www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So cze 15, 2024 9:56 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 11, 2007 11:38 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Liczę Robaczku na przemyslenia, a nie na podawanie gotowców na tacy. Ma to związek z Panem i z nasladowaniem, zamiast karmieniem siebie i innych złoscią za czyjes błędy.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 12, 2007 8:27 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
Cytuj:
frąfciu napisał(a):
No ja was nawet rozumiem. To forum jest dla chrześcijan a tu katolicy na nie weszli. Jaki niefart. I co rusz musicie mówić jacy to biedni jesteście bo my katolicy uważamy was za niedouczonych.

Nie wiem, czy wszyscy katolicy, ale zdecodwana większość moich adwersarzy w końcu stwierdzała, że powinnam coś dpczytać, czegoś się nauczyć, bo mam widoczne braki w wiedzy...Przy czym uwagi te czynili nie w tak miły sposób, jak tu je opisałam. Zawsze wtedy, kiedy ja skręcałam w strone Pisma, a oni chcieli , żebym opierała się na przemyśleniach innych autorów, niż...Autor.
Cytuj:
Taki obraz wyłania się z waszych postów. Problem polega na czym innym. Dopóki siedzicie we własnym "sosiku" jest wam dobrze, ba nawet potraficie się pięknie różnić. Wystarczy jednak że katolik wyrazi własne przekonania, to piszecie o nieodrodzeniu, bajaniu a nawet używacie inwektyw. Oczywiście wszystko w imię Jezusa Chrystusa. Jeden przykład pierwszy z brzegu:
np itur pisze
Kon jaki jest, kazdy widzi - dwie chabety pociagowe: nieodrodzone i niereformowalne...

No cóż...Taka jest prawda. Bardzo niewielu katolików jest odrodzonych z Ducha, co każdy, kto odrodzony jest , widzi, czuje i słyszy.
Cytuj:
Szkoda że nie da się z wami często rozmwiać. Jeśli próbuje się wam podać szerszy problem do przemyślenia - wtedy nie da rady. Ma być cytat i koniec.
I tu właśnie różnimy się fundamentalnie. Wielu z was powtarza tylko to co zostało spisane w Piśmie tak jakbyście żyli 2 albo więcej tysięcy lat temu. Tymczasem Pismo trzeba czytać ze zrozumieniem. Słowo ma być żywe, aktualne. Bo Pan jest tu i teraz o czym pewnie wielu już zapomniało.

Słowo jest z a w s z e żywe i z a w s z e aktualne. Niestety katolicy próbują je "uaktualniać" dodając coś do Pisma albo zniekształcając jego treść. Fakt- tacy "nowocześni" nie jestesmy i tu raczej z nami...nie pogadacie...
Cytuj:
Niestety - miejsca na ekumenizm nie widać. To smutne bardzo
.
No i chwała Bogu! Jestem przeci tzw. ekumenizmowi! Bo co to za jedność niby ma być...bez tego samego Ducha...? Zresztą- często ekumenzim katolicy pojmują jako :
a) wszystkie drogi prowadzą do Boga, więc wszyscy się kochajmy bez względu na wyznanie, módlmy się razem: ty do Allaha, ja do Marii, a ty do Jezusa etc.
b) wszystkie drogi prowadzą do Rzymu- osiągnijmy "ekumeniczną" jedność pod wodzą papieża i nawróćmy wszystkich na katolicyzm w procesie "ekumenizowania".
Cytuj:
Gdyby wszyscy ewangelikalni tak myśleli jak niektórzy tutaj - to byłaby tragedia. Ale na szczęście tak nie jest

Jeśli są jacyś ewangelikalni, któryz myślą inaczej, to to jest właśnie bardzo smutne...
Cytuj:
Ciekaw jestem czy znajdzie się ktoś kto w duchu ekumenizmu chciałby z nami katolikami na tym forum dyskutować.

Dyskutować- tak. W duchu ekumenizmu- zdecydowanie :NIE.

Cytuj:
Czekam na odzew.

Hough! 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 12, 2007 8:53 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Zeby jeszcze jakis katolik wyrazil swoje przekonania jasno i wyraznie, to mozna by podyskutowac, ale z takim wodolejstwem nie da rady. A ekumenia to nie tutaj, moze jakies inne forum... :wink: :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 12, 2007 10:09 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
frąfciu napisał(a):
No ja was nawet rozumiem. To forum jest dla chrześcijan a tu katolicy na nie weszli. Jaki niefart. I co rusz musicie mówić jacy to biedni jesteście bo my katolicy uważamy was za niedouczonych.

Niestety frąfciu, znowu ściemniasz i próbujesz odwrócić kota ogonem. Co więcej, kłamiesz niestety. Nikt tutaj się nie żali, jaki to jest biedny. Po prostu liczysz na to, że protestanci nie wiedzą na przykład, co to jest sakrament i że dadzą się nabrać na Twoje próby wmówienia Smokowi, że wierzy w sakramenty.

Cytuj:
Taki obraz wyłania się z waszych postów. Problem polega na czym innym. Dopóki siedzicie we własnym "sosiku" jest wam dobrze, ba nawet potraficie się pięknie różnić. Wystarczy jednak że katolik wyrazi własne przekonania, to piszecie o nieodrodzeniu, bajaniu a nawet używacie inwektyw.

Nieodrodzenie nie jest inwektywą. Jeśli piszesz, że zostałeś odrodzony w chrzcie jako niemowlę, to po prostu nie masz pojęcia, co to jest odrodzenie. Następna sprawa: Człowiek odrodzony miłuje Słowo Boże, a nie obchodzi je z daleka, udając, że je zna i rozumie lepiej od wszystkich na tym forum. Tylko jakoś tego nie widać. "Frąfciu wiedział, nie powiedział" - ogólnie wiemy tylko tyle, że Twoje poznanie Słowa Bożego jest świetne, ale nadal nie możemy się o tym przekonać na konkretnych przykładach. Pięknie się różnimy z tymi, którzy są szczerzy i przychodzą tutaj uczciwie dyskutować. Tym, którzy udają naszych braci i próbują ściemniać, chlubiąc się rzeczami zewnętrznymi oraz próbując przekonać nas do sakramentów i innych uczynków prawa (i to nawet nie Mojżeszowego), dajemy odprawę zgodnie z nauczaniem apostolskim [II Kor. 5:12; Gal. 2:4-5].

Cytuj:
Szkoda że nie da się z wami często rozmwiać. Jeśli próbuje się wam podać szerszy problem do przemyślenia - wtedy nie da rady. Ma być cytat i koniec.

"Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże" [I Piotra 4:11] - masz coś przeciwko takiej zasadzie? Czy znowu Biblia Ci przeszkadza, a nauczanie apostolskie masz za nic?

Cytuj:
I tu właśnie różnimy się fundamentalnie. Wielu z was powtarza tylko to co zostało spisane w Piśmie tak jakbyście żyli 2 albo więcej tysięcy lat temu. Tymczasem Pismo trzeba czytać ze zrozumieniem. Słowo ma być żywe, aktualne. Bo Pan jest tu i teraz o czym pewnie wielu już zapomniało.

Tak frąfciu, tu różnimy się fundamentalnie i przyznaję Ci rację. Nie wiem, kim jest Twój pan, ale mój wyraźnie objawił w swoim Słowie, że tylko ono jest punktem odniesienia dla doktryny i życia Jego uczniów [Łuk. 24:45; Jan 20:30-31; Dz. Ap. 17:11; II Tym. 3:16-18; I Kor. 4:6 i in.]. Słowo Boże jest wieczne i ponadczasowe, a czytanie go ze zrozumieniem nie oznacza, że się zmieniło i że jego treść jest dzisiaj inna niż 2000 lat temu. Możesz w to nie wierzyć - Twoja sprawa. Ale trafiłeś na forum chrześcijańskie, więc się nie dziw, że pytamy o biblijne podstawy wygłaszanych poglądów. To nie jest Klub Inteligencji Katolickiej.

Cytuj:
Niestety - miejsca na ekumenizm nie widać. To smutne bardzo. Gdyby wszyscy ewangelikalni tak myśleli jak niektórzy tutaj - to byłaby tragedia. Ale na szczęście tak nie jest.

Tragedią jest to, że tylu ewangelikalnych daje się nabierać na ekumenizm odrodzonych z nieodrodzonymi. Ale to jest ich problem. Wymieniać poglądy możemy, ale zabawy w rozwadnianie Ewangelii mnie na przykład nie interesują i szkoda mi czasu na dyskusje z kimś, kto tak naprawdę niewiele ma do powiedzenia, ale udaje, że wie najlepiej.

Cytuj:
Ciekaw jestem czy znajdzie się ktoś kto w duchu ekumenizmu chciałby z nami katolikami na tym forum dyskutować.

Jeśli "duch ekumenizmu" polega na tym, że katolik będzie mnie przekonywał o wartości sakramentów i że odrodzenie następuje podczas chrztu niemowląt i że on w związku z tym jest odrodzony i że jest moim bratem w Chrystusie, a cytaty ze Słowa Bożego nie powinny być naszym punktem odniesienia w rozmowach o Bogu, to w takim duchu możemu porozmawiać o pogodzie albo o polityce. Poza tym, przydałoby się wyrażać poglądy w sposób jasny i wyraźny, a nie chować się za niedomówieniami, zamiast lać wodę, jak słusznie zauważyła itur.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 12, 2007 10:15 am 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Smok Wawelski napisał(a):
Tym, którzy udają naszych braci i próbują ściemniać, chlubiąc się rzeczami zewnętrznymi oraz próbując przekonać nas do sakramentów i innych uczynków prawa (i to nawet nie Mojżeszowego), dajemy odprawę zgodnie z nauczaniem apostolskim.

I bardzo slusznie. Wrogom klasowym mowimy zdecydowane : nie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 12, 2007 10:30 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
robaczek2 napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Tym, którzy udają naszych braci i próbują ściemniać, chlubiąc się rzeczami zewnętrznymi oraz próbując przekonać nas do sakramentów i innych uczynków prawa (i to nawet nie Mojżeszowego), dajemy odprawę zgodnie z nauczaniem apostolskim.

I bardzo slusznie. Wrogom klasowym mowimy zdecydowane : nie.

Poprawka: Wrogom Ewangelii mówimy zdecydowanie: nie. Wszyscy ludzie dobrej woli mile widziani. Bierzemy do ręki Biblię i rozmawiamy. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 12, 2007 11:38 am 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Smok Wawelski napisał(a):
Bierzemy do ręki Biblię i rozmawiamy. :D

I zakladamy zbor.
"Prophetess Juanita Bynum is a powerful instrument that God is using to reach millions of people around the world in this end times. She is the Founder, President and Chief Operating Officer (CEO) of Juanita Bynum Ministries, Inc. A Ministry that is located in Waycross, Georgia. She is the best selling author of “Matters Of The Heart” (which sold over 500,000 copies in less than a year), “No More Sheets”, and many other anointed books. She travels extensively both in the United States and abroad ministering at major crusades and conferences. Her ministry is not by mere words but by Gods grace, it is marked by the demonstration of the Power of The Holy Spirit. Prophetess Bynum is also a host, every month, on the Trinity Broadcasting Network (TBN), a station that reaches a target audience (US only) of over 92 millions viewers."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 12, 2007 12:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
robaczek2 napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Bierzemy do ręki Biblię i rozmawiamy. :D

I zakladamy zbor.

Robaczku, my tutaj rozmawiamy, a nie zakładamy zbory. Jeśli ktoś zakłada zbór, to albo robi to z woli Bożej, albo nie. Tak czy inaczej, punktem odniesienia jest Słowo Boże, a nie propagandowe artykuły na cześć danej osoby. Jeśli chodzi o Juanitę Bynum, to masz tutaj coś "na drugą nóżkę". Widziałem i słyszałem ją w telewizji. Coś okropnego. Białe ubranko nie jest dowodem, że osoba, która je nosi, jest sługą Bożym.

http://craom.net/JuanitaBynum.htm
http://www.youtube.com/watch?v=Mt7lUG4G ... ed&search=


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 12, 2007 2:05 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Smok Wawelski napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Bierzemy do ręki Biblię i rozmawiamy. :D

I zakladamy zbor.

Robaczku, my tutaj rozmawiamy, a nie zakładamy zbory. Jeśli ktoś zakłada zbór, to albo robi to z woli Bożej, albo nie. Tak czy inaczej, punktem odniesienia jest Słowo Boże, a nie propagandowe artykuły na cześć danej osoby. Jeśli chodzi o Juanitę Bynum, to masz tutaj coś "na drugą nóżkę". Widziałem i słyszałem ją w telewizji. Coś okropnego. Białe ubranko nie jest dowodem, że osoba, która je nosi, jest sługą Bożym.

http://craom.net/JuanitaBynum.htm
http://www.youtube.com/watch?v=Mt7lUG4G ... ed&search=

Ja tak sie staram. Podaje wskazowki jak miec miliony wyznawcow. Echhh.
Jak rozumiesz: "Jeśli ktoś zakłada zbór, to albo robi to z woli Bożej, albo nie" Kto o tym decyduje?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 12, 2007 2:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
robaczek2 napisał(a):
Ja tak sie staram. Podaje wskazowki jak miec miliony wyznawcow. Echhh.

Szkoda Twojej energii, robaczku. Przecież chodzi o jakość, a nie o ilość. A najprostszą wskazówką do posiadania milionów wyznawców jest... chrzcić wszystkie niemowlęta rodzące się w rodzinach ludzi, którzy już od dawna tradycyjnie są wyznawcami. Wystarczy tylko rozkręcić interes, a potem juz samo idzie... :wink:

Cytuj:
Jak rozumiesz: "Jeśli ktoś zakłada zbór, to albo robi to z woli Bożej, albo nie" Kto o tym decyduje?

Kto decyduje, co jest wolą Bożą? Bóg oczywiście. A rozróżnienie, co jest wolą Bożą, a co nie, jest możliwe tylko wtedy, gdy odrodzony człowiek odnawia się w duchu umysłu, nie upodabniając sie do tego świata:

"A nie upodabniajcie się do tego świata, ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swego, abyście umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe i doskonałe" [Rzym. 12:2]

Dopóki nie narodzisz się na nowo, zawsze będziesz potrzebował człowieka lub organizację, która będzie za Ciebie decydować i będzie Ci mówić, co jest wolą Bożą, a co nie. Ale położenie ufności w ciele jest bardzo niebezpieczne:

"Tak mówi Pan: Przeklęty mąż, który na człowieku polega i z ciała czyni swoje oparcie, a od Pana odwraca się jego serce! Jest on jak jałowiec na stepie i nie widzi tego, że przychodzi dobre; mieszka na zwietrzałym gruncie na pustyni, w glebie słonej, nie zaludnionej" [Jer. 17:5-6]

Najgorsze jest to, że nie będziesz miał jak sprawdzić, czy ta organizacja się nie myli. Metoda sprawdzania juz dawno została podana w Biblii:

"Bracia zaś wyprawili zaraz w nocy Pawła i Sylasa do Berei; ci, gdy tam przybyli, udali się do synagogi Żydów, którzy byli szlachetniejszego usposobienia niż owi w Tesalonice; przyjęli oni Słowo z całą gotowością i codziennie badali Pisma, czy tak się rzeczy mają" [Dz. Ap. 17:10-11]

Druga sprawa to owoc, który również można sprawdzić:

"Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców" [Mat. 7:16-18]

Osoby lub systemy, które nie głoszą Ewangelii prowadzącej słuchaczy do nowego narodzenia z Ducha [Jan 3:1-21], nie pozwalają wyznawcom na osobiste sprawdzanie głoszonego nauczania w Słowie Bożym, ogłaszają własną nieomylność i/lub próbują usprawiedliwiać i tolerować grzech, działają wbrew Słowu Bożemu i należy je omijać z daleka.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 12, 2007 5:30 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Smok Wawelski napisał(a):
Osoby lub systemy, które nie głoszą Ewangelii prowadzącej słuchaczy do nowego narodzenia z Ducha [Jan 3:1-21], nie pozwalają wyznawcom.


To by sie zgadzalo. Rzucaja cytatami, ktore sa im wygodne, mimo "byś nie walczył o same słowa, bo to się na nic nie przyda" nie maja zadnej legitymacji typu: "charyzmat Boży, który jest w tobie przez nałożenie moich rąk"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 12, 2007 7:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
robaczek2 napisał(a):
nie maja zadnej legitymacji typu: "charyzmat Boży, który jest w tobie przez nałożenie moich rąk"

A znasz kogoś, na kogo Paweł osobiście nakładał ręce? Poznaj mnie z nim. Musi być okropnie stary, ale chętnie go zobaczę. :lol:

A jeśli nie znasz takiego, to jak rozpoznasz w kimkolwiek charyzmat? On Ci powie, że posiada go na podstawie "nieprzerwanej sukcesji" i Ty mu tak po prostu uwierzysz? Nawet, jeśli jego nauczanie jest sprzeczne z Pismem, a on sam żyje w grzechu i swoje stanowisko wywalczył przez mordy lub intrygi (jak wielu papieży)? :lol:

Natomiast na Twoim miejscu nie deprecjonowałbym "rzucania cytatami", tylko spróbowałbym te cytaty przemyśleć. Apostołowie w swoich listach rzucają cytatami obficie. I własnie na tej podstawie można sprawdzić, czy ich nauczanie jest wiarygodne. Tak też robili ich pierwsi słuchacze [Dz. Ap. 17:10-11]. To jest dobra metoda i zalecam Ci ją.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 12, 2007 9:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Robaczku,
Kościół jest jeden i buduje go Chrystus. Tworzy go zgromadzenie dzieci Bożych.
Nie pomyliłeś przypadkiem określenia 'zakładać zbór' z budowaniem Kościoła?
A co powiesz o zakładaniu parafii?
Zbór to lokalna społeczność wierzących Kościoła, który jest jeden.
I tak ignorujesz większość pytań i problemów tu poruszanych, bo twoje dwuzdaniowe wtrącenia w tym wątku są wystarczającym dowodem roli, jaką tu grasz.
Ale, co mi tam, rób swoje. Nie wierzę, że lubisz, to co robisz. Ktoś musi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 12, 2007 11:18 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Smok Wawelski napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
nie maja zadnej legitymacji typu: "charyzmat Boży, który jest w tobie przez nałożenie moich rąk"

A znasz kogoś, na kogo Paweł osobiście nakładał ręce? Poznaj mnie z nim. Musi być okropnie stary, ale chętnie go zobaczę. :lol:
A jeśli nie znasz takiego, to jak rozpoznasz w kimkolwiek charyzmat?.

Totez tak sobie pomyslalem, czytajac o baptystach:
"Poszczególne gminy wybierają duchownych: prezbiterów i diakonów. Duchowni otrzymują święcenia przez nakładanie rąk."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 13, 2007 4:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
robaczek2 napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
nie maja zadnej legitymacji typu: "charyzmat Boży, który jest w tobie przez nałożenie moich rąk"

A znasz kogoś, na kogo Paweł osobiście nakładał ręce? Poznaj mnie z nim. Musi być okropnie stary, ale chętnie go zobaczę. :lol:
A jeśli nie znasz takiego, to jak rozpoznasz w kimkolwiek charyzmat?.

Totez tak sobie pomyslalem, czytajac o baptystach:
"Poszczególne gminy wybierają duchownych: prezbiterów i diakonów. Duchowni otrzymują święcenia przez nakładanie rąk."

Robaczku, nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Postawię je inaczej: Czy Ty rozpoznajesz charyzmat na podstawie zaświadczenia o wyświęceniu wydanego przez władze kościelne dowolnej denominacji? Jeśli tak, to szczerze Ci współczuję. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL