www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 9:11 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 11, 2010 6:03 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 10:15 pm
Posty: 14
zapomniałem najważniejszego Smoku, skoro jesteś praktykiem to wiesz ,że w sprawach duchowych wojna toczy się nie na poziomie nauki ale na poziomie mocy :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 12, 2010 11:46 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 12, 2008 3:41 pm
Posty: 194
Chciałam dodać do tego, co pisala ani-isza:

Cytuj:
Czy zapowiedź uwolnienia ludzi z różnych rodzajów niewoli w Izajaszu dotyczy m.in. i takich [duchowych] więzów jakie są zapowiadającymi Mesjasza znakami rozpoznawczymi dla Izraela, a niemożliwymi do wykonania [egzorcyzmu] przed Mesjaszem?

"Nie będzie wołał ni podnosił głosu, nie da słyszeć krzyku swego na dworze. Nie złamie trzciny nadłamanej, nie zagasi knotka o nikłym płomyku. On niezachwianie przyniesie Prawo. Nie zniechęci się ani nie załamie, aż utrwali Prawo na ziemi, a Jego pouczenia wyczekują wyspy. Tak mówi Pan Bóg, który stworzył i rozpiął niebo, rozpostarł ziemię wraz z jej plonami, dał ludziom na niej dech ożywczy i tchnienie tym, co po niej chodzą. Ja, Pan, powołałem Cię słusznie, ująłem Cię za rękę i ukształtowałem, ustanowiłem Cię przymierzem dla ludzi, światłością dla narodów,abyś otworzył oczy niewidomym, ażebyś z zamknięcia wypuścił jeńców, z więzienia tych, co mieszkają w ciemności. Ja, któremu na imię jest Jahwe, chwały mojej nie odstąpię innemu ani czci mojej bożkom." [Iz. 42:2-8 BT i Iz. 35:4-5, Iz. 61:1-2 i powołanie się na to w Łk. 7:22]


Psalm 102:
(13) Ty zaś, o Panie, na wieki zasiadasz na tronie, a imię Twoje [trwa] przez wszystkie pokolenia. (14) Powstaniesz i okażesz litość Syjonowi, bo czas już, byś się nad nim zmiłował, <bo nadeszła godzina>. (15) Twoi bowiem słudzy miłują jego kamienie i użalają się nad jego gruzami. (16) Narody będą się bały imienia Pańskiego, i wszyscy królowie ziemi - Twej chwały, (17) bo Pan odbuduje Syjon i ukaże się w swej chwale, (18) przychyli się ku modlitwie opuszczonych i nie odrzuci ich modłów. (19) Należy to spisać dla pokolenia, co przyjdzie, a lud, który zostanie stworzony, niech wychwala Pana! (20) Bo Pan wejrzał z wysokiego przybytku swojego, popatrzył z nieba na ziemię, (21) aby usłyszeć jęki pojmanych, aby skazanych na śmierć uwolnić, (22) by imię Pańskie głoszono na Syjonie i Jego chwałę w Jeruzalem, (23) kiedy zgromadzą się razem narody i królestwa, by służyć Panu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 13, 2010 8:12 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
detektyw napisał(a):
Paweł mówi o słowie nauki w Kościele.

Zgadza się. Dokładnie mówi o słowie nauki "pysznych", którzy rozumieją więcej ponad to, co napisano [I Kor. 4:6]. Czyli tekst nie ma związku z wypędzaniem demonów. Zatem przytaczanie go jako argument w tej dyskusji nie ma sensu. O to mi chodziło. 8)

detektyw napisał(a):
Uważam, że nie należy słuchać tego co mówią demony gdyż jak mówi Słowo Boże diabeł jest ojcem kłamstwa i prawdy w nim nie ma. taki demon może podać ci różne imiona i nie będą one prawdziwe - to jeśli chodzi o wyrzucanie demonów przed zmartwychwstaniem Jezusa.

Owszem, wdawanie się w dyskusję z demonami nie ma sensu, ale my nie rozmawiamy o tym. Mówiliśmy, że przed przyjściem Jezusa wypędzano demony stosując określone rytuały, których elementem było zwrócenie się do demona "po imieniu". Mesjasz nie musiał tego robić. Ci, którzy wypędzają demony w Jego imieniu i autorytecie, też nie muszą. W Izraelu panowało przekonanie wynikające z nauki samych rabinów, że tylko Mesjasz będzie w stanie wypędzać demony bez znajomości ich imion. I o tym rozmawiamy w związku z kontekstem kulturowym Mat. 12:22-32.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 13, 2010 9:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 10:15 pm
Posty: 14
Smoku tak trochę żartobliwie - nie uważasz, że masz nieco demoniczną nazwę uzytkownika na tym forum i w tym temacie ?
:D
A tak poważnie skoro napisałeś ,że jesteś praktykiem, powiedz mi czy w egzorcyzmach które przeprowadzałeś demony się jakos manifestowały czy też nie ?

Odnosnie słowa pysznych z Koryntian to nie mogę sie zgodzić z twoją wypowiedzią gdyż z błednej nauki wychodzi niemoc i to też widać w usłudze rozsądzania duchów i uważam ,że ten cytat z Pisma o mocy Bożej jest uprawniony w naszych rozwżaniach bo sądzę ,że Paweł miał tez na myśli w tej wypowiedzi to, że same słowo nauki nic nie znaczy jeśli nie ma za nią mocy Bożej co widać dokładnie w służbie naszego Pana Jezusa.
"I zdumiewali się wszyscy, tak, iż pytali się nawzajem: co to jest?Nowa nauka głoszona z Mocą!Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są mu posłuszne"Mar.1.27
I specjalnie dla ciebie bracie Smoku "Bo ci, których Duch Boży prowadzi są dziećmi Bożymi"Rz.8.14.NIE ZAPOMINAJMY W CODZIENNYM ŻYCIU, ŻE BÓG OJCIEC I PAN JEZUS SĄ W NIEBIE A NA ZIEMI JEST NAM DANY DUCH ŚWIETY ABY PROWADZIŁ NAS ZGODNIE Z WOLĄ BOŻĄ
Pozdrawiam cię Smoku :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 14, 2010 8:54 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
detektyw1971 napisał(a):
Smoku tak trochę żartobliwie - nie uważasz, że masz nieco demoniczną nazwę uzytkownika na tym forum i w tym temacie? :D

A co wiesz na temat smoka wawelskiego i "Porwania Baltazara Gąbki"? Jak na razie zgorszeni moim nickiem są głównie ludzie nie dysponujący poczuciem humoru. Mam nadzieję, że się do nich nie zaliczasz. :D

detektyw napisał(a):
A tak poważnie skoro napisałeś, że jesteś praktykiem, powiedz mi czy w egzorcyzmach które przeprowadzałeś demony się jakos manifestowały czy też nie?

Tak, manifestowały się.

detektyw napisał(a):
Odnosnie słowa pysznych z Koryntian to nie mogę sie zgodzić z twoją wypowiedzią gdyż z błednej nauki wychodzi niemoc i to też widać w usłudze rozsądzania duchów i uważam, że ten cytat z Pisma o mocy Bożej jest uprawniony w naszych rozwżaniach bo sądzę, że Paweł miał tez na myśli w tej wypowiedzi to, że same słowo nauki nic nie znaczy jeśli nie ma za nią mocy Bożej co widać dokładnie w służbie naszego Pana Jezusa.

"I zdumiewali się wszyscy, tak, iż pytali się nawzajem: co to jest? Nowa nauka głoszona z Mocą! Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są mu posłuszne" Mar.1.27

Ja Cię bardzo przepraszam, ale trzymajmy sie tekstu zamiast skakać tam, gdzie nam wygodnie. I Kor. 3 i 4 mówi o nauczycielach, a nie o wypędzaniu demonów - i to jest kontekst wypowiedzi Pawła. Rozmawialiśmy o "słowie pysznych", co oznacza ich naukę, a nie słowa, jakimi zwracali się do demonów. A Ty próbujesz wnioskować o treści tego tekstu na podstawie... zupełnie innego tekstu, który mówi o wypędzaniu demonów przez Pana Jezusa, a nie o nauczaniu przez pysznych nauczycieli w Kościele. Kontekst mówi, że Jezus nauczał jako moc mający [Mar. 1:22], a następnie podaje przykłady mocy wypędzania demonów przez Jezusa [Mar. 1:23-32]. Mam wrażenie, że odchodzisz od tematu, wkładając w usta Pawła słowa, których nie napisał w tekście, o którym mówimy.

Paweł nie pisze, jaką moc ma na myśli w I Kor. 4:19. Zapowiada przysłanie do Koryntu Tymoteusza, którego zadaniem nie będzie wypędzanie demonów potwierdzające nauczanie Pawła, tylko zupełnie coś innego:

"Dlatego posłałem do was Tymoteusza, który jest moim umiłowanym i wiernym synem w Panu; ten wam przypomni postępowanie moje w Chrystusie, którego nauczam wszędzie, w każdym zborze" [I Kor. 4:17]

Przypominam, że mocą dysponują również fałszywi nauczyciele i prorocy, którzy twierdzą, że w imieniu Jezusa dokonują cudów, podczas gdy są wilkami w owczych skórach [Mat. 7:15-23]. Dlatego Paweł posyła Tymoteusza, który przypomni postępowanie Pawła, nauczane przez niego we wszystkich zborach. Sama moc nie jest potwierdzeniem autentyczności sługi Bożego. Jest nim "postępowanie w Chrystusie". Być może Pawłowi chodziło tutaj np. o moc przekonywania, bo pisze o tym wcześniej w tym samym liście:

"(...) a mowa moja i zwiastowanie moje nie były głoszone w przekonywających słowach mądrości, lecz objawiały się w nich Duch i moc" [I Kor. 2:4]

detektyw napisał(a):
I specjalnie dla ciebie bracie Smoku "Bo ci, których Duch Boży prowadzi są dziećmi Bożymi" Rz.8. 14. NIE ZAPOMINAJMY W CODZIENNYM ŻYCIU, ŻE BÓG OJCIEC I PAN JEZUS SĄ W NIEBIE A NA ZIEMI JEST NAM DANY DUCH ŚWIETY ABY PROWADZIŁ NAS ZGODNIE Z WOLĄ BOŻĄ

Dziękuję za dedykację. Nigdy nie twierdziłem, ani nie myślałem inaczej. Natomiast dobrze byłoby sprawdzać, czy aby na pewno duch, który nas prowadzi, jest Duchem Świętym - bo sama moc nie wystarczy. Antychryst i jego słudzy mają i będą mieć olbrzymią moc - nawet ogień z nieba będą ściągać na ziemię na oczach ludzi [Obj. 13:11-13]

Dlatego ja mam specjalnie dla Ciebie inną dedykację:

"A ja odniosłem to do siebie samego i do Apollosa przez wzgląd na was, bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano" [I Kor. 4:6]

I ja Ciebie pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 15, 2010 8:55 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn wrz 06, 2010 10:15 pm
Posty: 14
Smoku przyznaję ci rację i słusznośc.Mam poczucie humoru i dlatego tak ci napisałem.Zostań z Bogiem :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 22, 2010 9:07 am 
"CO MÓWI BIBLIA, A CO NAUKA CHARYZMATYKÓW

Oto przykłady przeramowania (paradygmatu) nauki biblijnej na użytek teologii „Vineyard"
(...)

22. UWALNIANIE OD DEMONÓW NASTĘPUJE POPRZEZ MOC DUCHA ŚWIĘTEGO I DZIEJE SIĘ POMIĘDZY DUCHEM ŚWIĘTYM A DEMONAMI.


Wierzącym została przekazana moc i autorytet nad demonami, dlatego podczas uwalniania należy dowiedzieć się najpierw o imię demona, można im też, a nawet należy rozkazywać, okazywać naszą wyższość i autorytet; a nawet szydzić z nich i drwić."

to ze strony; http://www.chlebznieba.pl/index.php?id=279

wiedz chyba nie jest to biblijne pytanie sie o imie demona!?

p.s. Ciekawe, ze sluchalam kiedys kazania, ktore mnie wogole nie przekonalo do takiego postepowania, gdzie pastor, weteran raczej mozna powiedziec, nie jakis tam mlodzik, mowil, ze musimy walczyc o swoja niezbawiona rodzine i kazal zwracac sie do diabla, by oddal nam niezbawionych czlonkow rodziny, na koniec powiedzial swiadectwo, ze jakas matka przez dluzszy czas kazala diablowi oddac jej syna i syn sie nawrocil, podobno. Co Wy myslicie o takich praktykach?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 22, 2010 2:38 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Cytuj:
Co Wy myslicie o takich praktykach?


Myślę, że nie mają uzasadnienia w Biblii. Człowiek się nawraca, kiedy szuka Boga, pokutuje ze swych grzechów, uwierzy w Jezusa. Nie trzeba się
z diabłem "targować" o duszę ludzką.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 24, 2010 10:42 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
agnieszkas napisał(a):
"CO MÓWI BIBLIA, A CO NAUKA CHARYZMATYKÓW" (...) to ze strony; http://www.chlebznieba.pl/index.php?id=279

Uważam, że wsadzanie wszystkich charyzmatyków do jednego worka z charyzmaniakami jest nie tylko niesprawiedliwe, ale również nie ma podstaw w rzeczywistości. Sam jestem charyzmatykiem i jak to się mówi "wypraszam sobie". 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 24, 2010 3:02 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
No n na tej stronie stoi jak byk, że zdrowe to są tylko 4 zbory :lol: A że żaden z nich charyzmatyczny nie jest...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 24, 2010 6:46 pm 
Smok Wawelski napisał(a):
agnieszkas napisał(a):
"CO MÓWI BIBLIA, A CO NAUKA CHARYZMATYKÓW" (...) to ze strony; http://www.chlebznieba.pl/index.php?id=279

Uważam, że wsadzanie wszystkich charyzmatyków do jednego worka z charyzmaniakami jest nie tylko niesprawiedliwe, ale również nie ma podstaw w rzeczywistości. Sam jestem charyzmatykiem i jak to się mówi "wypraszam sobie". 8)


Artykol pisal Emanuel M., ktory chyba i tutaj sie zarejestrowal, wiec chyba zrozumie prosbe !? :)

p.s dziekuje za odpowiedzi, bo poczulam sie zignorowana przez chwile.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 24, 2010 7:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
Owieczka napisał(a):
No n na tej stronie stoi jak byk, że zdrowe to są tylko 4 zbory :lol: A że żaden z nich charyzmatyczny nie jest...

jest takie przysłowie "każda Pliszka, swój ogonek chwali"

_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6
Obrazek
"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 28, 2013 6:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Leczy w imię Ducha Świętego, kopiąc chorych w twarz. Oto najdziwniejszy uzdrowiciel świata - http://niewiarygodne.pl/kat,1031985,tit ... omosc.html

Ciekawe który kosciół jako pierwszy zaprosi tego zwodziciela do Polski ??


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL