www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Śr cze 05, 2024 4:12 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 09, 2006 10:16 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
co sie tak ciskasz Lisie, nie szukam adrenaliny walic z mostu nie byde, nawet na gumie z koncepcji.

Lis
Cytuj:
Gdy już odpowiemy sobie na tak intrygujące pytania,...


więc poczekam az odpowiesz :)

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 10, 2006 12:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
A czy duch ludzki ma takie cechy jakie mozna przypisać człowiekowi?


To zależy, jakie cechy. Generalnie, można niektórym przypisać cechy człowieka. Podobnie jest z ciałem i duszą.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 10, 2006 1:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Dlatego własnie że mozna przypisać pewne cechy nawet i rozumowi, nie oznacza to że cialo, rozum czy dusza samo w sobie jest człowiekiem, a jednak Paweł pisze w podobieństwie o duchu ludzkim do Ducha Bożego: "bo któz z ludzi wie kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego".
co uwazam że oznacza że duch który jest w człowieku zna głębokości człowieka, tak samo jak Duch Bozy zna głebokosci Boga.

Ducha Bożego nie mozna tez rozdzielić od Ojca i Syna, poniewaz
Ojciec i Syn mają tego samego Ducha Bożego, gdyz z pełni Boga Syn otrzymał i dlatego piszę jak piszę gdyz właśnie uwazam że pełnią Boga jest Duch Bozy, który dla nas jest nazwany Chrystusowy, wskazując tym że i Duch Ojca został poddany Synowi, stąd też Chrystus jest Panem wszystkich i wszystkiego zarówno żywych i umarłych, oprócz samego Ojca.

Tego samego Ducha Świetego otrzymują przeciez i inni synowie którzy stoja przy świadectwie Chrystusa.

Dla mnie Lisie ta niemozność rozdzielenia Ducha Bożego od Ojca i Syna, jak tez wszystkich zrodzonych z Ducha Świetego, jest powodem dlaczego nie uznaję rozdzielania Ducha Bożego jako odrębnej postaci, jak też w Biblii nigdzie tego nie ma (przynajmniej ja nieznajduję dlatego jesli ty znajdujesz to wskasz zgodnie z pytaniem które kierowałem do ciebie).

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 10, 2006 5:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
"Albowiem nam objawił to Bóg przez Ducha; gdyż Duch bada wszystko, nawet głębokości Boże. Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest? Tak samo kim jest Bóg, nikt nie poznał, tylko Duch Boży."

Z tego fragmentu czynisz oparcie dla herezji. Współczuję. Świadkowie z radością powitają Cię w swoich salach.
Kolega Jarek raczy zauważyć, że nie ma zdania w Biblii o tym, iż duch ludzki jest człowiekiem, choć może posiadać cechy przypisywane człowiekowi. Zaś Duch Święty jest explicite określony Bogiem i Panem. Dla Ciebie i zwiedzenia, które tu propagujesz to pewnie nie ma specjalnego znaczenia - ale piszę to by zamknąc Ci usta i ostrzec innych przed bredniami, które wypowiadasz o Chrystusie i Duchu Świętym.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 10, 2006 6:38 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
"kolega Jarek" hehehe

Oj kolego Lisie. Ty wymagasz merytoryczności, ja nie, a tyle wody lejesz :)

"nakładaja na ludzi cięzary, a sami nie noszą" ;)

Powiedz mi czy po nowonarodzeniu jest w tobie duch ludzki czy Boży?

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 10, 2006 7:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
Jarek napisał(a):
Dla mnie niestety nie jest to tak oczywiste jak dla ciebie że miał ducha ludzkiego i Ducha Bożego, a jest przynajmniej tak samo mocno oczywiste że miał wyłacznie Ducha Bożego.

To że ktos jest człowiekiem nie stwierdza jednoznacznie jakiego ma Ducha, ale po tym kto jakiego ma Ducha, mozna stwierdzić kim ten ktoś jest.

Słusznie to Duch świadczy wespół z duchem naszym ,ze Synami jesteśmy bo Duch Objawił nam KTO jest Ojcem.
A czy mogło byc inaczej .
Największy zrodzony z niewiasty był Jan . a nie Jezus

Jezus nie był zaliczany do zrodzonego z niewiasty podobnym sposobem jak Jan, tym samym wykluczył Siebie jako człowieka podobnego nam.

Paweł powiada ,ze nie człowiek nauczył go ewangelii ,ale JAHszua Mesjasz , Paweł podkresla ,ze JAHszua nie jest człowiekiem jak my.

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 10, 2006 8:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
"nakładaja na ludzi cięzary, a sami nie noszą"

Nie widzę związku z tematem. Ja Tobie zarzucam zaklamywanie tożsamości Chrystusa i Ducha Świętego i napisałem, dlaczego tak uważam. Zaś Twój cytat, to puste gadanie.

Cytuj:
Powiedz mi czy po nowonarodzeniu jest w tobie duch ludzki czy Boży?

Ciebie trzeba podstaw uczyć, ale postępy są mizerne, co stwierdzam po ponad rocznej obserwacji Twojej twórczości na UP.

"Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi. Wszak nie wzięliście ducha niewoli, by znowu ulegać bojaźni, lecz wzięliście ducha synostwa, w którym wołamy: Abba, Ojcze! Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym, że dziećmi Bożymi jesteśmy."

Mam wrażenie, że po słowach Pawła nie zadałbyś mi powyższego pytania. Zresztą, czemu ono ma służyć, chyba sam nie wiesz?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 10, 2006 8:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Jezus nie był zaliczany do zrodzonego z niewiasty podobnym sposobem jak Jan, tym samym wykluczył Siebie jako człowieka podobnego nam.


Ohydne kłamstwo.

Jezus był poczęty z Ducha Świętego w łonie panienki Żydówki i to było cudowne wydarzenie - wcielenie Syna Bożego w ciało człowiecze. Ale zrodzony z kobiety, podobnie jak wszyscy ludzie. Bo miał stać się i stał się prawdziwym człowiekiem, podobnym do nas we wszystkim, z wyjątkiem grzechu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 10, 2006 11:38 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Co w takim razie Lisie znaczy narodzenie z Ducha Bożego? Bo w tym co proponujesz nie widze narodzenia zupełnie nowego stworzenia ale taki sam Lis jak był przed... , jeno z przywłaszczeniem.

Czy Chrystus jest w tobie?

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 10, 2006 11:57 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Oliwka napisał(a):
Jarek napisał(a):
Dla mnie niestety nie jest to tak oczywiste jak dla ciebie że miał ducha ludzkiego i Ducha Bożego, a jest przynajmniej tak samo mocno oczywiste że miał wyłacznie Ducha Bożego.

To że ktos jest człowiekiem nie stwierdza jednoznacznie jakiego ma Ducha, ale po tym kto jakiego ma Ducha, mozna stwierdzić kim ten ktoś jest.

Słusznie to Duch świadczy wespół z duchem naszym ,ze Synami jesteśmy bo Duch Objawił nam KTO jest Ojcem.
A czy mogło byc inaczej .
Największy zrodzony z niewiasty był Jan . a nie Jezus.

Tak, tu Jezus wskazał na to że nowonarodzenie z Ducha Świetego, jest powyzej narodzenia z niewiasty, wszak On z Nieba a my ziemscy, lecz człowiek nie ma innej drogi do Boga jak byc z ciała zrodzony a pózniej z Ducha Świetego.

Oliwka napisał(a):
Jezus nie był zaliczany do zrodzonego z niewiasty podobnym sposobem jak Jan, tym samym wykluczył Siebie jako człowieka podobnego nam.
Jedyne w czym nie był podobny to to że był bez grzechu, a nie ze nie był człowiekiem. Gdyby nie był człowiekiem w sposób dosłowny, nie mógłby nas ludzi wyswobodzić z grzechu i nie byłby pierwszym w dziele zmartwychwstania, jak też ostanim w dziele stworzenia.
Oliwka napisał(a):
Paweł powiada ,ze nie człowiek nauczył go ewangelii ,ale JAHszua Mesjasz , Paweł podkresla ,ze JAHszua nie jest człowiekiem jak my.


Gdy głoszony jest Chrystus, to jest głoszony przede wszystkim jako zmartwychwstały, czyli nie taki jaki był gdy był człowiekiem ale jako ten który zasiada po prawicy Boga. Bez zmartwychwstania ewangelia byłaby martwa.

Hej )))

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 11, 2006 10:08 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Co w takim razie Lisie znaczy narodzenie z Ducha Bożego? Bo w tym co proponujesz nie widze narodzenia zupełnie nowego stworzenia ale taki sam Lis jak był przed... , jeno z przywłaszczeniem.


Uciekamy od meritum - osobowość Ducha Świętego. W ten sposób do niczego nie dojdziemy. Skaczesz z kupki na kupkę, jesteś roztrzepany na potęgę. Szkoda mojego czasu, gadaj sobie w ten sposób z innymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 11, 2006 11:31 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
wiele rzeczy mozna wytłumaczyc jedynie przez kontekst i podobieństwo.

Sam Lise, choć nie zgadzam się z niektórymi twoimi poglądami nie nazywam cię (ani wprost, ani posrednio) herertykiem, ani nie lekceważe, ani nie mówie obrazoburczo.

Nieodrodzony duch ludzki, jest dla mnie duchem skazonym, a ludzki dlatego że jest dany człowiekowi aby zył, gdyz to duch ozywia ciało.

Napisałem że duch ludzki jest duchem skazonym, mimo że jest to Duch dany od Boga i też jest Święty. Chyba więc warto pomysleć na czym w takim razie polega skażenie; na czym obmycie i na czym nowonarodzenie? Tak, jest to fundamentalne.

Co do zas nauczania krok po kroczku, to tego jest pełno dookoła, i wcale nie znaczy że są to nauki prawdziwe, spójne i jedynie czyste.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 11, 2006 5:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
lis napisał(a):
Cytuj:
Jezus nie był zaliczany do zrodzonego z niewiasty podobnym sposobem jak Jan, tym samym wykluczył Siebie jako człowieka podobnego nam.


Ohydne kłamstwo.

Jezus był poczęty z Ducha Świętego w łonie panienki Żydówki i to było cudowne wydarzenie - wcielenie Syna Bożego w ciało człowiecze. Ale zrodzony z kobiety, podobnie jak wszyscy ludzie. Bo miał stać się i stał się prawdziwym człowiekiem, podobnym do nas we wszystkim, z wyjątkiem grzechu.


Zdecyduj sie !

Jezus powiedział Jezus nie ja!
Nie narodził sie WIĘKSZY/JAN/ z niewiasty.

CZy Jezus zapomniał o sobie???
kto jest wiekszy Jan czy Jezus ? z kobiety JAN .
tak powiedział o Janie SAM Jezus . Zatem co z Jezusem? mniejszy od Jana??? nonsens, pomylił sie? ,nonsens . zapomniał o sobie ?nonsens

Wykluczył Siebie ? dlaczego? KIM był ?

niepodobny do żadnego człowieka , nie mający Sobie równego pośród ludzi .

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 11, 2006 7:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Zdecyduj sie !
Jezus powiedział Jezus nie ja!
Nie narodził sie WIĘKSZY/JAN/ z niewiasty


Możesz sobie pokrzykiwać do woli. Twój wrzask i tak nie przyda mocy Twoim argumentom. Co do Jana, czytaj z kontekstem, nie będziesz się niepotrzebnie ośmieszała.

"Zaprawdę powiadam wam: Nie powstał z tych, którzy z niewiast się rodzą, większy od Jana Chrzciciela, ale najmniejszy w Królestwie Niebios większy jest niż on. A od dni Jana Chrzciciela aż dotąd Królestwo Niebios doznaje gwałtu i gwałtownicy je porywają. Albowiem wszyscy prorocy i zakon prorokowali aż do Jana; jeżeli zaś chcecie to przyjąć, on jest Eliaszem, który miał przyjść."

Cytuj:
Zatem co z Jezusem? mniejszy od Jana??? nonsens, pomylił sie? ,nonsens . zapomniał o sobie ?nonsens

Każdy po Janie, który wchodzi do królestwa przez nowonarodzenie z wody i Ducha jest większy od Jana. Jezus nie potrzebował nowego narodzenia, bo jest Synem Boga, prawdziwym Bogiem jednorodzonym w łonie Ojca. Ale potrzebował być poczęty i urodzony z kobiety [i Żydówki, by nie naruszyć Pisma], by stać się prawdziwym człowiekiem z ciałem, jak nasze. I tak się stało.
"panna pocznie i porodzi syna..." - prorokował z Ducha Izajasz, i wypełniło się. Poczęła ze swego ciała i urodziła ze swego ciała. Nie tylko urodziła, ale poczęła również, co do Ciebie niestety nie dociera, bo masz klapy na oczach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 12, 2006 1:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
Cytuj:
Możesz sobie pokrzykiwać do woli. Twój wrzask i tak nie przyda mocy Twoim argumentom. Co do Jana, czytaj z kontekstem, nie będziesz się niepotrzebnie ośmieszała.


JAHszua mówił jak mówił ale Słów Jego nie pojmowali bo serca ich były nieobrzezane bo uszy były nie obrzezane bo Słowo nie miało do nich dostępu .Wyjmij malce s uszu niedowiarstwa .
Cytuj:
Cytuj:
"Zaprawdę powiadam wam: Nie powstał z tych, którzy z niewiast się rodzą, większy od Jana Chrzciciela, ale najmniejszy w Królestwie Niebios większy jest niż on. A od dni Jana Chrzciciela aż dotąd Królestwo Niebios doznaje gwałtu i gwałtownicy je porywają. Albowiem wszyscy prorocy i zakon prorokowali aż do Jana; jeżeli zaś chcecie to przyjąć, on jest Eliaszem, który miał przyjść."

Cytat:
Zatem co z Jezusem? mniejszy od Jana??? nonsens, pomylił sie? ,nonsens . zapomniał o sobie ?nonsens

Każdy po Janie, który wchodzi do królestwa przez nowonarodzenie z wody i Ducha jest większy od Jana. Jezus nie potrzebował nowego narodzenia, bo jest Synem Boga, prawdziwym Bogiem jednorodzonym w łonie Ojca.


a co ja napisałam ?
Czepiasz sie ?
napisałam Słowa Jezusa - NARODZIŁ sie z kobiety A Jan był tym NAJWIEKSZYM on był juz w łonie matki napełniony DUCHEM Świetym
kto był jak on!?
ci co narodzili sie z WODY I DUCHA byli wielcy jak on ale po czasie.
i nie z łona matki swojej .

sam sie ośmieszasz twoja zawiść i sarkazm jest nie do przebicia jęzor masz niewyparzony skamlesz i szczekasz i warczysz i kąsasz na oslep
jak lis w sidłąch :roll:

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL