www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz cze 06, 2024 6:42 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 31, 2009 10:58 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 1:25 am
Posty: 43
Owieczka napisał(a):
Świta jest mu potrzebna chociażby do rozstawiania sprzętu i sceny. Strasznie tego dużo, ciężkie to i ludzie potrzebni. Poza tym jest potrzebny ktoś od organizacji i..zbierania kasy. No i muzycy. Ktoś musi grać i śpiewać. Ktoś inny nagłośnienie ustawić. Komputery. Przecież to ma być show przede wszystkim.


No tak, bo przeciez w Polsce nie ma odpowiednich ludzi mogacych poprzestawiac sprzety, zagrac pare piosenek itp. A Ci ktorzy sa to albo nie sa "wystarczajaco" duchowi albo niegodni zaufania. A poza tym Polacy nie maja doswiadczenia i mogliby nie poradzic sobie z lapaniem padajacych w duchu. :-)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 31, 2009 3:04 pm 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
Dyskusja na temat "padania" rozwinęła się więc wydzieliłem te posty z tematu "Benny Hinn i założyłem nowy temat "PADANIE W DUCHU ?"
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtopic.php?t=950

Admin


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 01, 2009 8:50 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
Ok, ale nikt nie wie czy Benny był, czy go nie było w tym lipcu? Bo ja nic nie słyszałem, ale może na urlopie byłem w tym czasie..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 03, 2009 4:19 am 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 1:02 pm
Posty: 21
Robson napisał(a):
Ok, ale nikt nie wie czy Benny był, czy go nie było w tym lipcu? Bo ja nic nie słyszałem, ale może na urlopie byłem w tym czasie..


Jesli nikt go nie widzial to....chyba go nie bylo.
Zreszta podobny dylemat przezywaja od wczoraj wielbiciele szanownego "chrzescijanskiego gwiazdora" w UK. Benny mial tam goscic na wystepach przez 3 dni, ....a tymczasem ogladal Londyn tylko z lotu ptaka!
Sluzby graniczne nie wpuscily Benny Hinn i kazaly mu wrocic jego prywatnym jetem tam skad przylecial. Jak sie okazuje Benny ma calkiem krabrny charakter jak na "unizonego sluge ewangelii",....bo w mysl zasady jak nie wpuszczaja drzwiami to trzeba oknem....
Polecial do Paryza i probowal wyladowac na innym lotnisku :shock: (tak jakby w Anglii na przejsciach granicznych nie mieli systemow komputerowych). Oczywiscie po raz drugi musial pocalowac klamke.

Szczesciaz z niego niesamowity, bo taki numer w jego kraju (USA) to za druga probe nielegalnego przekroczenia granicy zalozylibymu branzoletki, wsadzili do wiezienia a samolot....zarekwirowaliby jako srodek uzyty do przestepsta (proba nielegalnego przekroczenia granicy).

...Jaka szkoda, ze w UK tak lagodnie postepuja z przestepcami.... :roll:

Nasuwa mi sie tylko pewna reflexja> Jakis rok temu, wlasnie w Londynie "obiecal" publicznie, ze przyleci do Polski w lipcu 2009. Slowa nie dotrzymal, ....hmm... moze zbiera to co zasial...?

ponizej podaje link:
http://www.timesonline.co.uk/tol/commen ... 59240.ece#


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 06, 2010 1:33 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
Dwa fragmenty:
http://www.youtube.com/watch?v=kiJwz0bE ... re=related

a w tym poniżej jeśli dobrze rozumiem to jego rodzina, dzieci, żona... :
http://www.youtube.com/watch?v=kiJwz0bE ... re=related

_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6
Obrazek
"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 26, 2010 7:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
Tak trochę w temacie :D

Właśnie usłyszałem w radiu... jeden ze słuchaczy przysłał taką informację, że...

kiedy był na koncercie AC/DC to przyszła i siedziała obok niego kobieta o kulach, a pod koniec koncertu tańczyła...
stwierdził: to cud !

:wink: :lol: :arrow:

_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6
Obrazek
"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 10, 2010 4:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
Artukuł który próbuje bronić BH i innych > http://www.sfhc.nehetek.com/index.php?v ... &Itemid=11

_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6
Obrazek
"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 10, 2010 4:45 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Słabiutkie, autor nie zna problemu filozoficznego realizmu z idealizmem, łącząc ten drugi z poglądem, że umysł ma wpływ na rzeczywitość, co jest bzdurą na kółkach. Powtarza to kilka razy i łączy z darami Duch Swiętego. Brakuje tylko, aby zaczął twierdzić, że myslami można przenosić przedmioty, wszystko "w duchu" rzecz jasna :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 10, 2010 7:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Rzeczywiście słabiutkie. W sumie zero biblijnych argumentów. Autor na wszelki wypadek wsadza wszystkich charyzmatyków do jednego worka z Ruchem Wiary. Otóż wielu charyzmatyków nie ma z tą herezją nic wspólnego. Nauczanie o tym, że ludzki umysł i zaklęcia mogą wpływać na rzeczywitość, to jest czysty okultyzm. W sumie autor nie podjął się nawet próby rzetelnej polemiki z Huntem, Hanegraafem, MacArthurem i innymi, o których pisze. Oskarżenia o "podziały" to jest zbyt mało, bo apostołowie traktowali herezje i heretyków w taki sposób, na który autor prawdopodobnie by im nie pozwolił "ze zględu na dobro Ciała Chrystusa". Nietety, tak pojęte "dobro" jest znakomitą pożywką dla osób, o których ostrzegał nasz Pan, że przyjdą i zwiodą wielu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 11, 2010 2:24 pm 
Offline

Dołączył(a): N paź 15, 2006 10:23 pm
Posty: 32
czytałam,że ekumenia to dzieci Boże z różnych krańców świata, nie z różnych denominacji


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 12, 2010 4:58 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 5:16 pm
Posty: 102
Hmmm znam autora tego artykułu z przed lat ze wspaniałych artykułów drukowanych w Absolutnie Fantastyczne (zresztą mam parę numerów do dziś, AF to do dziś dla mnie najlepszy magazyn chrześcijański jaki kiedykolwiek ukazał się na rynku polskim, szkoda że już go nie ma.)

Żeczywiście słabe argumenty jak na tego autora, a szkoda a z drugiej strony to jest to co ja tak samo dostrzegłem, czyli - wielu chrześcijan dobrze zaczynało ale po czasie diabeł spacyfikował ich umysły, powyżucali faktycznie książki Prince'a, Osteena, Hagina itd.

Dla mnie to totalna głupota, skrajność jak ten słynny artykuł "Harizmatrix" - TO TOTALNA BZDURA!.

No bo wniosek ! generalnie kazdy kto prorokuje, modli sie językami, ma wizje albo sny to okultysta, haha, straszne a nie śmieszne raczej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 12, 2010 5:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Moim zdaniem dobrze, że się Pan Bóg zlitował nad Kościołem w Polsce i skasował czasopismo szerzące bzdury i herezje do potęgi. Myślę również, że jeśli ktoś wyrzuca książki Hagina, to jest to efekt otwarcia oczu na biblijną prawdę i porzucenia okultystycznych praktyk w chrześcijańskim wydaniu. 8)

grzeiek napisał(a):
No bo wniosek ! generalnie kazdy kto prorokuje, modli sie językami, ma wizje albo sny to okultysta, haha, straszne a nie śmieszne raczej.

A skąd ten wniosek? I czyj to jest wniosek? Przecież to sam autor artykułu usiłuje z Hagina i spółki zrobić wszystkich charyzmatyków, a potem stwierdza, że Hunt i inni atakują wszystkich charyzmatyków - czyli rozumowanie w kółko, które zawsze przynosi założone rezultaty, bo nie może przynieść innych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 13, 2010 2:04 am 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 25, 2006 5:16 pm
Posty: 102
Cytuj:
Moim zdaniem dobrze, że się Pan Bóg zlitował nad Kościołem w Polsce i skasował czasopismo szerzące bzdury i herezje do potęgi. Myślę również, że jeśli ktoś wyrzuca książki Hagina, to jest to efekt otwarcia oczu na biblijną prawdę i porzucenia okultystycznych praktyk w chrześcijańskim wydaniu.


Myślę Smoku dokładnie na odwrót i to totalnie, to pismo nie szerzyło bzdur i herezji a mnie mocno bydowało/buduje do dziś. Ktoś kto czyta książki Hagina ( Z resztą Hagin obok Prince'a to dla mnie największe autorytety) zdaje sobie sprawę że autor niczego nie pisze bez oparcia w Słowie Bożym.

Na wyrzucanie takich książek wpływaja pewne czynniki:
1. Atak diabła, oszustwo, wciskanie kitu że to kłamstwa.
2. Ktoś kto chce mieć pasywne zycie chrześcijańskie, boi sie odpowiedzialnosci,życie typu prośba do Boga, pasywne nastawienie bez działania w wierze.
3. Ludzie którzy pewne nauki starali stosować bez prowadzenia Ducha, skazali się na porażke w tym i tamtym, potem stwierdzili że to nie działa i się obrazili, nawet na Pana Boga.

Kto docenia Absolutnie Fantastyczne albo książki np. Hagina ?
Ten co ma mocna relacje z Duchem Świętym, w tedy wszystko gra i pasuje. Czyta sie takie żeczy i się mówi pod nosem kurcze! to tak jak ja !? to tak samo jak mi Bóg pokazał ! ooo to mi sie potwierdza.
Życie w Duchu weryfikuje i Słowo.

Wniosek jest mój.

Oj Smoku, to ty mi powiedz teraz do kogo przynalerzysz ? do baptystów ?
Mnie to ciekawi ajesli nie to do kogo ci najbliżej ? Prosze o odpowiedz bo mnie to ciekawi.

_________________
Uppppsss...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 13, 2010 12:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Widzisz, Grzesiu, jeśli nie przyłożysz czyjegoś nauczania do pionu Słowa Bożego, to zawsze będziesz błądził i opowiadał takie rzeczy jak powyżej. Jeśli Ty chcesz życiem weryfikować Słowo, to się upamiętaj. To Słowem Bożym masz weryfikować swoje życie, a nie odwrotnie. Dopiero wtedy zobaczysz, w jakim duchu żyjesz [II Tym. 3:15-18; Jak. 1-4 i inne].

Diabeł będzie Ci dawał jeszcze mnóstwo "cukierków", które będą potwierdzały fałszywe nauki różnych gości, i to Ci się będzie sprawdzało w życiu - przecież gdyby nie działało, to byś się na to nie nabrał, prawda? Ale nie wszystko, co działa, jest od Boga.

Jestem zielony od stóp do głów (jak na obrazku) icharyzmatyczny. Ale nie daję się nabierać na takie plewy jak okultystyczne nauki o wierze w wiarę, zaklinanie przez pozytywne wyznawanie i tym podobne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 13, 2010 7:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
Grzesiek napisał(a):
Oj Smoku, to ty mi powiedz teraz do kogo przynalerzysz ? do baptystów ?
Mnie to ciekawi ajesli nie to do kogo ci najbliżej ? Prosze o odpowiedz bo mnie to ciekawi.

Już apostoł Paweł zganił takie podejście... ten pawłowy, tamten apollosowy. Uważam więc, że samo zadanie takiego pytania świadczy na niekorzyść Grzegorza, ale przecież mylić się jest rzeczą ludzką, błądzić też...

Przecież to Chrystus za nas umarł, więc PRZYNALEŻYMY do CHRYSTUSA... i do CHRYSTUSA powinno być nam NAJBLIŻEJ... a tu takie pytania... ehh...

_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6
Obrazek
"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 349 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL