www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt maja 10, 2024 1:46 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 39  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sty 20, 2012 7:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Lisie, możesz uważać i pisać co chcesz, ale wróć do Słowa i proś Ducha Świętego aby objawił Ci co to znaczy: "uczynki miłości"

Wiesz co, daruj sobie mentorskie komentarze. Ani mnie nie znasz, ani nie piszę o Tobie, ani nie mam nic do twojego pochodzenia żydowskiego.
Nie pisałem o wszystkich Żydach, ile razy mam się powtarzać? Cieszy mnie twoja wiara w Jezusa Pana i tyle.
Nie spiskujesz na rzecz NWO, więc o co Ci chodzi? Nie przyjmujesz do wiadomości, że taki spisek jest od dawna realizowany przez ludzi różnych narodowości, polityków, iluminatów, masonów, lichwiarzy, okultystów, w tym Żydów w znacznej mierze - twoja sprawa. Przypominam jednak, że antychryst nie spadnie z nieba, a znamię bestii nie będzie przyjmowane na promocjach w Biedronce.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 20, 2012 7:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Swego czasu Makabi, też pochodzenia żydowskiego, zwrócił tu uwagę na pewną manierę filosemitów - zbrodnie Niemca, zbrodnie Polaka, zbrodnie Ukraińca można i są normalnie komentowane, opisywane, ale opis zbrodni Żyda - jest już wykroczeniem antysemickim, wręcz tematem tabu. Uruchamiane są całe paragrafy irracjonalnych argumentów, straszy się Biblią, wmawia się nienawiść, etc. Żałosne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 20, 2012 9:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Zbrodnie na Żydach dlatego, że są Żydami, są efektem antysemityzmu - nie trzeba być filosemitą, żeby to zauważyć. W tym wątku mówimy o stosunku Kościoła do Żydów. Kościół powinien mieć do Żydów stosunek biblijny, a nie taki, jaki mają niewierzący. To również jest proste. Biblijny stosunek do Żydów nie zakłada nieustannego oskarżania ich o spiski przy wykorzystaniu materiałów, za które powinno być wstyd średnio wrażliwemu człowiekowi, już nie wspominając o chrześcijanach.

To, czy Antychryst będzie Żydem, nie ma żadnego związku ze stosunkiem Kościoła do Żydów jako narodu. To, że niektórzy Żydzi są zbrodniarzami (tak jak niektórzy członkowie wszystkich narodów) również nie powinno rzutować na stosunek Kościoła do Żydów. Biblia mówi, że mamy Żydów błogosławić [I Mojż. 12:3], modlić się za nich [Rzym. 10:1] i głosić im Ewangelię [Rzym. 1:16]. Mamy również pamiętać o ich roli w planie zbawienia, o której mówi cała Biblia. A Biblia nie mówi o żydowskich spiskach, ani nawet o tym, że to Żydzi zorganizują Żydom taki holocaust, o jakim Hitler mógłby tylko pomarzyć.

Proszę Cię, lisie, żebyś zaczął wreszcie posługiwać się w tej dyskusji Biblią zamiast antysemicką propagandą i spiskowymi teoriami. Jak na razie nie wskazałeś w nauczaniu biblijnym żadnej sugestii, wedle której poganie wszczepieni w drzewo oliwne Izraela mieliby traktować odłamane gałęzie naturalne w taki sposób, w jaki traktuje je sam diabeł.

Skoro nie docierają do Ciebie napomnienia ze strony użytkowników, to może ja postawię sprawę jasno. Albo zaczniemy rozmawiać na temat wątku odnosząc się do Słowa Bożego i stamtąd będziemy czerpać wskazówki, jak powinniśmy podchodzić do Żydów jako Kościół, albo po prostu przenieś się na jakieś forum będące własnością ludzi, którzy zajmują się głównie anty-żydowską nagonką, teoriami spisków i tym podobnymi przejawami "miłości do Żydów".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 20, 2012 9:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 5:10 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Lublin, Warszawa, Kraków
Lisie,
wybacz mi mentorski ton. Ja go nie użyłem, ale skoro tak to odbierasz, przepraszam.
Co do słów o zbrodniach... Ja nie boję się mówić o zbrodniach jakiegokolwiek człowieka, ale ten mój przykład z Polakami, miał wykazać nonsens takich właśnie narodowych uogólnień. Nie ma zbrodni niemieckich, żydowskich, polskich, tureckich, ormiańskich, irackich, irańskich, i można by podstawić jakikolwiek naród. Są zbrodnie konkretnych ludzi, a i wśród wyznawców każdej wiary, sa mordercy i ofiary i nasze milczenie na ich temat wskaże kogo tak naprawdę wspieramy. To nie Polacy sprzedali moją rodzinę za kiełbasę, tylko konkretna sąsiadka, a jakże, Polka. To nie Turcy mordowali Ormian, tylko konkretni ludzie, przy sporym jak widać przyzwoleniu społecznym. To nie Polacy zabili Żydów w Jedwabnem, ale konkretni sąsiedzi. To nie Niemcy wymordowali Żydów w czasie II WŚ, ale tylko spora część tego narodu, która była zaangażowana w działania pewnej zbrodniczej partii. To nie Żydzi żądzą światem - jak insynuujesz, czy może nawet próbujesz uargumentować, tylko konkretni ludzie (?), których nacji nie znam. Zauważ że szatan chce zniszczyć naród Izraela, używa do tego ludzi ze wszystkich narodów. Dlaczego on to robi? Bo myśli że odbiera chwałę Bogu w ten sposób. Przyłączając się do antysemickiej propagandy, która wykoślawia, pomawia, kłamie, generalnie nie umie nic udowodnić, dołączasz do mentalnego ścieku, który pachnie siarką.
Przykro się czyta takie rzeczy, zwłaszcza, że znając Twoje inne słowa, w innych tematach, widzę że coś przeżyłeś z Bogiem.
Co do Makabiego, to już S Wawelski wcześniej, ale ja także, wyraził zaniepokojenie jego stanem ducha i poznania, gdyż po tym co pisał ostatnio, można wnioskować że chodzi jakby wężykiem... Ale modlę się o Ciebie Makabi. I nasze pochodzenie nie ma nic do rzeczy. Przed Bogiem bowiem nie ma Żyda ani nie-Żyda, wszyscy mamy równy dostęp do niego, przez krew ofiarną Jeszui, żydowskiego Mesjasza.
K.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 20, 2012 10:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Proszę Cię, lisie, żebyś zaczął wreszcie posługiwać się w tej dyskusji Biblią zamiast antysemicką propagandą i spiskowymi teoriami. Jak na razie nie wskazałeś w nauczaniu biblijnym żadnej sugestii, wedle której poganie wszczepieni w drzewo oliwne Izraela mieliby traktować odłamane gałęzie naturalne w taki sposób, w jaki traktuje je sam diabeł.

Już Ci odpowiadałem w tym temacie, Jezus i apostołowie nie przejmowali się tzw. poprawnością, ani regulaminami propagandy ADL. Chciwcy, kłamcy, obłudnicy, prześladowcy, fałszywi oskarżyciele, mordercy i gwałciciele kobiet byli piętnowani, pomimo żydowskiego pochodzenia. Nie ma świętych krów, nie jesteśmy w Indiach. Fragmenty znasz, to sobie poczytaj.

Cytuj:
Skoro nie docierają do Ciebie napomnienia ze strony użytkowników, to może ja postawię sprawę jasno.

Sprawę jasno może postawić Admin. Ty podobno nim nie jesteś, więc się nie rządź odsyłając mnie na inne forum, bo to nie ładnie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 20, 2012 10:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
lis napisał(a):
Już Ci odpowiadałem w tym temacie, Jezus i apostołowie nie przejmowali się tzw. poprawnością, ani regulaminami propagandy ADL. Chciwcy, kłamcy, obłudnicy, prześladowcy, fałszywi oskarżyciele, mordercy i gwałciciele kobiet byli piętnowani, pomimo żydowskiego pochodzenia. Nie ma świętych krów, nie jesteśmy w Indiach. Fragmenty znasz, to sobie poczytaj.
Proszę o konkretne fragmenty, mówiące o "światowym żydostwie", spisku Żydów w celu opanowania świata, rasowej lojalności Żydów, lucyferiańskim porządku tworzonym przez Żydów itd. - żeby wymienić tylko Twoją ostatnią wklejkę. Czekam.

Proszę również o biblijne potwierdzenie podkreślania żydowskiego pochodzenia fałszywych oskarżycieli, morderców i gwałcicieli kobiet. Wypowiedzi dotyczących faryzeuszy i judaizujących nie liczę, bo to były konkretne problemy i konkretne grupy nie przystające do dzisiejszej rzeczywistości. Czekam.

lis napisał(a):
Sprawę jasno może postawić Admin. Ty podobno nim nie jesteś, więc się nie rządź odsyłając mnie na inne forum, bo to nie ładnie.
Gospodarz strony również może postawić sprawę jasno - zwłaszcza, że regulamin forum jasno mówi, co jest tutaj punktem odniesienia. Patrz punkt pierwszy i drugi. Jeśli nie umiesz się zachować w czyimś domu, to albo zmień zachowanie, albo pomieszczenie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 20, 2012 10:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
To nie Polacy sprzedali moją rodzinę za kiełbasę, tylko konkretna sąsiadka, a jakże, Polka.

No widzisz, możesz o tym napisać i nikt nie robi z Ciebie oszołoma i nienawistnika Polaków. Dziwne, prawda?
Spróbuj napisać coś o Żydzie, który okradł Polaka, zostaniesz antysemitą, powiedz słowo o żydowskim oprawcy i zbrodniarzu stalinowskim - zostaniesz antysemitą:)

Cytuj:
To nie Żydzi żądzą światem - jak insynuujesz, czy może nawet próbujesz uargumentować, tylko konkretni ludzie

Ludzie rządzą światem, ludzie spiskują, ludzie wywołują wojny, planują totalną globalizację, ludzie niewolą ekonomicznie, ludzie piorą ludziom mózgi w mediach, ...
Ludzie.....ale broń Boże nie Żydzi:)

Cytuj:
Zauważ że szatan chce zniszczyć naród Izraela, używa do tego ludzi ze wszystkich narodów.

A nie-Żydów szatan nie próbuje zniszczyć i nie używa do tego ludzi ze wszystkich narodów, w tym Żydów, co? Otwórz oczy braciszku, to nie boli:)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 20, 2012 11:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Proszę o konkretne fragmenty......

z Biblii?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 20, 2012 11:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 5:10 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Lublin, Warszawa, Kraków
Lisie,
napisz prawdę o zbrodniarzu jakimkolwiek, ale w wątku do tego przeznaczonym, a Cię poprę. Ale twoim problemem jest to, że generalizujesz, a dwa, dotykasz palcami, bez cienia delikatności, źrenice Boga Najwyższego.
Ten przykład, niestety prawdziwy, z ta sąsiadką od kiełbasy, to było wskazanie na konkretną osobę, w konkretnym czasie - pani juz nie ma wśród żywych - a nie mówienie o Polakach co to za kiełbase Żydów sprzedawali i jeszcze ich okradli przy tym... Nie rozumiesz?


Cytuj:
Ludzie rządzą światem, ludzie spiskują, ludzie wywołują wojny, planują totalną globalizację, ludzie niewolą ekonomicznie, ludzie piorą ludziom mózgi w mediach, ...
Ludzie.....ale broń Boże nie Żydzi:)


Bez dowodów, nie mam śmiałości powiedzieć że Żydzi, Polacy, Rosjanie, Tatarzy czy ktokolwiek.
Prowadząc do absurdu twój prześmiewczy ton, doszedłbym do wniosku że Żydzi to nie ludzie... ale nie mam dowodów że to Żydzi, zresztą, jakie to ma znaczenie, aby podkreślić że ( o ile w ogóle) biora w tym udział jacyś Żydzi? Czemu nie uwypuklić roli Polaków, czy Ormian? Widzisz swoje antysemickie zacięcie?

K.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 20, 2012 11:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
lis napisał(a):
Cytuj:
Proszę o konkretne fragmenty......
z Biblii?
Nie, z "Koziołka Matołka". :D Jasne, że z Biblii, a nie z antysemickich broszurek. Przecież napisałeś, że "Jezus i apostołowie". No to dawaj.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 20, 2012 11:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Nie, z "Koziołka Matołka".

też umiem się śmiać, hahaha :D
poproszę w ramach rewanżu fragmenty z "koziołka matołka" o mordowaniu Żydów w Jedwabnem przez Polaków.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 20, 2012 11:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
napisz prawdę o zbrodniarzu jakimkolwiek, ale w wątku do tego przeznaczonym

Koriel, nie uważasz, że narzucanie komuś sposobu i treści pisania, gdy samemu w tym samym wątku nie stosujesz się do swojej propozycji - jest nieeleganckie?
Po co napisałeś o Niemcach, Polakach, Ormianach, Turkach, przecież mogłeś założyć wątek inny, prawda?

Aha, bo twoja wypowiedź jest w temacie, a moja jest antysemicka? I mija się z tenatem, cnd. Dziękuję.
Z mojej strony to wszystko, nie ma sensu przedłużać odbijanie piłeczki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 20, 2012 11:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Najpierw odpowiedz na moje pytania, bo pierwszy je zadałem. Potem porozmawiamy o tym, jak Bóg patrzy na wszystkich pogan, którzy łupią i mordują Żydów. Na podstawie Biblii oczywiście.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 20, 2012 11:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 5:10 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Lublin, Warszawa, Kraków
lis napisał(a):
Cytuj:
napisz prawdę o zbrodniarzu jakimkolwiek, ale w wątku do tego przeznaczonym

Koriel, nie uważasz, że narzucanie komuś sposobu i treści pisania, gdy samemu w tym samym wątku nie stosujesz się do swojej propozycji - jest nieeleganckie?
Po co napisałeś o Niemcach, Polakach, Ormianach, Turkach, przecież mogłeś założyć wątek inny, prawda?

Aha, bo twoja wypowiedź jest w temacie, a moja jest antysemicka? I mija się z tenatem, cnd. Dziękuję.
Z mojej strony to wszystko, nie ma sensu przedłużać odbijanie piłeczki.


Z całym szacunkiem Lisie, ale czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Czy moja wypowiedź udowadniała w jakikolwiek sposób to że Niemcy to czy tamto, podobnie jak Polacy czy inni? Czy nie była próbą pokazania Tobie, że takie generalizowanie jest nonsensem? Ja właśnie w ten sposób nie napisałem nic o Niemcach czy innych nacjach - nie rasach, jak próbował udowadniać pewien człowiek na którego sie powołałeś. Temat jest Judeofilia w Kościele. Więc nie widzę nic nieeleganckiego w pisaniu Ci abyś założył nowy watek jeśli chcesz omawiać inny temat... Moja wypowiedź jest nie w temacie stricte, ale jest odpowiedzią na Twoje szerokie rozumienie tematu i sprowadzenie go do absurdu...

K.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 20, 2012 11:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Najpierw odpowiedz na moje pytania, bo pierwszy je zadałem.


Odpowiedź już otrzymałeś wyżej.
ps. Biblia nie sprawozdaje o banksterach z FED, ani o mordercach z Jedwabnego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 39  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL