www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:16 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz gru 26, 2019 9:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Tytuł tego wątku nie brzmi "Judeofilia w kościele rzymskokatolickim", jak zdążyłeś zauważyć. Chodzi nam o Kościół czyli o ludzi odrodzonych. Nie o papieży. Poszukaj w udokumentowanych źródłach historycznych i pracach historyków specjalizujących się w tej dziedzinie. To nie jest forum, na którym dzielimy się amatorskimi materiałami i sensacją publicystyczną. Zaniżasz poziom. Obawiam się, żeby to nie był poziom magla.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz gru 26, 2019 11:49 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sie 28, 2009 9:17 pm
Posty: 118
Lokalizacja: Polska środkowo-wschodnia
Piesiec napisał(a):
Niedawno przeczytałem książkę W. S.....

Martwi mnie to, bo nie wiem co oprócz modlitwy można z tym wszystkim zrobić. Jak my, jako wierzący mamy o tym w ogóle mówić i jak się wobec tego ustosunkować? Bo ten temat raczej nie ucichnie

ppajda napisał(a):

Może pokrótce jeszcze parę zdań zapytanie Pieśca.
Moim zdaniem nie jesteśmy jako wierzący przymuszeni do tego, żeby mieć na takie tematy określone zdanie i musieć się ustosunkować. To kwestie, które rozstrzygną politycy, a których my rozstrzygać nie musimy.
.
To prawda , że nie musimy rozstrzygać ale Piesiec ma dylemat moralny( jak i wielu ludzi) . Politycy niekoniecznie rozstrzygną to zgodnie ze sprawiedliwością .
Myślę, że cała sprawa sprowadza się do 2 głównych kwestii.
Po 1 : Czy odzyskiwanie tzw."mienia bezspadkowego" przez Izrael jest zasadne, czy nie - w oczach Boga (nie w normach prawa międzynarodowego i rzymskiego).
Po 2 : Jeśli tak to czy metody odzyskania tegoż mienia są właściwe (sprawiedliwe, oparte na prawdziwych przesłankach), czy może raczej skupiono się na ich skuteczności odbiegając od poprawności historycznej. Jeśli to drugie to z czego to wynika.
Pomimo, że to wątek na nowy temat to- skoro zaczęty- dopowiem od siebie.
Ad. 1 Osobiście jestem za tym, że należy się im ( społeczności izraelskiej) mienie "bezspadkowe" chociażby dlatego, że nie była to normalna śmierć bezdzietnych itp. obywateli polskich narodowości żydowskiej , tylko brutalne wymordowanie i zagrabienie tegoż mienia ( nawet można powiedzieć :mordowanie w celu rabunkowym) To była chęć zniszczenia całego ludu izraelskiego, dlatego należy użyć majątku wymordowanych (i nie tylko) do odtworzenia i wzbogacenia i rozwoju tegoż ludu i kraju, który kiedyś utracili. Czy narody traktowali ich tak jak się powinno traktować przychodniów ? Takiej traumy nie przechodził żaden naród i komuś z zewnątrz trudno to zrozumieć. Poza tym proszę wspomnieć los beniaminitów (słusznie ukaranych ), jak zatroszczono się o resztkę ocalałych, lub o kosztowności "pożyczone " od Egipcjan w zamian za ciężką pracę. Poza tym Iz.60 rozdział daje do myślenia pomimo duchowego odniesienia.
Oczywiście trzeba by ustalić na ile powinni zwrócić to najeźdźcy (zagrabione lub zniszczone dobra) , na ile sami Polacy. Ponieważ Polska coś przebąkuje o odszkodowaniach od okupanta, to czy nie byłoby słuszne gdyby Izrael ją poparł i z tego odzyskał część odszkodowania ?
Ad.2 Według mnie zastosowano metodę bardziej skuteczną niż słuszną historycznie , ale nie wiadomo jak się sprawa dalej potoczy. Ja tym bardziej nie jestem historykiem i nie mnie oceniać. Gross ani Sumliński też nimi nie są, tylko jak oglądałem reklamy o "polskich obozach" i inne to wygląda mi na celowe zrobienie z nas gorszych niż jesteśmy, aby wzburzyć społeczność międzynarodową na Polaków i zmienić normy międzynarodowe co do prawa bezspadkowego .I niestety ma to miejsce po po ponad 70 latach od tych wydarzeń. Nie chcę tu wybraniać rodaków. Mam jakąś tam wiedzę.Moi dziadkowie do pewnego czasu przechowywali Żydów a" ktoś" z rodziny zajmuje się odszukiwaniem grobów pomordowanych Żydów po lasach i wspomaga pewną fundację. Opowiadał mi parę strasznych historii ...
To są moje przemyślenia na ten temat i tak to przedstawiam w dyskusjach. Absolutnie nie sugeruję tu, że mam rację, albo że mam to objawione...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt gru 27, 2019 11:33 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 27, 2019 9:59 pm
Posty: 26
Smok Wawelski napisał(a):
Tytuł tego wątku nie brzmi "Judeofilia w kościele rzymskokatolickim", jak zdążyłeś zauważyć. Chodzi nam o Kościół czyli o ludzi odrodzonych. Nie o papieży. Poszukaj w udokumentowanych źródłach historycznych i pracach historyków specjalizujących się w tej dziedzinie. To nie jest forum, na którym dzielimy się amatorskimi materiałami i sensacją publicystyczną. Zaniżasz poziom. Obawiam się, żeby to nie był poziom magla.


Jeżeli jest to nieodpowiedni wątek na te tematy to proszę o przeniesienie. Nie wiedziałem za bardzo gdzie o tym napisać a nie chciałem specjalnie tworzyć nowego wątku. Nie miałem zamiaru zaniżać poziomu, wiem że punktem odniesienia na forum nie są świeckie artykuły itp., tylko Słowo Boże. Wszak jest napisane:

Nie będziesz mówił fałszywego świadectwa przeciw twemu bliźniemu. [Uwspółcześniona Biblia Gdańska, Pwt 5:20]

Piusa XII co prawda nie spotkałem, ale muszę przyznać że dobrze o nim nie mówiłem, niektórzy chrześcijanie też za dobrze się o nim nie wyrażali, tytułując go chociażby „przyjacielem faszystów”, itd. Po przeczytaniu wywiadu z Kruppem zacząłem mieć wątpliwości czy Pius XII rzeczywiście zasługuje na takie łatki. Oczywiście nie zamierzam go bronić, wiem że w świetle Biblii był przywódcą fałszywego kościoła. Zbyt wielu konkretnych materiałów na jego temat nie znalazłem, chciałem tylko poznać opinię forumowiczów w tym temacie.

Z góry przepraszam za off-top.

_________________
Chleby z czasów Pana Jezusa z łatwością można było podzielić na tysiąc kawałków. :idea:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt gru 27, 2019 11:37 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
A mnie się zdaje, że ktoś nas chce koniecznie wciągnąć w politykę i propagandową bijatykę. Tu chyba nie chodzi o "dylematy moralne". Temat wątku jest jasny. Niepotrzebnie inni dają się sprowokować.

Oto fragment regulaminu naszego forum:

2. Forum Ulicy Prostej to miejsce, w którym dyskusje prowadzimy merytorycznie i na podstawie Biblii, czyli Pisma Starego i Nowego Testamentu, z pominięciem pism apokryficznych, zgodnie z nauką, że:

"Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany." [2Tym.3:16-17 BB]

3. Podawanie tekstów historycznych, autoryzowanych, naukowych wymaga wskazania ich źródła.

4. Z forum mogą korzystać wszyscy, którzy chcą dyskutować, wymieniać informacje, przestrzegać się, porównywać i wyjaśniać poglądy w tematach dotyczących życia i wiary, a także pytać w ramach szczerego poszukiwania prawdy

- przed założeniem wątku/tematu należy sprawdzić, czy podobny już nie istnieje [menu forum opcja: "Szukaj" ]
- wątki/tematy zakładamy w odpowiednich do tego działach
- nie powielamy tych samych wątków w różnych działach
- wskazane jest zapoznanie się z istniejącymi już postami na rozwijany temat
- piszmy zwięźle i możliwie krótko
- pytania również staramy się konstruować jednoproblemowo

Jeśli ktoś ma ochotę porozmawiać na temat reklam, niefachowych książek, polityce itp., to jest cała masa forów, na których można sobie poużywać.

Wyciągamy Słowo Boże, rzetelne źródła i dyskutujemy na temat tego, jak my mamy traktować naród wybrany jako odrodzeni ludzie (czyli Kościół). Źródła historyczne podawaliśmy już w tym wątku.

Piesiec napisał(a):
Nie będziesz mówił fałszywego świadectwa przeciw twemu bliźniemu
Fałszywość lub prawdziwość świadectwa w tym przypadku nie zależy od książki jakiegoś dziennikarza, tylko od źródeł historycznych i opisywanych tam faktów. My możemy myśleć, co chcemy, ale nie znając tych faktów z rzetelnych opracowań, najwyżej będziemy sądzić po pozorach, a nie sprawiedliwie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 14, 2020 1:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Ciekawe. Czyżby Pasztuni w Afganistanie pochodzili pochodzili od Izraela i byli grupą powiązaną z 10 zaginionymi plemionami? Ich zwyczaje i badania genetyczne wydają się to potwierdzać...

https://www.youtube.com/watch?v=RK8ZBPqnUbE
https://www.breakingisraelnews.com/1029 ... st-tribes/
http://goldfoot_genealogy.blogspot.com/ ... ns-of.html
https://www.indiatoday.in/magazine/soci ... 2006-11-06
http://joycebaynews.blogspot.com/2014/0 ... earch.html
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27159729
https://www.researchgate.net/publicatio ... y_Pakistan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 575 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL