie wiem, czy zwiedzione Kościoły wspierają materialnie państwo Izrael. Wiem, że wiele kościołów wspiera materialnie setki tysięcy Żydów żyjących np. na Ukrainie w skrajnej nędzy. Ci wierzący, których znam osobiście, robią to z miłości do Żydów i z posłuszeństwa Słowu Bożemu, a nie z pożądliwości pieniędzy. A swoja drogą Bóg zawarł przymierze z Abrahamem i powiedział, że ci, ktrzy błogosławią jego i jego potomstwo, będę błogosławieni. Ci, którzy przeklinają, będą mieli problemy, ponieważ Izrael jako cały naród jest jak źrenica Bożego oka. Odnośniki już podawałem.

shaun napisał(a):
Chodzilo o to, ze czasami pewne zachowania wierzących wydają się chybić celu, skoro Pan wybral swój naród i go prowadzi to doprowadzi go tam dgzie trzeba ja jednak nie chcę czynnie wspierać tego co nie jest zgodne z moim sumieniem.
My jako Kościół mamy "robić swoje" i mieć taki stosunek do niewierzących Żydów, jaki ma Bóg i jaki miał najwcześniejszy Kościół. Czyli pozytywny - a jeśli widzimy ich uchybienia, to nie powinniśmy stawać w jednym szeregu z ich wrogami w imię "prawdy", którą ci wrogowie głoszą - to byłaby hipokryzja. Obawiam się, że rozróżnienie tego, co i jak "czynnie wspierać", a czego nie wspierać w tym temacie, wziąłeś z jakichś innych źródeł niż Biblia i osobista modlitwa.

shaun napisał(a):
Niedlugo mam zamiar spezentować sobie komentarz D.H. Sterna z Vocatio i mam nadzieję, że kilka spraw też się rozjaśni jeśli chodzi o porównania, przypowieści. Jeśli masz jakieś linki do ciekawych komentarzy biblijnych w necie chętnie zajrze.
:D To mi się podoba. Chętnie Ci służę źródłami, tylko muszę wiedzieć, w jakim temacie i czy mogą to być źródła anglojęzyczne, bo tych jest zdecydowanie więcej.

shaun napisał(a):
Jeszce jedno-skoro Żydzi mesjańscy bedą mieć udział w zaślubinach Oblubienicy rozumiem, że ziemskie obietnice ich nie dotycza? Takie pytanie mi się nasunęło w czasie tej dyskusji.
Ziemskie obietnice jak najbardziej dotyczą Żydów mesjańskich. Przecież będą rządzić Izraelem w czasach 1000-letniego Królestwa [np. Mat. 19:28 i prorocy]. Będą wtedy mieli kraj w granicach opisanych dokładnie przez Ezechiela i pokazanych ogólnie Abrahamowi. A to wszystko po zaślubinach Oblubienicy w niebie i jej przyjściem wraz z Panem Jezusem na ziemię w ramach Powtórnego Przyjścia. Chyba, że masz na myśli jakieś inne obietnice, dotyczące Izraela na ziemi przed 1000-letnim Królestwem. Bo one też istnieją.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 08, 2012 3:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 24, 2009 12:08 am
Posty: 56
Cytuj:
A wiesz, w jakich warunkach żyją dziesiątki tysięcy Żydów np. na Ukrainie?

Wiem bo sam z tym zetknlem.Pokaz gdzie pisałem aby nie wspierać potrzebujących ?
Cytuj:
Proszę wykazać na podstawie Biblii, że Żydzi przyczynią się do prześladowań Żydów w czasach ostatecznych.

Rzym.11:27 -co robi nieprzyjaciel? Nic dobrego, przesladuje.
Czasy ostateczne trwają od 2000 lat. Paweł i inni spodziewali się „rychłego” przyjścia Pana.
Ostatnio sluchałem świadectw nawrócenia kilku Żydów i mówili wprost , ze Żydzi ich też prześladuja nie wszyscy oczywiście.
Jana 16:2,3 Wyłączą was z synagogi. Owszem, nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie.
Chyba jasno wynika że o Żydach tu pisze? Czy to jest przeklinanie zydów? Nie bardzo wiem o co Ci chodzi?

"Macedonia bowiem i Achaja postanowiły urządzić składkę na ubogich spośród świętych w Jerozolimie. Tak jest, postanowiły, bo też w samej rzeczy są ich dłużnikami, gdyż jeżeli poganie stali się uczestnikami ich dóbr duchowych, to powinni usłużyć im dobrami doczesnymi" [Rzym. 15:26-27]
Użyłeś tego fragmentu aby pokazać, mi , że trzeba wspierać materialnie zydow. W odpowiedzi napisałem, że owszem trzeba lecz nie jest dobre gdy wspieramy innych a na naszym podwórku są potrzebujący, głodni, nadzy.

Nie odniosłeś się do terminu „przeklinać” ,o którym pisalem na początku, więc pokaż gdzie pisałem aby przeklinać Żydów?
Cytuj:
W którym miejscu Biblii Bóg pozwala Kościołowi na to, żeby przyłączał się do wrogów Izraela albo powtarzał ich oskarżenia?

Pokarz gdzie to wyczytaleś w moich postach.
Cytuj:
bo on jest oskarżycielem

Oskarzanie , a „przyprowadzenie brata do życia” to dwie rożne sprawy zresztą Koriel to zrozumial:
Koriel napisał:
Cytuj:
Jako Żyd zapewniam Cię, że jeśli mi jakis brat, siostra, albo nawet niewierzący wytknie grzech, czy chociażby jakieś niefajne zachowanie, to nie nazwę go antysemitą. Nawet podziękuję.

SW napisał
Cytuj:
W którym miejscu swojego nauczania Paweł napisał, że mamy go naśladować we wszystkim z wyjątkiem stosunku do niewierzących Żydów, który w jego przypadku był pozytywny?

Fajne pytania zadajesz :lol: ,jak znajdę napiszę :lol:
Zachęcasz mnie do patrzenia całosciowo , a sam trzymasz się jednego czy dwoch wersów w kółko.
Przcież chodzi tu o to aby wszystko czynic na chwale Bożą. Paweł wiele dał dobrych przykładow i wiele powinno się naśladować, nie znaczy , że dokładnie wszystko trzeba robić tak samo [1Kor11:1].
Zresztą w Rzymian 12 :1-21 jest zawarta kwintesencja, 13 wers o wspieraniu,14 o blogoslawieniu nieprzyjaciól chodzi o modlitwę. 12:9 „Miłość ma być nieobludna”, jak mam milować to nieobludnie-tu masz odpowiedź na intencje.
Cytuj:
Chętnie Ci służę źródłami, tylko muszę wiedzieć, w jakim temacie i czy mogą to być źródła anglojęzyczne

Interesują mnie komentarze biblijne ostatnio szczegolni do ks.Objawienia :D oraz zwyczaje żydowskie w świetle przypowieści , mogą być po angielsku po polsku tez proszę te które sa dostępne. Znalazłem komentarz katolicki ale mam watpliwosci nt.tzw.przekazu :lol:
Cytuj:
Ziemskie obietnice jak najbardziej dotyczą Żydów mesjańskich. Przecież będą rządzić Izraelem w czasach 1000-letniego Królestwa [np. Mat. 19:28 i prorocy]. Będą wtedy mieli kraj w granicach opisanych dokładnie przez Ezechiela i pokazanych ogólnie Abrahamowi. A to wszystko po zaślubinach Oblubienicy w niebie i jej przyjściem wraz z Panem Jezusem na ziemię w ramach Powtórnego Przyjścia. Chyba, że masz na myśli jakieś inne obietnice, dotyczące Izraela na ziemi przed 1000-letnim Królestwem. Bo one też istnieją.

Rozumiem, ze ci co będą brać udział w zaślubinach z Barankiem będą w niebie jak aniołowie .To jak do nich odnoszą się ziemskie obietnice? Nie rozumiem tego jesli odrodzeni Izraelici przy pochwyceniu będą tworzyc Oblubienice to jak się to ma do ich obietnic ziemskich?
Pozdrawiam

_________________
Psalm 1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 08, 2012 4:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
shaun the sheep napisał(a):
Cytuj:
A wiesz, w jakich warunkach żyją dziesiątki tysięcy Żydów np. na Ukrainie?

Wiem bo sam z tym zetknlem. Pokaz gdzie pisałem aby nie wspierać potrzebujących?
Napisałeś o tych, którzy mają za dużo w kontekście rozmowy o pomocy Żydom. A Ty uciekasz do "innych potrzebujących".

shaun napisał(a):
SW napisał(a):
]Proszę wykazać na podstawie Biblii, że Żydzi przyczynią się do prześladowań Żydów w czasach ostatecznych.
Rzym.11:27 - co robi nieprzyjaciel? Nic dobrego, przesladuje. Czasy ostateczne trwają od 2000 lat. Paweł i inni spodziewali się „rychłego” przyjścia Pana. Ostatnio sluchałem świadectw nawrócenia kilku Żydów i mówili wprost, ze Żydzi ich też prześladuja nie wszyscy oczywiście. Jana 16:2,3 Wyłączą was z synagogi. Owszem, nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie. Chyba jasno wynika że o Żydach tu pisze? Czy to jest przeklinanie zydów? Nie bardzo wiem o co Ci chodzi?
Proszę, nie udawaj Greka. Mówimy o niewierzących Żydach jako całości, a nie o faryzeuszach wyłączających z synagogi. Rzym 11:27 nie ma tu nic do rzeczy. Odwoływałeś się do czasów Anrychrysta:

shaun napisał(a):
i to właśnie Żydzi z antychrystem i tymi co przyjmą znamię bestii przyczynia się do tego.
Dlatego ja pytam o czasy Antychrysta - gdzie jest w Biblii napisane, że za czasów Antychrysta Żydzi będą prześladować Żydów? Proszę, nie rób sobie ze mnie żartów i dyskutuj poważnie, albo nie dyskutuj wcale.

shaun napisał(a):
"Macedonia bowiem i Achaja postanowiły urządzić składkę na ubogich spośród świętych w Jerozolimie. Tak jest, postanowiły, bo też w samej rzeczy są ich dłużnikami, gdyż jeżeli poganie stali się uczestnikami ich dóbr duchowych, to powinni usłużyć im dobrami doczesnymi" [Rzym. 15:26-27]

Użyłeś tego fragmentu aby pokazać, mi , że trzeba wspierać materialnie zydow. W odpowiedzi napisałem, że owszem trzeba lecz nie jest dobre gdy wspieramy innych a na naszym podwórku są potrzebujący, głodni, nadzy.
Ty po prostu uciekasz od tematu - pokazałem Ci już, że mieszasz dwie osobne kwestie czyli wspieranie materialne swoich braci i wspieranie niewierzących Żydów. A my nie rozmawiamy o tym, co jest ważniejsze, tylko o tym, że powinniśmy wspierać materialnie niewierzących Żydów, jak to czynił Kościół pod bezpośrednim przywództwem apostołów. Te dwie rzeczy nie muszą się wykluczać.

shaun napisał(a):
Nie odniosłeś się do terminu „przeklinać”, o którym pisalem na początku, więc pokaż gdzie pisałem aby przeklinać Żydów?
A czy ja napisałem, że Ty tak napisałeś? W którym miejscu?

shaun napisał(a):
SW napisał(a):
W którym miejscu Biblii Bóg pozwala Kościołowi na to, żeby przyłączał się do wrogów Izraela albo powtarzał ich oskarżenia?
Pokarz gdzie to wyczytaleś w moich postach.
A gdzie ja napisałem, że Ty tak napisałeś? Zadałem Ci proste pytanie i oczekuję odpowiedzi. Jeśli Bóg na to Kościołowi nie pozwala, to napisz, że nie pozwala. Ja odpowiedziałem na Twoje pytania zadane w podobny sposób.

shaun napisał(a):
SW napisał(a):
bo on jest oskarżycielem
Oskarzanie , a "przyprowadzenie brata do życia" to dwie rożne sprawy zresztą Koriel to zrozumial (...)
Ale przecież niewierzący Żydzi nie są Twoimi braćmi. Koriel Ci odpisał o wzajemnym napominaniu w Kościele, a nie o wymyślaniu teorii spiskowych na temat niewierzących Żydów i dzieleniu Żydów na "prawdziwych" i "nieprawdziwych". Krótko mówiąc, próbujesz zbaczać od tematu.

shaun napisał(a):
SW napisał(a):
W którym miejscu swojego nauczania Paweł napisał, że mamy go naśladować we wszystkim z wyjątkiem stosunku do niewierzących Żydów, który w jego przypadku był pozytywny?
Fajne pytania zadajesz :lol: jak znajdę napiszę :lol:
Liczę na to, że się nie będziesz wykręcał od odpowiedzi. :D

shaun napisał(a):
Zachęcasz mnie do patrzenia całosciowo , a sam trzymasz się jednego czy dwoch wersów w kółko.
Bo od nich uciekasz jak nie przymierzając diabeł od święconej wody. A one obalają po prostu Twoją teorię, że możemy niewierzących Żydów traktować niebiblijnie, bo są "nieprawdziwi".

shaun napisał(a):
Przcież chodzi tu o to aby wszystko czynic na chwale Bożą. Paweł wiele dał dobrych przykładow i wiele powinno się naśladować, nie znaczy, że dokładnie wszystko trzeba robić tak samo [1Kor 11:1].
Znów próbujesz się wykręcić. Wczesny Kościół pod bezpośrednim przywództwem apostołów modlił się za niewierzących Żydów [Rzym. 10:1], pomagał im materialnie [Dz. Ap. 24:17-19, uznawał, że są nadal wybrani i że co do wybrania są umiłowani przez Boga ze względu na praojców [Rzym. 11:28-29]. Mimo, że Twoim zdaniem byli "nieprawdziwymi Żydami". A Twój stosunek do tych samych Żydów jest diametralnie inny od stosunku apostoła Pawła i ówczesnego Kościoła. Możesz mi wyjaśnić, dlaczego tak się dziele?

shaun napisał(a):
Zresztą w Rzymian 12 :1-21 jest zawarta kwintesencja, 13 wers o wspieraniu, 14 o blogoslawieniu nieprzyjaciól chodzi o modlitwę. 12:9 „Miłość ma być nieobludna”, jak mam milować to nieobludnie - tu masz odpowiedź na intencje.
Jeśli masz problem z miłowaniem kogokolwiek, ponieważ uważasz, że byłoby to z Twojej strony obłudne, to Ty się zastanów, czy Twoja wiara w Słowo Boże nie jest przypadkiem obłudna.

shaun napisał(a):
SW napisał(a):
Chętnie Ci służę źródłami, tylko muszę wiedzieć, w jakim temacie i czy mogą to być źródła anglojęzyczne
Interesują mnie komentarze biblijne ostatnio szczegolni do ks. Objawienia :D oraz zwyczaje żydowskie w świetle przypowieści, mogą być po angielsku po polsku tez proszę te które sa dostępne. Znalazłem komentarz katolicki ale mam watpliwosci nt.tzw.przekazu :lol:
Ok, postaram się coś znaleźć, aczkolwiek temat jest bardzo obszerny.

shaun napisał(a):
SW napisał(a):
Ziemskie obietnice jak najbardziej dotyczą Żydów mesjańskich. Przecież będą rządzić Izraelem w czasach 1000-letniego Królestwa [np. Mat. 19:28 i prorocy]. Będą wtedy mieli kraj w granicach opisanych dokładnie przez Ezechiela i pokazanych ogólnie Abrahamowi. A to wszystko po zaślubinach Oblubienicy w niebie i jej przyjściem wraz z Panem Jezusem na ziemię w ramach Powtórnego Przyjścia. Chyba, że masz na myśli jakieś inne obietnice, dotyczące Izraela na ziemi przed 1000-letnim Królestwem. Bo one też istnieją.
Rozumiem, ze ci co będą brać udział w zaślubinach z Barankiem będą w niebie jak aniołowie. To jak do nich odnoszą się ziemskie obietnice? Nie rozumiem tego jesli odrodzeni Izraelici przy pochwyceniu będą tworzyć Oblubienice to jak się to ma do ich obietnic ziemskich? Pozdrawiam
Ano tak, że 1000-letnie Królestwo będzie miało miejsce na ziemi, a po zaślubinach Kościół zstąpi na ziemię z Panem, żeby w 1000-letnim Królestwie rządzić. A w 1000-letnim Królestwie będzie państwo Izrael obiecane Abrahamowi. Nie wiem, czy się rozumiemy jeśli chodzi o "ziemskie obietnice". Mógłbyś wyjaśnić, co przez to rozumiesz?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 08, 2012 6:26 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Jeśli mamy miłować naszych nieprzyjaciół, to mamy też miłować Żydów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL