www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 10:10 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 18, 2010 2:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Jedidia napisał(a):
ani_isza napisał(a):
CIFI napisał(a):
VIP- Dom Modlitwy
24-godzinna modlitwa o Indie i misjonarzy w kraju, przebudzenie w Europie oraz modlitwa o wiele innych miejsc na świecie – oto główne cele małego, międzynarodowego zespołu modlitewnego. Chcemy by „ogień na ołtarzu stale płonął”
.


To jest inicjatywa "cifi". Mam udawać, że nie widzę tej praktyki? Poniżej napisałaś jednak, ze to czary... czy może "prawie nie polecałaś"?


Nie musisz udawać - można też zapytać o szczegóły 8)
Wiem, że hasło "24-godzinna modlitwa o przebudzenie" brzmi PDJ-owo, "Późno Deszczowo" itp. I wcale nie oczekuję ani od Ciebie ani nikogo innego, że taka "ciągła" modlitwa będzie się nagle podobać i nie będzie przeszkadzać. Znam ludzi zaangażowanych w tą 'inicjatywę modlitewną" i tylko dlatego mogłam zobaczyć, że ich sposób modlitwy jest zupełnie naturalny, nie "bojowniczo-wstawienniczo-gromiący", nie przeszkadzający nikomu pełnić obowiązków domowych czy zawodowych, naturalnie wpleciony w ich praktykowanie chrześcijaństwa. Nazwa może być myląca, ale w praktyce w tym konkretnym miejscu wygląda to nieco inaczej niż znamy to z Polski czy IHOPu czy innych tego typu miejsc.

Ale tak jak zaznaczyłam - nie musi być to coś akceptowanego przez każdego wierzącego i osobiście chciałabym zostawić to właśnie prywatnemu osądowi i ustosunkowaniu. Chciałabym tylko nie być posądzana o "polecanie inicjatyw wstawienniczych" 8) Chociaż to i tak nie ma większego znaczenia ostatecznie... :lol:
No więc chętnie zapytam, bo uważam, że "prywatny osąd" mamy mieć z JEDNYM PUNKTEM ODNIESIENIA [czyli Biblią i jeśli dotyczy kościoła to głównie z nauką dla kościoła]. Czemu służy 24 godzinna modlitwa za Indie?

ps 1.: Co ciekawe, wznoisły w treści i podoby do symboliki IHOP-owego Domu Modlitwy wstawienniczej, "ogień na ołtarzu" w aktualnej wersji już nie musi płonąć 8) [jak we wcześniejszej informacji]. A do bycia "wstawiennikiem" mającym wspólne cele wcale nie trzeba wbrew pozorom mieć sposobu modlitwy nienaturalnego, "bojowniczo-wstawienniczo-gromiącego", przeszkadzającego pełnić obowiązki domowe czy zawodowe, bo to nie tylko sposób, ale sama idea, że 24 godzinność modlitwy [podzielona nawet na dyżury i osoby] jest do czegoś potrzebna JHWH, a jeśli Jemu nie jest, to po co ludziom którzy to praktykują - TO JEST dla mnie dyskusyjne:
http://www.dzienmodlitwy.jezus.pl/tekst ... twa_24.pdf

Czy Cifi jest orgaizacją ekumenicznie otwartą na różne denominacje i wyznania jak Młodzież z Misją [gdzie nie ważne jakiego Chrystusa się głosi, byle używać tych samych nazw, które dla każdego znaczą co innego]?

Poniżej zmieniony aktualny tekst CIFI na w.w. temat:
CIFI napisał(a):
24-godzinna modlitwa o Indie, misjonarzy w kraju, a także o przebudzenie w Europie i modlitwa o świat – to cele i najważniejsze założenia naszego, dotychczas niewielkiego, międzykulturowego zespołu.

Do pozostałych zadań wystawienników i wstawienniczek należy udział w projektach i szkoleniach w tematach misji, modlitwy i ewangelizacji.

http://cifi.info/pl/projekty/dom-modlitwy.html

ps 2.: Nie chodzi mi o nazwę "dom modlitwy" [bo niektórzy nazywają tak kościoły], ale o samą praktykę 24-godzinności.

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 23, 2010 9:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Ciekawe, że w takie praktyki chętnie włączają się ludzie będący "innego ducha" i wierzącym w innego Chrystusa nie przeszkadza mieć podobnego myślenia "duchowo-sprawczego" w podobny sposób, przeduchawiając teksty z Pism ST i dorabiając im kontekst, np.:
http://www.dekalog.pl/eliasz/goscie/palla/spacery.htm
http://www.kongresruchow.pl/ewangelizac ... icleid=706

ps.: Ciekawostka przyrodnicza. "Mur modlitewny", taki dosłowny - czyli mani, znany jest w lamaizmie. Podobnie jak "flagi" z ich "duchowym wymiarem":
Cytuj:
U szczytu dachów zawieszone na bezlistnych gałęziach powiewają flagi modlitewne rozsiewające błogosławieństwa i obłaskawiające bóstwa. Każdy kolor flagi oznacza inny żywioł lub element: czerwony - ogień, zielony - drzewo, żółty - ziemię, niebieski - wodę, biały - żelazo.

http://www.globtroter.pl/podserwisy/chiny/2001_m.html

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 10, 2010 10:07 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 06, 2010 3:07 pm
Posty: 119
Lokalizacja: dolnośląskie
Elendil napisał(a):
Tak, najtrudniej na Niego czekać! I najtrudniej wypełnić Jego wolę, kiedy już się ją pozna. Jestem tak głodny Jego mądrości, Jego wskazań, Jego prowadzenia, Jego woli i chociaż pewne rzeczy chciałbym szybciej, widzę, że to On ma tutaj doskonały plan, który doskonale realizuje, kiedy się nie wtrącamy z inicjatywą. Albo jesteśmy naczyniami, które można napełnić, albo już zrobiliśmy się sami pełni i Go nie potrzebujemy. Obyśmy byli puści tak, że cała nasza zawartość będzie od Niego.


Tak Elendil...tak chętnie angażujemy się w rzeczy o których nas nauczono,że mogą podobac się Bogu...choćby modlitwa...
I ładujemy ją tam gdzie Bóg nas wcale nie posyła :(

Chcę Wam wszystkim powiedziec,że choć wycofałam sie z pogaduszek to wciąż tu zaglądam... :)
Chce także podziękować za konstruktywne wskazówki oraz przeprosić za momenty mego zacietrzewienia :)

Tak trudno zmienia sie to czego uczono mnie i czego sama uczyłam się latami.. Cóż-dzięki Bogu i Jego Duchowi przyszedł czas na zmiany...
Ale nie tylko u mnie...
Tak bardzo bałam się,że jeśli będę wgłębiać się dalej w prawdy Słowa i konfrontować je z obecnym nauczaniem w zborze to...okaże się,że muszę odejść...
A jednak...okazuje się,że Duch Święty pracuje także nad moim pastorem(ktorego bardzo szanuję)...Okazuje się,że i jego przekonuje o pewnych fałszywych nurtach w Kościele,od praktyk i nauczań nie zgadzajacych się ze Słowem..Myślę,że to początek(a może raczej kontynuacja) drogi,ktorą Jezus zaplanował dla swego Duchowego Ciała..

Bogu dziękuję za Was wszystkich-także,a może nade wszystko za Ciebie Smoku-za Twe serce oddane Panu i Jego Słowu oraz za Twą gorliwość i cierpliwość w tłumaczeniu innym ścieżek Pańskich :)

Niech Pan Was błogosławi :)

_________________
"Pocieszajcie,pocieszajcie mój lud,mówi wasz Bóg!"
Iz.40,1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 14, 2010 1:30 am 
Róża napisał(a):
Bogu dziękuję za Was wszystkich-także,a może nade wszystko za Ciebie Smoku-za Twe serce oddane Panu i Jego Słowu oraz za Twą gorliwość i cierpliwość w tłumaczeniu innym ścieżek Pańskich :)
Amen!


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL